Trwa ładowanie proszę czekać ...

Christian Bale: Hollywoodzki król transformacji ciała

26 listopada 2021 0

Christian Bale urodził się w Walii 30 stycznia 1974 roku. Tam też dorastał. W wieku 9 lat wystąpił w reklamie proszku do prania Lenor. Było to jego pierwsze doświadczenie aktorskie. Na srebrnym ekranie zadebiutował w wieku 13 lat w dramacie wojennym "Imperium słońca" Stevena Spielberga. Po rozwodzie rodziców przeprowadził się z ojcem do Los Angeles, gdzie poznał Sandrę "Sibi", swoją przyszłą żonę. Pracowała ona jako asystentka Winony Ryder przy produkcji Małych kobietek. Christian opisuje to jako "miłość od pierwszego wejrzenia", ponieważ wiedział, że chce, aby Sibi została jego żoną.

Świetnym przykładem American Psycho jest Patrick Bateman

Kariera Christiana nie była pozbawiona wyzwań. Leonardo DiCaprio wygrał rolę Jacka w Titanicu. Bale odzyskał rolę Patricka Batesa z American Psycho podczas swojego spektakularnego powrotu w 2000 roku. Tę rolę chciał zagrać również DiCaprio. Ciekawostką jest, że przyjaciele Christiana usilnie starali się go przekonać, aby nie przyjmował roli psychopatycznego mordercy. Uważali, że to zakończy jego karierę. Jednak efekt był zupełnie inny, a imponujący występ Christiana w filmie ostatecznie przyczynił się do wzrostu jego wiarygodności.

Możesz schudnąć jedząc codziennie puszkę tuńczyka i jabłko

W tym momencie rozpoczęła się niezwykła przemiana Christiana. W 2004 roku został obsadzony w głównej roli w filmie Mechanik. Był tak skupiony na roli robotnika cierpiącego na bezsenność, że przed rozpoczęciem zdjęć schudł 28 funtów. Reżyser był oszołomiony, kiedy okazało się, że Christian Bale, wysoki mężczyzna o wzroście 183 cm, waży zaledwie 55 kg. W swoich wysiłkach, aby osiągnąć ten wyczyn, był bardzo niezdrowy. Jego codzienna dieta składała się tylko z jednej puszki tuńczyka, jednego kawałka jabłka i garści papierosów. Działanie narkotyku szybko go wyczerpało. Christian odczuwał ciągłe bóle nóg, ponieważ nie miał praktycznie żadnych mięśni w dolnej części ciała.

W ciągu zaledwie 6 miesięcy możesz przytyć 45 kg

Sześć miesięcy później Christian stanął przed niezwykłym wyzwaniem. Po tym jak został obsadzony w roli Batmana w filmie Christophera Nolana Batman: Incepcja, w Christianie zaszła jeszcze bardziej niezwykła przemiana. Bale tylko dla tej roli przytył 45 funtów - w ciągu sześciu miesięcy.

Więcej na temat filmów przeczytasz na https://spokeo.pl/filmografia

Christian Bale

Od otyłego mężczyzny do Batmana

Przyrost wagi Christiana był oczywisty. Ekipa filmowa nie mogła oprzeć się okazji, by się z niego pośmiać, porównując jego sylwetkę do grubasa, a nie do Batmana. Bale nie poddał się i stracił 20 funtów, jednocześnie zyskując mięśnie. Bale szybko przybrał na wadze, stosując dietę wysokowęglowodanową, składającą się głównie z makaronu i chleba. Później dodał do swojej diety wysokobiałkowe białko, pochodzące głównie z kurczaków i ryb. Do swojego ciężkiego treningu siłowego dołączył trening cardio i trening interwałowy o wysokiej intensywności. Na siłowni spędzał 5 dni w tygodniu.

Jego transformacja w The Fighter była niezwykle szybka i niezdrowa, co przyniosło mu Oscara.

Po całym tym przybieraniu na wadze, przeszedł kolejną rundę odchudzania dla swojej roli w The Fighter. Schudł 13 funtów i został nagrodzony zarówno Złotym Globem, jak i Oscarem. Jego nagła przemiana była niezdrowo szybka i niezdrowa. Pojawił się w filmie Terminator: Salvation na krótko przed rozpoczęciem pracy nad The Fighter. Jego atletyczna sylwetka była efektem szybkiej przemiany. Christian Bale jest doskonałym przykładem oddanego aktora, który w krótkim czasie potrafi przejść niewiarygodne transformacje. Choć większość z nich była możliwa dzięki jego niewytłumaczalnie niezdrowemu stylowi życia, są one świadectwem siły żelaznej woli. Zobacz nasze nowe wideo, aby zobaczyć więcej szczegółów z historii Christiana Bale'a.

Z wiekiem proces przemiany staje się coraz trudniejszy

Niesamowite wyczyny transformacyjne Christiana Bale'a nie skończyły się po jego pobycie w Fighterze. Musiał odzyskać szczytową formę do filmu "Mroczny Rycerz powstaje", ostatniej części trylogii o Mrocznym Rycerzu. Aby zagrać rolę Irvinga Rosenfelda, oszusta z nadwagą, przytył 20 funtów. Zła postawa była wynikiem nadwagi, która spowodowała u Bale'a silne bóle pleców. Przejażdżka rollercoasterem przemian ciała Christiana została przerwana na krótki czas. Schudł i wystąpił w kilku filmach, które nie wymagały drastycznych przemian. Jednak w 2018 roku jego niesamowite umiejętności zmiany kształtów zostały ponownie ujawnione, gdy został poproszony o sportretowanie przysadzistego wiceprezydenta Dicka Cheneya w Vice.

Uciekł się do jedzenia ciasta, aby osiągnąć swój cel wagowy. Zyskał prawie 20 funtów, a następnie stracił ponad 30 funtów, aby zagrać rolę brytyjskiego kierowcy sportowego w Le Mans 1966. Christian Bale przyznał ostatnio, że z wiekiem jego ekstremalne przemiany stają się coraz trudniejsze. Bale wielokrotnie o tym wspominał. Miejmy nadzieję, że uda mu się utrzymać to postanowienie.

Więcej przeczytasz na https://spokeo.pl/