Trwa ładowanie proszę czekać ...

Obraz do kuchni - jak go wybrać?

7 czerwca 2017 0

Wbrew pozorom w kuchni nie liczy się tylko pełna lodówka i specjalistyczny sprzęt AGD, który umożliwi nam przygotowywanie smakowitych potraw. Naszym zdaniem równie istotne jest atrakcyjne urządzenie wnętrza i dobór interesujących dodatków. Podczas gotowania, pieczenia czy smażenia nasz wzrok nie musi błądzić po pustych ścianach czy jednobarwnych płytkach. Zamiast tego możemy cieszyć nasze oczy, decydując się na nowoczesne obrazy do kuchni, które całkowicie odmienią charakter zwykłego, monotonnego wnętrza. Będziesz zaskoczony, jak wiele może zmienić taki niewielki i, zdawałoby się, nieistotny akcent. Puść więc wodze swojej fantazji i rozbudź niepohamowany apetyt na smakowite wnętrze!

Nowoczesne kuchnie – obrazy pełne dobrego smaku

Wybierając odpowiednie obrazy do kuchni powinniśmy wziąć pod uwagę dwa aspekty – nasze kulinarne upodobania oraz stylistykę, jaka panuje w pomieszczeniu. Dzięki temu stworzymy zachwycającą dekorację, która umili nam każdą minutę spędzoną przy gotowaniu.

Z pewnością każdy z nas pamięta nieznoszący sprzeciwu głos naszych rodziców, którzy najpierw kazali nam zjeść mięso i warzywa, a dopiero później słodki deser w postaci ciasta, budyniu lub lodów. Na szczęście jesteśmy już dorośli i jeżeli tylko mamy ochotę, możemy zacząć posiłek od czegoś słodkiego. Prawdziwym łasuchom i miłośnikom wyrafinowanych deserów z pewnością przypadną do gustu obrazy do kuchni nowoczesnej przedstawiające smakowite ciasta i ciasteczka, kolorowe, francuskie makaroniki lub lody w szklanym pucharku. Zaletą takiej dekoracji wnętrza jest nie tylko to, że ożywi stonowaną kolorystykę i wprowadzi zabawny akcent, ale również to, że będzie nam poprawiać humor za każdym razem, gdy wejdziemy do kuchni.

obraz

Wbrew pozorom nie wszyscy kochają słodycze. Jeśli jesteś miłośnikiem zdrowego trybu życia, a w Twojej diecie dominują tylko pełnowartościowe produkty, to obrazy do kuchni z soczystymi owocami i warzywami będą strzałem w dziesiątkę. Jeśli dysponujesz wystarczającą powierzchnią, zdecyduj się na kilka przedstawień, z których stworzysz niezwykle barwną kompozycję.      

Jakie jeszcze obrazy nowoczesne do kuchni są najczęściej wybierane? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy specjalistę od kuchennych aranżacji z portalu myloview.pl:

Słodycze i kolorowe owoce to rzeczywiście bardzo chętnie wybierane motywy, ale nie jedyne. Dużą popularnością cieszą się także przedstawienia kawy lub samych błyszczących ziaren, egzotyczne, barwne przyprawy lub zdjęcia suszonych ziół w formie niewielkich gałązek. 

Dla wszystkich, którzy posiadają nowoczesne kuchnie – obrazy w formie minimalistycznych przedstawień owoców, słodyczy czy ziaren kawy na neutralnym tle będą świetnym wyborem. Jeśli jednak posiadasz klasyczne wnętrze, postaw na obrazy do kuchni w zupełnie innym stylu.

Obrazy do kuchni inspirowane dziełami holenderskich mistrzów

Niezwykle interesującą propozycją są obrazy do kuchni, które czerpią inspiracje z realistycznych obrazów holenderskich mistrzów z XVII wieku. Znakomite odwzorowanie faktury jedzenia, błyszczącej rybiej łuski czy wypolerowanego jabłka, a do tego przepiękne naczynia, kielichy i dzbanki przedstawione z dbałością o każdy szczegół sprawiają, że jest to zupełnie wyjątkowa dekoracja, która zaspokaja apetyt na piękną sztukę i znakomite jedzenie.

Martwa natura i jedzenie to niezwykle popularne motywy w sztuce, nie tylko holenderskiej. Warto także przywołać abstrakcyjne dzieła Picassa czy innych kubistów. Obrazy kuchnia nowoczesna inspirowane awangardą ożywią wnętrze w stylu retro inspirowane latami 50. i 60. ubiegłego wieku, ale będą też znakomitym akcentem w nowoczesnej aranżacji – radzi specjalistka z portalu Myloview.      

obraz w kuchni

Sztućce na stół, czyli pomysł na oryginalny obrazek do kuchni

Obrazy do kuchni powinny pasować do stylistyki, jaka panuje w naszym wnętrzu, a także odpowiadać naszym osobistym kulinarnym upodobaniom. Czasami warto wziąć także pod uwagę jeszcze jeden aspekt, czyli naszą rodzinną tradycję. Nowoczesne obrazy do kuchni przedstawiające zdrowe produkty czy zioła mogą być modne, ale jednocześnie mogą być pozbawione wyjątkowej dla Ciebie wartości. Jeśli w Twojej kuchni znajdują się srebrne sztućce po babci, drewniany młynek po dziadku czy zabytkowa książka z przepisami pełna artystycznych rycin, to poszukaj obrazu, który będzie odzwierciedlał jeden z tych elementów wprowadzając do wystroju wyjątkowy, unikalny akcent.

Materiał zewnętrzny