Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy warto zainwestować w składany rower elektryczny?

17 marca 2022 0

Rowery elektryczne, z roku na rok, stają się coraz popularniejsze, zarówno wśród młodych ludzi, jak i dorosłych. Nie budzi to jednak większego zdziwienia, ponieważ w dzisiejszych czasach więcej uwagi przykłada się do dbania o środowisko naturalne, niż w latach 80. czy 90. Składane rowery elektryczne są fantastyczną alternatywą dla skuterów, komunikacji zbiorowej czy samochodów. Są one praktycznym rozwiązaniem w podróżach na niewielkie odległości, zwłaszcza gdy mieszkamy w dużym mieście. Chęć prowadzenia zdrowego, ekologicznego życia idzie w parze z rowerem z elektrycznym wspomaganiem, któremu nie przeszkadzają korki uliczne, zatory czy utrudnienia na drodze. 

Czy warto zainwestować w składany rower elektryczny?

Jak już zostało wspomniane wcześniej, składany rower elektryczny jest doskonałą alternatywą spalinowych środków transportu, która jest w stanie umożliwić szybkie i wygodne przemieszczanie się z jednego punku do drugiego. Podczas poruszania się rowerem, nie przeszkadzają nam bowiem różnego rodzaju przeszkody napotkane na jezdni. Samo sprawne przetransportowanie się w inne miejsce jest bardzo zadowalające. Rower z możliwością składania oraz wyposażony w silnik elektryczny, jest w stanie jeszcze bardziej umilić, uprzyjemnić podróż. Możliwość równoczesnego dbania o środowisko naturalne, swoją kondycję fizyczną oraz zaoszczędzone miejsce podczas przechowywania roweru, znacznie wskazują na opłacalność zainwestowania w składany rower elektryczny. Dzięki temu przyczynimy się nie tylko do swojego rozwoju osobistego, fizycznego, lecz także będziemy w stanie wspomóc planetę.

Czym charakteryzują się rowery elektryczne składane?

Rowery elektryczne składane wyposażone w elektryczne wspomaganie są bardzo komfortowe, ze względu na możliwość sterowania poziomem wsparcia, jaki zostaje generowany przez silnik elektryczny. Oznacza to, że jesteśmy w stanie regulować poziom wspomagania, a jeśli wcale go nie potrzebujemy, możemy opierać się jedynie na sile naszych mięśni. Napęd w rowerach elektrycznych jest aktywny do prędkości 25 km/h, dzięki czemu spełnia przepisy ruchu drogowego i pod tym względem jest w pełni bezpieczny. Po przekroczeniu podanej prędkości, dalsze rozpędzenie roweru jest możliwe, lecz tylko przy pomocy siły fizycznej prowadzącego. Ponadto, silniki zamontowane w elektrycznych rowerach składanych silniki są ładowane w zwykłych gniazdkach elektrycznych, co jest bardzo wygodne. 

Tego typu pojazdy wyposażone są również w hamulce tarczowe, charakteryzujące się większą modulacją oraz siłą hamowania, w porównaniu do tradycyjnych hamulców rowerowych. Bateria o dużej pojemności zamontowana jest wewnątrz ramy, co pozytywnie wpływa na dobre wyważenie roweru. Sama rama, została zaprojektowana w taki sposób, aby wygodnie się jej używało zarówno kobietom, jak i mężczyznom o zbliżonym wzroście. Dzięki ich, zazwyczaj, jedno rurowej konstrukcji, wsiadanie i zsiadanie z roweru jest bardzo proste i wygodne. Również możliwość złożenia roweru znacznie ułatwia jego użytkowanie oraz przechowywanie. W przypadku poruszania się rowerem po dużym mieście, możliwość jego złożenia, zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania. 

Ważną rzeczą w rowerze jest także napęd. Jego dobra jakość wpływa na stopień wysiłku, jaki musimy włożyć w pedałowanie. Dzięki niemu, mamy możliwość pokonania większych dystansów przy włożonym mniejszym wysiłku.

Rower elektryczny składane

Składany e-bike - korzyści

Zasadniczą zaletą składanego elektrycznego roweru jest jego kompaktowość. Możliwość jego złożenia pozwala na łatwe jego przewiezienie pociągiem, komunikacją miejską czy samochodem. Ułatwia to również jego przechowywanie w domu, jak i zostawianie go w mieście, na krótki postój. Kolejną korzyścią jest wyposażenie w silnik elektryczny, pozwalający na pokonywanie większych odległości z mniejszym w to włożonym obciążeniem organizmu. Bardzo istotnym aspektem są także jego prosta i lekka obsługa, której każdy jest w stanie się bardzo szybko nauczyć, jak też brak konieczności ich tankowania paliwami kopalnianymi. Do naładowania tego rodzaju roweru wystarczy jedynie gniazdko elektryczne. Jest to również ważne pod względem ekologicznym, gdyż ten rodzaj transportu nie wytwarza żadnego rodzaju spalin. Pośród elektrycznych rowerów istnieją również takie, z którymi można połączyć się przy pomocy smartfonu. Takie działanie pozwala na kontrolowanie przejechanego dystansu oraz ilości spalonych kalorii.  

Składane rowery elektryczne, pomimo dość wysokich cen, są bardzo opłacalną inwestycją. Bowiem dzięki niej, nie tylko przyczyniamy się do rozwoju osobistego lecz także chronimy naszą planetę. Jeżeli zdecydowałeś się na zakup takiego sprzętu, lecz wciąż wahasz się, jaki model wybrać dla siebie lub dla bliskiej osoby, to oferta strony MocneRowery.pl (https://mocnerowery.pl/skladane-rowery-elektryczne.html) pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru.