Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sen pokazuje wewnętrzne lęki

14 maja 2019 0

Treść snów może pokazywać nam istniejący, ale ukryty, wewnętrzny lęk. Lęk może powiększać nasze doświadczenie, dlatego będziemy mogli konfrontować je ze swoimi popędami. Sny są w stanie przywracać łączność z głębokimi pokładami i uczuciami naszej egzystencji.

Jeśli ktoś chce poznać swój wewnętrzny świat, swoją duszę i mieć poczucie łączności z nią powinien zwracać uwagę właśnie na swoje sny. Chodzi o to, by poznawać swój świat wewnętrzny właśnie dzięki temu co pokazują sny. Możemy zbliżyć się do duszy i poznać tą sferę rzeczywistości która gołym okiem, nie jest widoczna. Dlatego właśnie świat własnych snów powinien być tym na co będziemy się otwierać. Gdy lęk przysparza nam problemów to właśnie otwarcie się na własne sny powinno być tym co zmniejszy narażenie na lęk, ponieważ będzie można mówić o świadomości łączności z duszą.

Gdy pojawią się problemy związane z lękiem uwrażliwienie i otwarcie się na sny może zaowocować zbudowaniem relacji z duszą i umocnieniem świata wewnętrznego w człowieku. Jednocześnie przypominanie sobie snów nawet jeśli nie potrafi się ich interpretować będzie miało działanie uspokajające oraz terapeutyczne, dlatego warto to robić.

Sny pokazują lęki

Treść snów pokazuje niekiedy nasze lęki. W ten sposób będzie można zwiększyć własne doświadczenia i rozpocząć skuteczną walkę. Aby to jednak stało się możliwe konieczne jest obserwowanie własnych snów i przyjrzenie się temu co w snach się przejawia.

Źródło: https://alletraumsymbole.de/m/nish/mutter.html

Jeśli ktoś nie jest w stanie swoich snów samodzielnie analizować to warto znaleźć sobie kogoś z kim będzie można na ich temat rozmawiać. To niezwykle istotne i może wpływać na to jak człowiek będzie rozpoznawał swoje lęki. Rozmowa o snach może być tym co pozwoli odkryć ich znaczenie. Jest to bardzo ważne, gdy człowiekowi śni się coś przerażającego, coś czego się bardzo boi. Tutaj o śnie nie powinno się zapominać, ale właśnie warto podjąć to pojawia się wyzwanie związane z tym, by szukać odpowiedzi na pytanie co oznaczał ten właśni sen.

Sny zwracają na coś uwagę

Jeśli człowieka stale coś gnębi, decyduje o jego zachowaniu to bardzo możliwe będzie właśnie to, że zaraz po przebudzeniu ten lęk się pojawia. I w wielu przypadkach jest tak, że wcześniej zaglądał równie ż w nasze oczy poprzez sen. Takich sytuacji każdy będzie chciał uniknąć, ale nie będzie można tego zrobić jeśli ciągle będzie się unikało spojrzenia prawdzie w oczy. Trzeba swój lęk zanalizować i podjąć decyzję o tym, że chce się z nim walczyć. Wtedy także będzie można zrozumieć co takiego chce nam komunikować nasz sen.

Zawierz własnej interpretacji snów

Sny możemy wyjaśniać z pomocą różnych książek, które odpowiadają na znaczenie symboli. Często jednak samo zapisanie snu i zatytułowanie go może być trudne. W tytule może się pojawić wskazówka. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że każdy jest inny i dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem będzie zawsze samodzielne zastanawianie się nad tym co w takiej sytuacji dany sen mógł oznaczać. Warto uwolnić swoje myśli i samodzielnie podejmować się trudnej ale bardzo ważne analizie, dzięki której łatwiej rozumieć rzeczywistość.

Niekiedy jest tak, że sen przenosi nas do czasów dzieciństwa czy przywołuje w nas jakieś sytuacje, które z lękiem były związane. Taki sen potem można zobaczyć tak, że będzie pokazywać nasz lęk w szerszym kontekście, a w związku z tym lepiej będzie można go zrozumieć i powiązać z życiem. Jeśli ktoś ma z kim rozmawiać o snach, które powodują lęk to rzeczywiście warto na takie rozmowy się decydować. Dzielenie się z takimi sprawami z innymi może sprawić, że zaczniemy być bardziej świadomi i dużo łatwiej będzie poznać oraz zrozumieć skąd w człowieku bierze się właśnie ten trudny, niekiedy irracjonalny lęk, jakie jest jego podłoże.