Trwa ładowanie proszę czekać ...

Hiszpańskie potrawy w Polsce

25 lipca 2018 0

Jeszcze bliżej Hiszpanii

Wakacje w pełni, wiele z nas wyjeżdża poza granice naszego kraju, gdzie poznaje nowe smaki, które bardzo chętnie zaprasza następnie do swojej kuchni. Nie inaczej jest w przypadku kuchni hiszpańskiej. Cechuje ją wyjątkowy smak, jej podstawą są naturalne składniki, a do tego jest bardzo kolorowa.

Kuchnia hiszpańska to mieszanka wielu regionów, znajdziemy w niej wpływy arabskie, angielskie, francuskie czy meksykańskie. Każdy region szczyci się innym popisowym daniem, trudno mówić więc o jednej potrawie, która w sposób szczególny charakteryzuje tę kuchnię. Na smak hiszpańskich dań wpłynęła bliskość Morza Śródziemnego, jak również naturalne ukształtowanie terenów. Podstawą tej kuchni są zioła dodające smaku oraz oliwa z oliwek. Wiele hiszpańskich dań składa się z ryb i owoców morza. Hiszpanie stawiają na nieskomplikowany charakter swoich dań z zachowaniem wspaniałego smaku i małej ilości składników. Ponadto warto dodać, że Hiszpanie uwielbiają wspólne, niespieszne posiłki.

Po to, by jeszcze bardziej przybliżyć nam smaki Hiszpanii marka Greek Trade postanowiła wzbogacić nasze stoły o produkty inspirowane kuchnią hiszpańską. Znajdziemy je pod nazwą iQueRico. Pod tym szyldem znajdziemy paprykę grillowaną, która dzięki temu procesowi cieszy się pełniejszym smakiem, smak podkreśla również specjalnie skomponowana zalewa. Grillowana papryka świetnie sprawdzi się jako przekąska, składnik sałatek, zup i sosów. Kolejny produkt to smażone pomidory w oliwie z oliwek, wyśmienite jako baza do zup czy sosów oraz soczewica z chorizo, pomidorami i boczkiem, jest to świetny posiłek, pełen witamin i białka. Wystarczy podgrzać i gotowe! To nie wszystko, maniakom hiszpańskiej kuchni marka Greek Trade proponuje również oliwki zielone, drylowane, które stanowią czołowy składnik kuchni śródziemnomorskiej. Świetnie sprawdzą się zarówno jako przekąska, jak i dodatek do sałatek. Nie zabrakło też bazy do hiszpańskiej tortilli, która stanowi mix ziemniaków, oliwy z oliwek, oleju słonecznikowego i soli.

Dowiedz się więcej na temat różnych sposobów odżywiania na https://legendysmaku.pl/ >>