Trwa ładowanie proszę czekać ...

11 trików, które pozwolą oszczędzać na kosmetykach

12 kwietnia 2017 0

Trudno nie zgodzić się z tym, że w ciągu miesiąca potrafimy zaopatrzyć się w imponujące ilości kosmetyków. Niestety, choć wydaje się nam, że kupujemy jedynie te, które są nam rzeczywiście potrzebne, niejednokrotnie przekonujemy się o tym, że nie wszystkie znajdują zastosowanie. Bywa i tak, że wydajemy na nie zbyt wiele pieniędzy i to nawet pomimo tego, że staramy się nie podążać za impulsami i decydować się jedynie na te zakupy, które można określić jako przemyślane. Jeśli więc wydaje się nam, że najwyższy czas zapanować nad swoimi wydatkami, warto zapoznać się z kilkoma radami, które ułatwią nam osiągnięcie tego celu.

Promocje, obniżki, okazje – pokochaj to! 

Promocje nie są tym rozwiązaniem, o którym większość z nas wypowiada się z uznaniem, niejednokrotnie okazuje się bowiem, że skłaniają nas do wydawania pieniędzy na rzeczy nam niepotrzebne jedynie dlatego, że mamy wrażenie, że możemy na nich zaoszczędzić. Na szczęście, nie zawsze musimy obawiać się pułapki. Co więcej, nie brakuje i takich promocji, które umożliwiają nam rzeczywiste oszczędności. Przykładem mogą być choćby promocje na rozwiązania, które często wykorzystujemy takie, jak choćby pasta do zębów. Nawet, jeśli kupimy ich więcej, nie będziemy musieli obawiać się o to, że się zmarnują. Bywa i tak, że ciekawą propozycją są zestawy produktowe, choć i w tym przypadku w pierwszej kolejności powinniśmy rozpatrzyć ich przydatność.

Polecamy: zakupowyszal.pl  >>

Nowinki rynkowe 

Gdy firma wprowadza na rynek nowy produkt, często stara się skupić na sobie uwagę potencjalnych odbiorców. Zabieg ten może przybierać różne formy, bardzo często mamy więc do czynienia również z oferowaniem nam ciekawych rozwiązań w przystępnej cenie. W takim przypadku warto zastanowić się nad zasadnością dokonania zakupu, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem wysokiej jakości, a jednocześnie z propozycją atrakcyjną cenowo.

Program lojalnościowy 

Wiele z nas robi zakupy w tej samej drogerii przez cały czas. Jest to znakomity powód do tego, aby zainteresować się kartą rabatową oferowaną stałym klientom. Duże sieci bardzo często oferują tego rodzaju rozwiązania, rabaty mogą zaś sięgać nawet sześćdziesięciu procent. W zdecydowanej większości przypadków możemy liczyć na to, że karta zostanie nam wyrobiona bezpłatnie, a my same nie będziemy wcale zobowiązane do robienia regularnych zakupów. 

Płać za produkt, nie za markę

Trudno nie zgodzić się z tym, że korzystając z kosmetyków oferowanych przez renomowanych producentów, możemy liczyć na rozwiązania wysokiej jakości. Czy jednak oznacza to, że jeśli nie wydamy 500 PLN za krem, nasza cera nie zbędzie zadbana? Na szczęście, taka zależność nie istnieje, a dobre kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji są nam oferowane w kwotach kilka razy niższych. Jeśli nie chcemy ponosić niepotrzebnego ryzyka, porównajmy składy kosmetyków, które budzą nasze zainteresowanie. Bardzo często charakteryzuje je zdumiewające podobieństwo.

zakup kosmetyków

Rzadko używasz? Nie przepłacaj 

Niektóre kosmetyki są stosowane przez nas jedynie okazjonalnie. W takim przypadku zakup bardzo drogiego rozwiązania mija się z celem, nie mamy bowiem wcale pewności, że uda się nam je wykorzystać zanim upłynie termin jego ważności. Niestety, jeśli lakier do paznokci zostanie otwarty, szybko wyschnie, a nam pozostanie rozczarowanie. W takim przypadku lepiej sprawdza się kupowanie tańszych kosmetyków zwłaszcza, że są one bez porównania skuteczniejsze.

Tańsze zamienniki 

Tak supermarkety, jak i drogerie coraz częściej proponują nam nie tylko kosmetyki produkowane przez elitarne firmy, ale także tak zwane marki własne. Są to rozwiązania charakteryzujące się atrakcyjnością cenową, która wcale nie musi być przez nas interpretowana jako sygnał świadczący o ich niskiej jakości. Możliwość dokonania oszczędności bierze się przede wszystkim z tego, że nie są to rozwiązania reklamowane, a i ich opakowania nie zachwycają bogatą kolorystyką i nietypowym projektem. Ich skład nie budzi jednak żadnych zastrzeżeń. 

Zrób to sama! 

Bywa, że wysokie ceny kosmetyków są przede wszystkim konsekwencją tego, że ktoś przygotował je dla nas, ich elementy składowe wcale nie są bowiem drogie. Instrukcja przygotowania maseczki lub kremu nawilżającego nie jest skomplikowana, a wiele produktów i tak znajduje się w niemal każdej kuchni.

Hurtowe zakupy 

Coraz częściej robimy zakupy korzystając z możliwości sklepów internetowych, warto więc zainteresować się ofertą internetowych sklepów kosmetycznych, ta bowiem potrafi zaimponować. Oczywiście, do cen produktów kosmetycznych należy doliczyć koszt związany z ich wysyłką, jeśli jednak zdecydujemy się na hurtowe zakupy, również on nie będzie stanowił dla nas większego wyzwania. Co więcej, po przekroczeniu pewnej kwoty w ogóle nie trzeba już płacić za przesyłkę.

Duże opakowania. 

Jeśli w centrum naszego zainteresowania znajdują się kosmetyki, które nie charakteryzują się krótkim terminem ważności, powinniśmy pomyśleć o wejściu w posiadanie ich większych opakowań. Czasem może się okazać, że opłacalność jest jedynie pozorna, najczęściej jednak mamy do czynienia z działaniem, które przynosi spore zyski.

Zużyj do końca 

A może wcale nie musimy kupować kolejnego kosmetyku, a naszym problemem jest przede wszystkim to, że nie zużywamy go do końca?

Więcej na: http://zakupowyszal.pl/gazetki-reklamowe/kqs/