Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kołdra obciążeniowa - sposób na łagodzenie bólu podczas menopauzy

19 sierpnia 2017 0

Kołdrze obciążeniowej warto przyjrzeć się dokładnie w ramach wielu ludzkich dolegliwości, chorób, dysfunkcji czy zaburzeń. Menopauza to szczególny okres w życiu każdej kobiety, który wymaga odpowiedniego wsparcia. Takim z całą pewnością może być tytułowa kołdra. Łagodzi ona wszelkie dolegliwości będące wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Sprawdźmy, w czym dokładnie tkwi jej zbawienna rola.

Kołdra obciążeniowa a ból

Wraz z nadejściem menopauzy u kobiet pojawia się wiele uciążliwych objawów. Oprócz tych najbardziej charakterystycznych, którymi są uderzenia gorąca, nocne poty, spadek libido, stale utrzymujące się zmęczenie czy zawroty głowy mogą pojawić się bóle. Te stosunkowo często dotyczą mięśni, ścięgien oraz stawów. Z pozoru zwykła kołdra obciążeniowa podczas snu doskonale rozluźnia całe ciało, relaksuje, a jednocześnie pozwala na zdrowy sen. Tak działa głęboki nacisk wspomagający wytwarzanie melatoniny i serotoniny – hormonów odpowiedzialnych za nieprzerwany zdrowy sen i wypoczynek. Kołdra sensoryczna jest obecnie uznawana za rewolucyjny produkt, który w sposób nieinwazyjny pomaga kobietom w okresie menopauzy łagodzić utrzymujące się dolegliwości bólowe. Na tym jednak nie kończy się jej kluczowe zadanie.

Jak wiadomo, za pojawienie się menopauzy odpowiedzialne są hormony, a dokładnie ich spadek w organizmie, z którym trudno poradzić sobie bez właściwego wsparcia. Zanik melatoniny i niski poziom serotoniny nie wróży niczego dobrego. Uważa się, że jest on powodem nie tylko bólu wcześniej wspomnianych mięśni, ścięgien czy stawów, ale też głowy, podbrzusza czy piersi. Ich niski poziom zakłóca prawidłowy sen, a co za tym idzie możliwości organizmu do właściwej regeneracji. Kołdra obciążeniowa inaczej sensoryczna ułatwia zasypianie. Stymuluje receptory na ciele zapewniające spokojny sen oraz idealne warunki do wypoczynku całego organizmu łącznie z umysłem.

Łagodzenie menopauzy

Około 70% kobiet dotkliwie odczuwa klimakterium. Zaburzenia hormonalne, a jednocześnie pojawiające się wraz z nimi dolegliwości można łagodzić dzięki wielu sposobom. Kołdra obciążeniowa jest zupełnie nieinwazyjną formą pomocy. Kobiety bez obaw o skutki uboczne mogą stosować ją nie tylko w ciągu nocy, ale też w ramach relaksu czy drzemki w ciągu dnia. Dzięki jej charakterystycznemu obciążeniu (kołdra powinna stanowić od 10 do 15% masy ciała osoby użytkującej kołdrę) ból skumulowany w jednym miejscu, a jednocześnie mocno odczuwalny, ustępuje.

Kołdra obciążeniowa w terapii menopauzy – rezultaty

Kobiety skarżące się na szereg objawów związanych z menopauzą zgodnie twierdzą, że odkąd zaczęły stosować kołdrę obciążeniową, wiele z nich niepostrzeżenie przestało dawać się we znaki. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nieprzerwany sen, dzięki któremu cały organizm odpoczywa, ale też się regeneruje. Kobiety używające kołder obciążeniowych chwalą mniejsze napięcie całego ciała, lepszą koncentrację oraz wewnętrzny spokój. Mniej wahań nastroju w ciągu dnia to niesamowity progres, dla którego warto wypróbować zalety kołdry sensorycznej na własnej skórze.

Zaburzona gospodarka hormonalna w okresie menopauzalnym wiąże się nie tylko z wrażliwością na ból, ale bardzo często ze wzrostem zmęczenia, zmniejszeniem potrzeb seksualnych oraz pojawieniem się stanów depresyjnych. Kołdra obciążeniowa za sprawą swojego zbawiennego działania odblokowuje w ludzkim organizmie prawidłową produkcję serotoniny. Ta natomiast jest odpowiedzialna za dobre samopoczucie, pozytywne nastawienie do życia oraz chęć działania. Dzięki regularnemu stosowaniu kołdry kobiety w okresie menopauzalnym przestają skarżyć się nie tylko na dolegliwości bólowe, ale też na pokonują stosunkowo trudną w walce apatię.

Artykuł powstał przy współpracy z Polskim producentem kołder obciążeniowych https://senso-rex.com/pl/

Materiał zewnętrzny