Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wyważarki do kół

30 października 2020 0

Wybór odpowiedniej wyważarki do kół jest dość trudnym przedsięwzięciem zwłaszcza dla osób, które nie mają w tym temacie większego doświadczenia. Błędy przy wyważaniu mogą przytrafić się praktycznie każdemu, ale jeśli zainteresowani będą dysponować odpowiedniej jakości sprzętem, można ich uniknąć. Wyważarka wykona za człowieka niezbędne pomiary, a więc spędzi się nad konkretnym kołem zdecydowanie mniej czasu. Przydaje się to w warsztatach samochodowych, dzięki czemu pracownicy mogą obsługiwać większą liczbę klientów.

Wyważarka do kół - jaka powinna być?

Wyważarka do kół z wyższej półki powinna wyręczyć pracowników w wykonywaniu podstawowych czynności serwisowych. Odpowiada za zdejmowanie wymiarów koła, ale też za sprawdzenie felg (np. czy są proste). Wskaże również optymalne miejsce dla ciężarka i pomoże w bezproblemowym ukryciu odważnika.

Nieodpowiednio wyważone koła doprowadzają do tego, że znacznie obniża się komfort jazdy. Ma to wpływ na pojawianie się niebezpiecznych sytuacji drogowych. W związku z tym należy zadbać o to, aby proces wyważania kół został przeprowadzony skutecznie, najlepiej jeśli uczestniczy w tym wykwalifikowany fachowiec. Wyważarka pozwoli Ci na wykonanie pomiaru "bicia" felgi. Sprawdzisz w ten sposób czemu koła zaczynają się telepać i nie pracują, tak jak do tej pory miało to miejsce. Jedną z przypadłości może być promieniowe "bicie" obręczy. Wyważarka umożliwi Ci przejęcie kontroli nad wspomnianą usterką. Przykładem może być wyważarka REDATS W-770, która jest prosta w obsłudze. Wystarczy wybrać w niej odpowiedni program, wkręcić rolkę do wysięgnika pomiarowego, a następnie przystawić ją do wewnętrznej części felgi. Później pozostanie już tylko sprawdzenie tego, czy koło się obraca. Po zakończonej pracy zainteresowane osoby usłyszą głośny sygnał dźwiękowy. Na monitorze będzie można sobie sprawdzić wszelkie dane pomiarowe. 

Wysokiej klasy wyważarka pozwala zaoszczędzić czas i energię

Nie da się ukryć tego, że wysokiej klasy wyważarka pomoże Ci zaoszczędzić sporo czasu, ale również energii. Warto zainwestować w wyważarki ze źródłem światła LED, które pokazują miejsce, w którym należy przymocować ciężarek. W ten sposób nie będziesz musiał szukać tego punktu samodzielnie i proces montażu przebiegnie znacznie sprawniej. 

Przydatną opcją jest także funkcja S-DRIVE, a więc system, który odpowiada za samoczynne obracanie koła do miejsca niewyważania. Wystarczy w tym przypadku jeden przycisk. Ustawi się z jego pomocą obrót w jednej z trzech dostępnych pozycji (godzina 6, 12 i pod klejenie wysięgnikiem).

Skorzystanie z innowacyjnych funkcji doprowadza do tego, że większości prac nie trzeba już wykonywać ręcznie, a montaż ciężarka przebiega prawidłowo i bez jakichkolwiek błędów. Znalezienie właściwego miejsca na naklejenie ciężarka nie jest zbyt łatwą przeprawą, więc warto sobie pomóc i postawić na sprawdzone rozwiązania. Tym samym właściciele i pracownicy warsztatów samochodowych uchronią się przed reklamacjami ze strony swoich klientów.

sklep-warsztat.pl