Kuchnia jest centralnym pomieszczeniem, bez którego nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. W związku z tym jej praktyczne urządzenie powinno iść w parze z potrzebami oraz gustem domowników. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wyposażenia do kuchni i jak połączyć to ze swoim zamiłowaniem do minimalizmu, skandynawskich materiałów i innowacyjnych urządzeń?
Skąd czerpać inspirację?
Jeśli jesteś w trakcie poszukiwań idealnych rozwiązań, które chciałbyś wprowadzić do swojej kuchni, to powinieneś zwrócić szczególną uwagę na to, co w modnej trawie piszczy. Niezależnie od usposobienia, jesteśmy oryginalnymi estetami, którzy przywiązują dużą uwagę do form, wyglądu detali i niezbędnych akcesoriów. Przejrzyj wnętrzarskie czasopisma, odwiedź kuchnię przyjaciółki lub poproś o radę bliską Ci osobę. Nie musisz odzwierciedlać takiego samego stylu, który króluje w kuchni znajomych czy jest na tapecie wszystkich architektów. Zainspiruj się ich pomysłami, stosując własną interpretację.
Czas poszukiwań to także dobry moment na uwzględnienie własnych potrzeb. Odpowiedz na pytania – jaki jest Twój ulubiony styl, jaką wielkość ma kuchnia – jest duża, a może mała?
Minimalizm, innowacyjność, ponadczasowość
W kuchni odnajdzie się minimalistyczna ponadczasowość. Warto zauważyć, że jest to miejsce, po którym dużo się poruszamy, często szybko i instynktownie, dlatego też zawadzanie o zbędne bibeloty, czy ciągłe przestawianie rzeczy z miejsca na miejsce może okazać się uciążliwe, a co za tym idzie mało praktyczne.
Funkcjonalne artykuły gospodarstwa domowego – dogotowania.pl wprowadzą nutkę innowacyjności oraz okażą się niezastąpionym powiewem klasyki i uniwersalizmu. Ponadto ogranicz do zbędnego minimum przydatne urządzenia, na rzecz przestronności i jasności. Zastosuj wielopunktowe oświetlenie, które nie tylko uwypukli estetyczne detale pomieszczenia, ale również stworzy odpowiednie warunki do przygotowywania lub spożywania posiłków. To także odpowiednie rozwiązanie, dzięki któremu optycznie powiększysz niewielką przestrzeń.
Blaty wykończone marmurowymi płytami, stonowane szarości na podłodze czy biel na ścianach są zimną interpretacją klasyki. Jeśli pragniesz nadać wnętrzu przytulności – postaw na jasne, dobrze komponujące się z neutralnymi kolorami, drewno. Możesz je przemycić pod postacią stołu o widocznym zarysie słojów i takim samym zestawie krzeseł.
Praktyczne dodatki urozmaiceniem całości
Kuchnia, oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji, powinna być również pomieszczeniem, które łatwo i szybko się sprząta. W związku z tym w miejscu gotowania należy unikać wieszania i umieszczania dekoracji bądź akcesoriów kuchennych, które mogą się zachlapać i zabrudzić. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem dodatków, to postaw na tradycyjne rozwiązania w nowoczesnej odsłonie. Zioła posadzone w filiżankach, wysuszona lawenda w koszykach wiklinowych, przeźroczyste pojemniki na suche produkty spożywcze to idealne połączenie klasyki z praktycznym i zarazem niecodziennym zastosowaniem przedmiotów codziennego użytku.
Materiał zewnętrzny