Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sprawdzone razy dla nowożeńców, czyli jak nie zwariować przed ślubem

20 lipca 2017 0

Ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej osoby. Przygotowujemy się do niego często latami. Musimy zarezerwować salę weselną, zamówić muzykę, wybrać menu, dobrać dekoracje, zamówić wiele ważnych dodatków typu zaproszenia, winietki, wizytówki na stół. Ważnym elementem przygotowań są również przymiarki sukni ślubnej oraz garnituru – wszystko po to aby było idealnie.

Jeśli decydujemy się na ślub kościelny, spraw do załatwienia jest jeszcze więcej. Trzeba znaleźć kościół, zamówić mszę, której termin zgodny będzie z termin rezerwacji na sali weselnej. Należy spotkać się kilkakrotnie z księdzem, dostarczyć dokumenty udowadniające, że przystąpiliśmy do chrztu, komunii, bierzmowania – dopełnić wszystkie formalności. W końcu kurs przedmałżeński, obowiązkowe spotkania w poradni małżeńskiej.... Rzeczy do zrobienia jest mnóstwo! Ważne też, jeśli planujemy ślub w Warszawie, jest sprawdzenie czy znajduje się odpowiednia liczba miejsc parkingowych przed budynkiem i czy w ogóle można podjechać samochodami pod salę weselną, jeśli ta znajduje się w ścisłym centrum lub na Starym Mieście.

Przy organizacji ceremonii należy odpowiednio podzielić wykonywane zadania. Za co zabrać się najpierw, a co zostawić na koniec? Nie jest to łatwa odpowiedź. Każda z tych kwestii jest istotna. Doświadczenie rodziny i znajomych mówi, że na początek warto znaleźć jednak salę weselną. Taką, w której będziemy czuli się dobrze. Ważne jest również dopasowanie rozmiaru Sali do ilości gości – nie może być ona zbyt mała jak i oczywiście zbyt wielka w przypadku kameralnego ślubu z małą ceremonią. Jeśli zaś gości jest sporo, należy pamiętać, by była odpowiednia ilość miejsca do tańczenia, a także odległość między stolikami. Wiele par dzisiaj decyduje się na okrągłe stoliki, gdyż dają możliwość swobody konwersacji wszystkim osobom siedzącym przy stole.

Jeśli chodzi o kwestię dekoracji sali, można umówić się z własną dekoratorką lub poprosić właścicieli lokalu o ozdobienie lokalu. Warto też sprawdzić czy można wnieść własny alkohol, czy trzeba kupić go na miejscu oraz czy płaci się tzw. „korkowe” czyli kilka złotych od każdej wniesionej butelki.

Równie ważną kwestią jak sala jest sprawa muzyki: czy będzie to DJ, zespół, piosenkarka a może orkiestra? Wybór należy do pary młodej.

Strój państwa młodych to nie lada wyzwanie!. Warto zacząć poszukiwanie wymarzonej sukni czy garnituru pół roku wcześniej, by ze wszystkim zdążyć. Poza pierwszymi pomiarami, gdy już zdecydujemy się na suknię, przychodzi czas na ostatnie przymiarki - około dwóch tygodni przed ślubem. Wtedy zarówno pani jak i pan młody mogą sprawdzić czy przytyli lub schudli. Zwykle państwo młodzi chudną przed samym ślubem - stres robi swoje.

Jeżeli szukacie wyjątkowych sukni ślubnych na tę wyjątkową okazję to zapraszamy na stronę www.annakara.com. Znajdziecie tu mnóstwo wspaniałych sukni na Wasz wymarzony ślub.

Kwestie kościelne są równie ważne w załatwieniu, jak te świeckie. Jeśli więc decydujemy się na ślub cywilny nie warto zwlekać - pomimo że do załatwienia wszystkiego nie potrzebna jest tona papierów, ale nie warto zostawiać tego na sam koniec. Urzędy Stanu Cywilnego również mają swoje procedury a przede wszystkim terminy, dlatego przedłożenie dokumentów w odpowiednim czasie na pewno wyeliminuje niepotrzebny stres.

Materiał zewnętrzny