Trwa ładowanie proszę czekać ...

W jaki sposób znaleźć ciekawą pracę? Sprawdzone porady

3 sierpnia 2021 0

Dobre i rozwojowe stanowisko to marzenie wielu kobiet. Jaka praca jest ciekawa i jak jej szukać? Na czym Ci zależy: możliwości rozwoju, pracy zgodnej z zainteresowaniami, a może wysokich zarobkach? Nie musisz wybierać - możesz znaleźć dobrze płatną, a jednocześnie interesującą pracę. Podpowiadamy, jak jej szukać.

Jaką pracę można uznać za ciekawą? 

Wybór ścieżki kariery nie jest łatwą decyzją. Żeby czerpać satysfakcję z późniejszej pracy, należy odpowiednio go przemyśleć. Jak się za to zabrać? Na początek przygotuj listę rzeczy, na których Ci zależy. Możesz spisać ją na kartce lub w notatniku. 

Priorytety ustalone? Świetnie. Teraz pora na zastanowienie się, jaka praca jest ciekawa - oczywiście według Ciebie - i szukanie jej. To bardzo subiektywne: dla jednych idealnym rozwiązaniem może być praca w SEM albo innej gałęzi marketingu internetowego, dla innych - np. zawód fryzjerki czy kosmetyczki. Przemyśl, czym interesujesz się najbardziej i co chciałabyś robić. Jeśli wybierzesz taką pracę, którą kochasz, wykonywanie codziennych obowiązków nie będzie dla Ciebie udręką, ale realizacją własnego powołania.

Oto wybrane przez nas przykłady ciekawych zawodów dla kobiet:

  • specjalistka z branży IT, 
  • wizażystka, 
  • fryzjerka, 
  • wedding plannerka, 
  • specjalistka do spraw marketingu, 
  • dietetyczka, 
  • trenerka personalna.

Praca w marketingu

W ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszą się branże przyszłości. Należy do nich między innymi marketing. Zdaniem większości osób praca w marketingu nie tylko jest ciekawa, ale również pozwala na nieustanny rozwój zawodowy. Co więcej, pandemia COVID-19 miała korzystny wpływ na branżę marketingu, szczególnie internetowego. 

Jeżeli jesteś kreatywna, uwielbiasz kontakt z innymi, potrafisz negocjować, posiadasz dobrze rozwinięte umiejętności sprzedażowe i potrafisz pracować w stresujących warunkach - bardzo możliwe, że marketing to coś dla Ciebie!

Możesz znaleźć zatrudnienie m.in. w agencji reklamowej, a także wszystkich firmach posiadających działy marketingowe - np. w branży kulturalnej, medialnej, usługowej czy handlowej. Największe szanse na rozwój zyskasz, zatrudniając się w marketingu internetowym.

Praca w SEM

Zastanawiając się nad zatrudnieniem w marketingu internetowym, z pewnością spotkałaś się z tym pojęciem. Co to jest SEM? Jest to jeden z segmentów online marketingu. Zadaniem specjalisty ds. SEM jest uzyskanie najwyższych możliwych wyników w wyszukiwarkach internetowych dzięki różnego rodzaju działaniom. Dzięki umiejętnemu Search Engine Marketingowi firma może dotrzeć do potencjalnego klienta w chwili, gdy jest on zainteresowany danym produktem lub usługą.

Brzmi interesująco, prawda? Dokładnie taka jest praca w SEM. W tego rodzaju pracy nie ma miejsca na nudę czy rutynę. Będziesz odpowiedzialna za opracowywanie strategii, optymalizowanie strony, raportowanie wyników. Wybierając pracę w SEM, zapewniasz sobie gwarancję zatrudnienia na kolejne lata oraz możliwość ciągłego rozwoju, a kolejne sukcesy z pewnością będą dla Ciebie dodatkową motywacją. 

Jak znaleźć ciekawą pracę?

Gdy wybierzesz zawód, który szczególnie Cię interesuje, nie zwlekaj ani chwili - rozpocznij szukanie zatrudnienia. Ten proces w przypadku chęci podjęcia pracy na nowym stanowisku nie należy do łatwych. Jak znaleźć ciekawą pracę?

Przede wszystkim zadbaj o dobre CV, w którym opiszesz nie tylko swoje doświadczenie, ale również podsumowanie zawodowe. Wymień w nim wszystkie umiejętności, które mogą przydać Ci się na przyszłym stanowisku. Dostosuj swój życiorys do oferty pracy.

Zastanów się, czy istnieją konkretne firmy, w których chciałabyś pracować. Jeżeli tak, skontaktuj się z nimi bezpośrednio - do odważnych świat należy! Jeśli nie, skup się na regularnym przeglądaniu ofert publikowanych w mediach społecznościowych czy serwisach pracy. Możesz również poinformować rodzinę i znajomych, że szukasz pracy - być może słyszeli o ofercie zatrudnienia w zawodzie, który Cię interesuje? Dobrym pomysłem jest także uczestniczenie w branżowych wydarzeniach, co pozwoli Ci na zdobycie kontaktów. Jeżeli masz taką możliwość - spróbuj zacząć od stażu, dzięki któremu zdobędziesz dodatkowe kompetencje.

Pamiętaj: znalezienie ciekawej pracy może nieco potrwać, jednak jeśli jesteś wystarczająco zdeterminowana, z pewnością Ci się uda.