Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak wzmocnić włosy po nieudanym zabiegu rozjaśniania?

22 czerwca 2023 0

​Włosy rozjaśniane bardzo często się rozdwajają, do tego puszą się i są przesuszone. Ten efekt jest jeszcze bardziej widoczny jeżeli rozjaśnianie zostało wykonane nieprofesjonalnie. Jednak nawet po nieudanym rozjaśnianiu można odpowiednio wzmocnić włosy. Jak to zrobić?

Mycie włosów metodą OMO pomoże odzyskać włosom równowagę 

Zwykłe mycie nie pomoże przy bardzo zniszczonych rozjaśnianiem włosach. Zanim będziesz mogła wybrać się do salonu fryzjerskiego, by naprawić nieudaną koloryzację, musisz wzmocnić swoje włosy. Jedną z metod jest mycie OMO. Najpierw zwilża się włosy i myje na długości przy użyciu odżywki. Na początku najlepiej nałożyć odżywkę proteinową lub humektanową i pozostawić na kilka minut. Po dokładnym zmyciu odżywki można umyć włosy szamponem normalizującym czy też przeznaczonym do włosów rozjaśnianych. W tym przypadku myjemy głównie skalp. Po zmyciu szamponu można nałożyć odżywkę emolientową, która jest szczególnie polecana do włosów zniszczonych rozjaśnianiem. Przede wszystkim zamknie łuski włosa i wcześniej nałożone substancje odżywcze wnikną w głąb włosa. Najlepiej pozostawić taką odżywkę przynajmniej na kilkanaście minut. Włosów rozjaśnionych nie można suszyć gorącym nawiewem suszarki, dlatego po tych zabiegach możesz im po prostu pozwolić naturalnie wyschnąć albo zastosować chłodny nawiew.          

Jeżeli włosy nadmiernie wypadają, sięgnij po serum i ampułki 

Może się zdarzyć, że włosy po nieudanym rozjaśnianiu będą nadmiernie wypadać. W takim przypadku sprawdzi się serum wzmacniające stosowane przed myciem włosów. Można też wybrać ampułki na wypadanie włosów. Warto wiedzieć, że te ostatnie stosuje się po zakończonej pielęgnacji włosów, a więc po myciu i zastosowaniu odżywki. Stosuje się je na skórę głowy i nie spłukuje. W składzie znajduje się między innymi stymulujący wzrost włosów aminexil oraz kwasy Omega-6. Aminexil wzmacnia umocowanie i ukorzenienie włosa. Kwasy Omega-6 zapewniają z kolei dogłębne nawilżenie i wpływają na prawidłową budowę bariery hydrolipidowej skóry.  

Postaw na olejowanie i emulgowanie oleju odżywką  

Oczywiście to nie wszystkie metody wzmocnienia włosów po nieudanym rozjaśnianiu. Warto postawić też na olejowanie na mokro i emulgowanie oleju odżywką. Na czym polega taki zabieg, który można wykonać w zaciszu własnego domu? Po nałożeniu wybranego oleju do włosów nakłada się na nie także odżywkę należy to zrobić na około 15 minut przed zmyciem oleju. Dzięki temu olej będzie lepiej zmywał się z włosów po zakończonym olejowaniu. Do olejowania włosów rozjaśnianych można wybrać olej lniany, olej z pestek winogron, olej jojoba, olej z nasion bawełny. Do włosów wysokoporowatych, którymi niewątpliwie są włosy rozjaśniane sprawdzi się także olej z czarnuszki. Wykonywanie olejowania jest proste. Olej można nałożyć na całe włosy lub tylko pasma na długości, aby ich przesadnie nie obciążać. Ta druga metoda będzie odpowiednia jeżeli skalp mocno się przetłuszcza. Olejowanie warto wykonywać raz w tygodniu. Na kolejny zabieg z zakresu koloryzacji warto wybrać się nie wcześniej niż po 4 tygodniach. Należy też zadbać o odpowiednią, zbilansowaną dietę. Rezygnacja z jedzenia śmieciowego na rzecz zbilansowanych posiłków zawierających 75% warzyw będzie dobrym wyborem. Należy też odpowiednio się nawadniać, aby zapobiegać utracie wody ze skóry.

Materiał partnera zewnętrznego