Trwa ładowanie proszę czekać ...

Stepper – sprzęt, który warto mieć w domu

22 lutego 2017 0

Treningi na siłowni bardzo pozytywnie wpływają na nasze ciało. To bardzo dobry sposób na uzyskanie ładnej sylwetki. Regularne ćwiczenia na sprzętach pozwalają ładnie wymodelować mięśnie, co nadaje atrakcyjności naszemu ciału. Wysmuklają, redukują tkankę tłuszczową, ujędrniają i wzmacniają całe ciało. Nie musimy się obawiać o nadmierną muskulaturę, aby ją uzyskać, trzeba ćwiczyć naprawdę bardzo dużo

Jeżeli brakuje nam czasu na wyjście na siłownię, lub z różnych innych powodów nie chcemy lub nie możemy z niej korzystać, możemy ćwiczyć samodzielnie w domu. Nie musimy mieć wszystkich sprzętów, wystarczy jeden sprzęt, na którym ćwiczenia sprawiają nam największą przyjemność. Może to być rowerek treningowy, bieżnia, orbitrek, ławeczka do ćwiczeń, lub stepper.

Dlaczego warto ćwiczyć na stepperze?

Jednym ze sprzętów najczęściej kupowanych przez kobiety do domu jest stepper. Ruchy wykonywane na tym sprzęcie przypominają wchodzenie po schodach. Stopy ustawiamy na pedałach i dociskamy je naprzemiennie do podłogi. Regularne treningi na stepperze pozwalają wyszczuplić dolne partie ciała – uda, łydki, pośladki, wzmacniają mięśnie, poprawiają kondycję.

Ćwicząc regularnie na stepperze można spalić też tkankę tłuszczową z bioder i brzucha oraz uzyskać bardziej jędrne i bardziej elastyczne ciało. Treningi na stepperze są również skuteczną bronią w walce z cellulitem. Ćwiczenia na stepperze poprawiają pracę układu oddechowego, układu krążenia, układu odpornościowego.

Stepper to przyrząd stosunkowo tani, lekki, łatwy w transporcie i w przechowywaniu. Zajmuje stosunkowo mało miejsca, dzięki czemu nadaje się nawet do bardzo małych mieszkań. Można go zabrać ze sobą na urlop. Jest bardzo wygodny w użyciu. Możemy na nim ćwiczyć, kiedy tylko mamy na to ochotę, o dowolnej porze. Podczas ćwiczeń możemy oglądać telewizję lub słuchać ulubionej muzyki, dzięki czemu treningi są przyjemniejsze.

Treningi na steperze są bezpieczne dla stawów, ćwicząc na stepperze nie musimy się obawiać o poważniejsze kontuzje, stepper to urządzenie nadające się dla osób początkujących. Można wybrać wersję z wbudowanym komputerem, dzięki któremu można sprawdzać liczbę wykonanych kroków, ilość spalanych kalorii oraz tętno. Podczas ćwiczeń na stepperze w organizmie wytwarzane są endorfiny – hormony szczęścia. Każdy trening poprawi nam humor, doda energii, zrelaksuje, sprawi, że zapomnimy o stresie.

Materiał partnera