Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co warto wykorzystać w aranżacji sypialni?

16 listopada 2017 0

Sypialnia to pomieszczenie, które ewoluowało poprzez nawiązania do modnych trendów. Wcześniej tradycyjny pokój, ściśle ukierunkowany na relaks – duże łoże małżeńskie, przytulny i ciepły nastrój stwarzał odpowiednie miejsce do odpoczynku. Aktualnie, podążając za tym, co funkcjonalne i nowoczesne, sypialnia łączy się, chociażby z łazienką, a nawet gabinetem. W odpowiedzi na praktyczne rozwiązania, podpowiadamy, co warto wykorzystać w aranżacji sypialni.

Jesienna aura często zmusza nas do zasiedzenia w domowych pieleszach – to dobry moment na zmianę wystroju sypialni. Niezależnie od tego, czy planujesz remont, czy po prostu zmieniasz styl królujący w pomieszczeniu, nie możesz zapomnieć o istotnych elementach w modnym wydaniu. Na co warto postawić?

Łóżko na podeście

Łóżko to główny aktor sypialni – jego odpowiednia aranżacja to istotny punkt w trakcie zmiany wystroju czy remontu.

Podest jest praktycznym rozwiązaniem, które sprawdzi się przynajmniej w dwóch sytuacji. Pierwsza z nich – to wspaniała metoda na wydzielenie stref w kawalerce. Jest szczególnie przydatna, jeśli salon ściśle współpracuje z częścią sypialnianą. Druga sytuacja dotyczy akcji „przechowywanie” – jeśli brakuje Ci miejsca, w którym mogłabyś schować pościel, a nawet ubrania sezonowe, to wiedz, iż jest to fantastyczny sposób na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni. W podeście możesz ukryć pojemne szuflady, ale również półki na książki – kto powiedział, że ten nie może zostać wykonany z naturalnych i fantastycznie prezentujących się palet?

Lampa ścienna do podziwiania i czytania

Oświetlenie w sypialni pełni dwie funkcje – kreuje nastrój, uwypuklając zdobne elementy oraz tworzy odpowiednie miejsce dla mola książkowego. Nowoczesne lampy Azzardo zatroszczą się o detale, przy okazji będąc fantastycznym towarzyszem miłośnika porannej i wieczornej lektury. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie lampy ściennej, która zamontowana na ścianie, na wysięgnikach zatroszczy się o przestrzeń i wzrok książkowego fanatyka. Światło z takiej lampy pada bowiem dokładnie w to miejsce, w które zostało skierowane.

Inspirująca fototapeta

O mocy sprawczej fototapet wiemy wiele – optycznie powiększają przestrzeń, przenoszą w świat marzeń, rozwijają dziecięcą wyobraźnię, nadają wnętrzu inspirujący charakter. Czego chcieć więcej? Zastosowania jej w sypialni – najlepiej na ścianie za łóżkiem. Zdjęcie z efektem głębi odczaruje niewielką część sypialnianą ukrytą w salonie, w kawalerce. Najlepiej sprawdzą się fotografie prezentujące zapierające dech w piersiach krajobrazy – nawiązania do natury zbawiennie wpłyną na zszargane nerwy po ciężkim dniu pracy.

Puszysty dywan

Poniedziałkowy poranek. Pora wstać z łóżka. Chwilę potem dotyk zimnej, wręcz lodowatej posadzki. To nie zwiastuje udanego początku dnia. Lepiej tego uniknąć stawiając na estetyczne rozwiązanie. Dywan typu shaggy, bardzo puszysty i przyjemny w dotyku, nie tylko zadba o przytulną aranżację wnętrza, ale również sprawi przyjemność domownikom. Dywany tego typu – z długim włosiem są wręcz zalecane do sypialni. W dywanie shaggy bowiem gromadzi się mniej zabrudzeń (w porównaniu do epicentrum rodzinnego – salonu czy przedpokoju, w którym błoto i piasek są na porządku dziennym).

 

Materiał zewnętrzny