Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dekoracja domu na Halloween.

25 listopada 2020 0

Jeśli lubisz urządzać tematyczne imprezy, to masz świetną okazję, by zorganizować niezapomniane przyjęcie dla dzieci lub przyjaciół.  Zbliża się Halloween. Oprócz upiornego stroju zadbaj o udekorowanie swojego domu. Wystarczy trochę kreatywności, by przygotować ozdoby, dzięki którym  Twój dom nabierze upiornego wyglądu. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na halloweenowe dekoracje. 

Dynia.

Jest nieodłącznym elementem Halloween. Lampion przygotowany z dyni to najpopularniejsza dekoracja domu podczas tego święta. Jego przygotowanie jest bardzo proste i w zasadzie każdy może go wykonać. Wystarczy odciąć górę dyni, wydążyć dynię, a następnie wyciąć otwory przypominające oczy, usta i nos. Do środka należy włożyć świeczkę i gotowe. Sprawdź promocje na dynię w sklepach sieci Obi.

Świeczki.

Zgaś światło i zapal świece. Stwórz wyjątkowy, tajemniczy klimat. Możesz postawić zwykłe świeczki albo ozdobne, z upiornymi motywami. Świece możesz ozdobić również samodzielnie. Kup świecę w dwóch kolorach – białą i czerwoną. Wykorzystaj wosk z czerwonej świecy do ozdobienia białej tak, by przypominały krople krwi. W szybki i łatwy sposób uzyskasz efekt zakrwawionych świec.

Pajęczyny i pająki.

Oczywiście nie może zabraknąć pajęczyn. Możesz kupić gotowe lub przygotować samodzielnie, np. z białego sznurka. Jak pajęczyna to oczywiście pająki. Jeśli chcesz zrobić je samodzielnie, wystarczy kartka papieru, ołówek, klej i nożyczki. Pająka przygotujesz z czarnego papiery, wycinając z niego tułów i głowę oraz cienkie długie paseczki, które posłużą jako nogi.

Duchy.

Chyba każdy bał się ich w dzieciństwie. Duchów nie może ich zabraknąć podczas halloweenowej imprezy. Możesz wykonać go z gazy. Przygotuj jego szkielet – umieść balon na szczycie butelki, by tworzyła głowę ducha, przytwierdź folię aluminiową i uformuj ramiona. Na szkielet nałóż rozłożoną gazę opatrunkową. Usztywnij ją, spryskując lakierem do włosów. Zdejmij ze szkieletu i gotowe.

  

Papierowa papeteria.

Papierowe ozdoby dodadzą uroku imprezie. Możesz przygotować torebki na słodycze, pudełka na przekąski, ozdobne winietki. Wszystko oczywiście z upiornymi motywami. Mile widziane są pajęczyny, pająki, duchy, czarne koty, dynie, nietoperze. Wszystko to, co kojarzy Ci się z Halloween.

Kolorowe balony.

Dzieci uwielbiają zabawę balonami, więc nie zapomnij o nich. W sklepach papierniczych lub z dekoracjami możesz nabyć balony z przeróżnymi nadrukami z okazji Halloween. Samodzielnie też możesz przygotować balony na imprezę. Wystarczy nadmuchać balony i czarnym markerem namalować pajęczynę, dynię lub nietoperza.