Trwa ładowanie proszę czekać ...

5 Zaawansowanych sposobów, aby dowiedzieć się, kto do Ciebie dzwoni

22 czerwca 2020 0

Nierzadko można odebrać telefon z nieznanego lub nieznanego numeru. Choć może być łatwiej po prostu odebrać telefon, to może nie być to dobry pomysł. Niestety, przy dzisiejszych przewagach technologicznych, nigdy nie jest bezpiecznie odebrać połączenia, jeśli nie jesteś pewien, kto jest rozmówcą. Dzięki technologii, spamerzy z łatwością mogą oszukać Cię w kwestii odebrania telefonu. Stosują takie taktyki, jak spoofing sąsiedzki, gdzie zmieniają numer wyświetlany na identyfikatorze dzwoniącego, abyś myślał, że odbierasz połączenie z numeru lokalnego. Istnieje wiele innych taktyk, które mogą być wykorzystane do manipulowania połączeniami telefonicznymi.

Nigdy nie można bezpiecznie odebrać telefonu, jeśli nie jest się pewnym, kto jest po drugiej stronie. Poniżej zamieszczam pięć zaawansowanych metod, które pomogą Ci ustalić, kto dzwoni do Ciebie na drugiej linii. Za pomocą tych metod można określić, czy osoba dzwoniąca jest bezpieczna, czy też nie, nawet nie odbierając telefonu.

  • Sprawdź w Google

Google zawsze był świetnym źródłem informacji, aby znaleźć wszystko, czego szukasz, od porad dotyczących relacji do sposobu naprawienia komputera. Czasami, jeśli wpiszesz numer w Google, wyniki podciągną się, które pokażą właściciela numeru telefonu komórkowego.

Oczywiście, trzeba będzie odwiedzić strony internetowe tych wyników, aby zobaczyć, kto jest właścicielem numeru, a czasami trzeba będzie zapłacić opłatę. Ponadto należy mieć świadomość, że wyniki te nie zawsze są dokładne, a podczas wyszukiwania w Google pod danym numerem telefonu mogą nie zostać znalezione żadne wyniki.

Wykonaj wyszukiwanie wsteczne telefonu
Absolutnie najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, kto dzwoni, jest wykonanie odwrotnego wyszukiwania telefonów. National Cellular Directory, może pomóc Ci dowiedzieć się, kto dzwoni do Twojego telefonu w ciągu kilku minut. Wystarczy wpisać nieznany numer telefonu, a w mniej niż minutę ich wszechstronne narzędzie zeskanuje ich miliardy rekordów i wyciągnie wszelkie dostępne wyniki.

Korzystanie z witryny internetowej, która specjalizuje się w wyszukiwaniu telefonów jest najbardziej niezawodnym sposobem, aby dowiedzieć się, kto dzwoni w krótszym czasie, niż potrzeba, aby zrobić miskę z płatkami. Ponadto, National Cellular Directory ma codziennie Happy Hour, gdzie można uruchomić bezpłatne odwrotne wyszukiwanie telefonów bez żadnych kosztów.

Wyszukiwanie numeru telefonu w mediach społecznościowych
Inną prostą opcją, aby dowiedzieć się, kto do Ciebie dzwoni, jest wykonanie wyszukiwania w telefonie komórkowym w mediach społecznościowych. Najłatwiej to zrobić na swojej stronie w mediach społecznościowych na Facebooku. Facebook rzeczywiście ma funkcję wyszukiwania, gdzie jeśli wpiszesz numer pod paskiem wyszukiwania, jeśli numer jest związany z profilem Facebook ich profil pojawi się. Można również wyszukać numer i jeśli numer był kiedykolwiek udostępniony w postu na Facebooku, że post na Facebooku zostanie wyświetlony

Sprawdź strony internetowe Spam Call

Inną metodą sprawdzenia, kto do ciebie dzwoni, jest sprawdzenie spamu na stronach internetowych. Kiedy ktoś dzwoni na fałszywe alarmy, czasami zgłasza je do tych stron. Jeśli numer, pod który dzwonisz, został zgłoszony jako połączenie ze spamem lub jest niebezpieczny, będziesz mógł to zobaczyć w witrynie internetowej zawierającej połączenia ze spamem.

Oto kilka stron internetowych zawierających spam, które sugerujemy:

  • Czy powinienem odpowiedzieć
  • Każdy dzwoniący
  • infonumer.pl 
  • TrueCaller

Na wszelki wypadek, gdybyś się zastanawiał, numer nie musi być przechowywany w twoim kontakcie, aby wyświetlić informacje o osobie dzwoniącej. Dodatkowo, możesz również użyć tej aplikacji do blokowania połączeń, co jest fajną funkcją bonusową.

Podsumowując to wszystko
Jeśli masz połączenie z nieznanego numeru, może warto spróbować dowiedzieć się, kto do ciebie dzwoni. Jeśli jest to prześladowca lub jakaś inna niebezpieczna osoba, może ona po prostu znaleźć inny sposób skontaktowania się z Tobą, jeśli po prostu będziesz ignorować połączenie lub po prostu je zablokować.

Bycie informowanym o tym, kto do ciebie dzwoni, jest najlepszym sposobem na uniknięcie niebezpiecznej sytuacji. Ponadto, nie musisz grać w zgadywanki za każdym razem, gdy nieznany numer daje Ci telefon. Skorzystaj z powyższych metod, aby wyszukać nieznane numery telefonów, z którymi dzwonisz i dowiedzieć się, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.