Trwa ładowanie proszę czekać ...

Tabliczki informacyjne - klasycznie i nowocześnie

16 kwietnia 2020 0

Przepisy polskiego prawa zwracają uwagę na konieczność odpowiedniego oznakowania każdego budynku pełniącego funkcje publiczne oraz komercyjne. Oznacza to, że powinien on posiadać umieszczone w dobrze widocznych miejscach informacje o tym, co i gdzie się znajduje. Odpowiednie oznakowanie nie jest wprowadzane jednak wyłącznie w obawie przed karami finansowymi, które grożą, gdy obowiązek ten zostanie zaniedbany. Właściciele budynków doskonale zdają sobie sprawę także z tego, że tablice informacyjne ułatwiają poruszanie się po nich zarówno klientom, jak i pracownikom.

Tablice informacyjne – przegląd rozwiązań

Każdy budynek jest nieco inny, nic więc dziwnego, że wybierając tablice informacyjne musimy dostosowywać je do indywidualnych potrzeb. Tak ich wymiary, jak i układ są zwykle sugerowane przez zamawiających, choć firmy zajmujące się produkcją tablic oferują także rozwiązania standardowe, określane też często mianem uśrednionych. Tabliczki informacyjne przeważnie są rozwiązaniami jednorazowymi, jednak i w tym wypadku nie możemy mówić o regule. W sprzedaży dostępne są także te, które posiadają wymienne panele. Przydają się zwłaszcza podczas remontów i reorganizacji w budynku. Mogą informować o aktualnym umiejscowieniu poszukiwanych pomieszczeń oraz o innych danych nie wprowadzając nikogo niepotrzebnie w błąd. 

Tym, co wpływa na wybór tablic informacyjnych jest w pierwszej kolejności ich wielkość, w dalszej zaś – wygląd. Nie bez znaczenia jest jednak i to, z jakiego materiału są one wykonane. Decyzja o wyborze konkretnego rozwiązania musi uwzględniać kryteria estetyczne. Nie do pomyślenia jest również sytuacja, w której tablica ma spełniać swoją funkcję informacyjną, staje się jednak coraz mniej czytelna już po niedługim okresie użytkowania. Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się profile aluminiowe, ponownie jednak wypada podkreślić, że osoby poszukujące innych rozwiązań również mogą liczyć na to, że uda się im je znaleźć.

Pylony i ich zalety

Choć o największej popularności mówi się w kontekście klasycznych tabliczek informacyjnych, w coraz większej liczbie firm możemy zaobserwować trend polegający na odchodzeniu od tego rodzaju rozwiązań. Ich miejsce zajmują przeważnie pylony promowane jako najbardziej nowoczesne i wyjątkowo skuteczne nośniki zarówno informacji, jak i reklamy. W przeciwieństwie do klasycznych tabliczek informacyjnych pylony zwracają uwagę ze względu na swoje duże gabaryty. Przyciągają wzrok, można więc z powodzeniem umieszczać na nich te informacje, w przypadku których szczególnie duże znaczenie ma dla nas to, aby jak najszybciej i w jak najbardziej czytelnej formie docierały do odbiorcy. Pylony są rozwiązaniami uniwersalnymi. Nie wyglądają dziwnie ani w centrum handlowym, ani przy wejściu na teren fabryki. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałe, docenia się je jednak również dlatego, że posiadają niemożliwe do zakwestionowania walory wizualne. Ich plusem jest także to, że choć są rozwiązaniami stosunkowo nowymi, kuszą z uwagi na swoją przystępność cenową.