Trwa ładowanie proszę czekać ...

Idealny przepis na jędrne ciało? Poznaj sekret naszej bohaterki

17 sierpnia 2016 0

Marzenia o jędrnym ciele towarzyszą kobietom w każdym wieku. Dla niektórych jędrna skóra pozostaje tylko w sferze wyobraźni, dla innych jest to cel, który należy osiągnąć. Jeśli nie urodziłaś się z boskimi genami, które wszystko robią za ciebie to znaczy, że czas pomyśleć o dodatkowych aktywnościach. Ogólna powierzchnia skóry wynosi ok 1,5-2m2, więc zdecydowanie jest o co dbać.

Skóra, w której żyję

Każda skóra jest inna, dlatego wymaga odrębnej pielęgnacji. Mnogość dostępnych kosmetyków na rynku nierzadko rodzi dylematy, co do wyboru tego najbardziej skutecznego. Kasia – mama Kuby – od czasu porodu nieustannie walczy z cellulitem. Nigdy nie miałam problemu ze skórą - opowiada - zawsze uprawiałam dużo sportu, który korzystnie wpływał zarówno na moje samopoczucie, sprawność fizyczną jak i kondycję mojej skóry. Natura również była dla mnie łaskawa – w momencie, kiedy wszystkie koleżanki walczyły z trądzikiem ja chodziłam na randki. Wszystko zmieniło się, kiedy cztery lata temu urodziłam Kubę. Na udach i pośladkach pojawił się cellulit, który pomimo stosowania kosmetyków cały czas uparcie tam tkwił – dodaje.

Kochaj, albo rzuć

Statystyki przerażają – aż 98 procent kobiet na całym świecie ma cellulit. I dotyczy on kobiet w różnym wieku, różnej narodowości i różnych gabarytów. Cellulit jest znienawidzony przez kobiety nie tylko ze względu na defekt estetyczny, jaki powoduje. Pomarańczowa skórka sprawia, że skóra pomimo odpowiedniej pielęgnacji nie jest jędrna, a to w okresie letnim najbardziej demotywuje do włożenia stroju kąpielowego. Co można zatem z tym zrobić? Jest wiele metod, a saunowanie podczas wypoczynku w Terma Bania należy do jednej z nich. Właściwie to nigdy nie lubiłam przebywać w ciepłym, a nawet wręcz gorącym pomieszczeniu – relacjonuje Kasia. Na samą myśl o tym unoszącym się gorącym powietrzu robiło mi się słabo. Mąż jednak jest fanem sauny, więc usilnie mnie namawiał na regularne korzystanie z jej dobrodziejstw. I opłaciło się – dodaje.

Redukcja cellulitu i poprawa jędrności

Kasia rozpoczęła swoją przygodę z sauną od prezentu na 3 rocznicę ślubu, dokładnie rok temu. Mąż wybrał akurat termy podhalańskie w uroczym kurorcie Terma Bania z uwagi na szybki dojazd. Pomimo swojej niechęci do wysokiej temperatury Kasia szybko przekonała się, że przebywanie w saunie rewelacyjnie wpływa na jakość jej skóry. Kiedy wróciliśmy z wyjazdu przynajmniej raz w tygodniu chodziłam na saunę. Efekt był niesamowity i zauważalny od razu. Skóra stała się bardziej nawilżona i zdecydowanie jędrniejsza – dodaje. Należy jednak pamiętać, że tylko dzięki właściwemu korzystaniu z sauny można oczekiwać pożądanych efektów. Rytuał nie jest mocno skomplikowany a odpowiednie przygotowanie skóry jest kluczowe dla utrzymania pozytywnych rezultatów. Prawie 2m2 skóry potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, a regularne odwiedzanie sauny to nie tylko relaks. Jak pokazuje przykład naszej bohaterki sauna poprawia jakość i kondycję skóry, a to zdecydowanie przekłada się na lepsze samopoczucie.

Materiał partnera zewnętrznego