Trwa ładowanie proszę czekać ...

Idealnie wyprasowane ubrania, czyli generatory pary do użytku domowego

11 października 2018 0

Prasowanie jest jedną z najmniej lubianych czynności. Panie domu skarżą się, że prasowanie ubrań zajmuje wiele czasu, a jego efekty często są niezadowalające. Aby ułatwić wykonywanie tego nieprzyjemnego obowiązku domowego, można wyposażyć się w żelazko z generatorem pary. Jak działa to urządzenie?

Łatwiejsze prasowanie, idealne ubrania i bezpieczeństwo użytkowania

Żelazka z generatorem pary są jednymi z ulubionych sprzętów AGD wielu pań domu, użycie narzędzi tego typu znacznie ułatwia rozprasowywanie wszystkich zagnieceń, bez względu na ich wielkość, wysokość temperatury prasowania i rodzaj materiału, z jakiego wykonane jest ubranie.

Generator pary posiada czujnik, dzięki któremu żelazko automatycznie wykrywa ruchy i wytwarza parę w czasie prasowania. Gdy odrywa się urządzenie od ubrania, para przestaje być wytwarzana, dzięki czemu znika ryzyko poważnego poparzenia ciała. Żelazko pomaga dobrać temperaturę prasowania, dzięki czemu sprawdza się zarówno w przypadku ubrań z lnu i bawełny, jak i strojów z jedwabiu oraz delikatnych materiałów sztucznych.

Prasowanie w pionie

Prasowanie staje się łatwiejsze również dzięki parownicom pionowym z oferty https://www.philips.pl/c-m-ho/steamery-do-ubran/parownice-stojace. Parownice pionowe umożliwiają rozprasowywanie wszystkich zagnieceń na ubraniach wiszących na manekinach lub wieszakach. Rezultaty osiągane w ten sposób są imponujące - zwłaszcza, gdy wygładza się bardzo delikatne, zwiewne materiały. Kontakt pary z tkaniną jest zmaksymalizowany, co sprawia, że para dociera nawet do trudno dostępnych miejsc. Dzięki parownicy łatwo rozprasowuje się nawet wąskie rękawy koszul i falbany dziecięcych sukienek.

Piękny zapach ubrań

Parownice umożliwiają odświeżanie ubrań, które długo wisiały w szafie lub były już wcześniej założone. Urządzenie jest wyposażone w specjalną nakładkę, do której wlewa się olejki zapachowe. Kilka kropli dowolnego olejku sprawia, że zapach jest rozpylany wraz z parą, dzięki czemu wnika głęboko w tkaninę. Ubranie po prasowaniu nie tylko prezentuje się nienagannie, ale i ma świeży, przyjemny zapach.

Co ważne, z żelazka z generatorem pary i z parownicy pionowej bez przeszkód można korzystać w domowym zaciszu. Z pozoru skomplikowany sprzęt jest prosty w obsłudze, a dzięki niemu stosy koszul i dziecięcych ubranek szybko lądują w szafie po prasowaniu. Nieprzyjemny obowiązek prasowania ubrań staje się o wiele mniej uciążliwy, nawet gdy pani domu do tej pory go nie znosiła.

Materiał partnera zewnętrznego