Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zakupy on-line i e-płatności. Płać wygodnie, bezpiecznie i szybko!

29 maja 2017 0

Coraz więcej Polaków kupuje w internecie. Niektórzy robią takie zakupy nawet kilka razy w tygodniu! W sieci czeka na nas mnóstwo ciekawych sklepów z bogatym asortymentem, którego nie znajdziemy w zwykłych sklepach stacjonarnych. Teraz zakupy on-line możemy robić jeszcze bezpieczniej, wygodniej i szybciej, a to wszystko za sprawą systemów płatności on-line. Na czym to polega?

Płatności on-line to nie tylko zwykłe przelewy z banku, które wykonujemy poprzez własnoręczne wypisanie przelewu. To również specjalne systemy e-płatności, które oferowane są przez zewnętrznych operatorów. Pozwalają one na błyskawiczne przekazanie pieniędzy do odbiorcy i tym samym przyspieszają proces realizacji zamówienia. W ten sposób nie musimy już czekać nawet kilku dni, aż przelew będzie zaksięgowany.

Aktualnie z systemów płatności on-line korzysta wiele stron internetowych. Możemy zobaczyć je nie tylko w sklepach w internecie, ale też na wielu stronach prowadzących sprzedaż wirtualnych produktów, na przykład e-booków, gier do pobrania. Gdy płacimy przez systemy płatności, informacje o zapłacie natychmiast dociera do odbiorcy, wobec tego może on od razu zrealizować zamówienie. Gdy wybierzemy taką formę zapłaty w sklepie internetowy, wtedy sprzedawca od razu otrzyma potwierdzenie wpłaty i będzie mógł przystąpić do realizacji zamówienia. Nie ma tutaj znaczenia, z jakiego banku wykonujemy przelew – nie musimy czekać na jego zaksięgowanie.

Jednak szybkość nie jest jedyną zaletą e-płatności. Również zapłata w taki sposób jest bardzo wygodna. System płatności internetowych wypełnia automatycznie dane w formularzu przelewu, dlatego nie musimy wypisywać już niczego samodzielnie. Musimy tylko zatwierdzić przelew przez kod SMS albo w inny sposób przewidziany przez bank.

Także na uwagę zasługuje bezpieczeństwo tej formy płatności – nie ma ryzyka, że wyślemy przelew na podmienione konto. Ponadto sama obecność płatności internetowych w sklepie czy na stronie jest świadectwem tego, że sprzedający jest godny zaufania.

Materiał zewnętrzny