Trwa ładowanie proszę czekać ...

Depilacja laserowa – najskuteczniejsza metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia

7 lipca 2017 0

Depilacja światłem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i zarazem najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się zbędnego owłosienia na długi czas. Cała procedura, poprzedzona konsultacją z lekarzem i wykonana przez profesjonalistę, to bezpieczny i najlepszy sposób na gładkie ciało, dlatego tak chętnie poddają się jej nie tylko kobiety, ale coraz częściej również mężczyźni. Na czym dokładnie polega depilacja laserowa, jakie są przeciwwskazania do jej wykonania i jak przygotować się do zabiegu? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Laserowe usuwanie owłosienia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na gładkie ciało. Efekty zabiegu są trwałe, wszystko dzięki wykorzystaniu w trakcie procedury zjawiska selektywnej termolizy. Podczas usuwania owłosienia laserem, kosmetolog przykłada do skóry głowicę lasera. Urządzenie emituje wiązkę intensywnego światła, które jest pochłaniane przez zawartą w cebulkach włosów melaninę. Impuls laserowy zamienia się w energię termiczną i niszczy struktury odpowiedzialne za wzrost włosków, tym samym powodując, że nie odrastają.

Długość zabiegu laserowego usuwania owłosienia zależy od powierzchni skóry, która jest poddawana depilacji. Cała procedura trwa od pół godziny do nawet dwóch godzin – w zależności od partii ciała. Na czas trwania zabiegu ma wpływ również sprzęt używany w gabinecie. Lepiej wybierać miejsca, w których stosowane są innowacyjne lasery diodowe, jak np. tutaj http://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/usluga/depilacja-laserem-light-sheer-3/. Dzięki dodatkowej głowicy są bardziej wydajne i skracają czas zabiegu. Dodatkowo nowoczesne technologie minimalizują odczucie bólu.

Zabieg laserowego usuwania włosów może powodować dyskomfort. Odczuwane dolegliwości są różne dla poszczególnych pacjentek – jedne mogą skarżyć się na swędzenie i szczypanie, inne na pieczenie. Osoby wrażliwe na ból, powinny stosować maść znieczulającą. Po zabiegu depilacji światłem, na skórze może utrzymywać się zaczerwienienie i obrzęk okołomieszkowy, które po kilku godzinach znikają.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji światłem?

Do zabiegu laserowego usuwania owłosienia należy się odpowiednio przygotować, by uniknąć ewentualnych niepożądanych efektów. Na miesiąc przed planowaną procedurą nie należy się opalać, zarówno naturalnie jak i w solarium. Depilacja laserowa przeprowadzana na opalonej skórze może nie tylko ją poparzyć, ale też wywołać oparzenia i przebarwienia, dlatego lepiej poczekać aż opalenizna zejdzie i wtedy poddać się zabiegowi.

Również na miesiąc przed planowanym usunięciem owłosienia laserem należy zrezygnować z używania depilatorów elektrycznych, a także depilacji woskiem i innych metod, które pozbywają się włosów wraz z cebulkami. Wskazane jest odstawienie ziół fotouczulających i preparatów zawierających betakaroten. Natomiast tydzień przed procedurą nie wolno wykonywać peelingów. Do zabiegów nie wolno również przystępować będąc chorym, m.in. podczas grypy, zapalenia płuc czy oskrzeli. Przeciwskazaniem jest również podwyższona temperatura ciała. Przed zabiegiem nie należy również zażywać antybiotyków – należy odczekać 1,5 do 2 tygodni od zakończenia antybiotykoterapii, aby skorzystać z laserowej depilacji ciała.

Depilacja światłem to skuteczna metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia, która jednak nie zawsze jest gwarancją usunięcia wszystkich włosów. Czasem trzeba wykonać tzw. zabiegi przypominające, podczas których usuwane są dotychczas uśpione mieszki włosowe.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania do zabiegu

Przed poddaniem się laserowemu usuwaniu włosów, należy skonsultować się z lekarzem, który dzięki szczegółowemu wywiadowi, będzie w stanie wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej. Lekarz ustala również, jakie parametry zabiegu będą najlepsze dla konkretnego pacjenta, co z kolei pozwoli uniknąć niepożądanych skutków.

Depilacji światłem nie można przeprowadzić u każdego. To zabieg przeznaczony dla osób o ustabilizowanej gospodarce hormonalnej, nie mogą mu się zatem poddać kobiety w ciąży i osoby przed okresem dojrzewania. Laserowe usuwanie włosów będzie niemożliwe również u pacjentów, którzy cierpią na bielactwo, łuszczycę, padaczkę, nowotwory, zaburzenia hormonalne oraz mają skórę skłonną do przebarwień. Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej są również opryszczka, infekcje skórne, świeże skaleczenia, a także przyjmowanie leków fotouczulających.

Depilacja laserowa – czy warto ją przeprowadzić?

Depilacja światłem pozwala na usunięcie ze wszystkich części ciała zbędnego owłosienia. Skuteczność zabiegu zależy przede wszystkim od karnacji skóry i koloru owłosienia – łatwiej usunąć włosy ciemne i grube. U osób o bardzo ciemnej cerze, terapia może wydłużyć się nawet do kilku zabiegów, ze względu na dużą zawartość melaniny w skórze.

Laserowe usuwanie włosów jest bezpieczne dla zdrowia i o ile zostało przeprowadzone po konsultacji z lekarzem, który wykluczył przeciwwskazania do jego wykonania, nie wywołuje skutków ubocznych. To metoda depilacji, którą można zastosować w nawet najwrażliwszych miejscach ciała, czyli okolicach bikini, pachach czy górnej wardze.

Główną zaletą laserowego usuwania owłosienia jest bez wątpienia skuteczność. Jednak żeby na stałe zachować gładką skórę, raz do roku należy przeprowadzać tzw. zabiegi utrwalające. Wszystko dlatego, że włosy rosną w nierównym tempie, a światło lasera działa jedynie na te, które są widoczne. Tym samym, usuwanie owłosienia laserem nie jest tanie, a jego koszt uzależniony jest od partii skóry, która ma być poddana zabiegowi i waha się od 140 zł do nawet 10 000 zł.

Materiał zewnętrzny