Trwa ładowanie proszę czekać ...

Myjnia fryzjerska przenośna czy stacjonarna - co wybrać?

21 czerwca 2022 0

W ostatnim czasie możemy zaobserwować szybki i wyraźny wzrost zainteresowania wszelakimi kursami fryzjerskimi. Wynika to przede wszystkim z niezwykłej popularności tego zawodu, a także z tego, że jest on jednym z najlepiej rokujących zawodów na przyszłość. Wynika to z bardzo prostego faktu. Od niepamiętnych już czasów, zarówno kobiety jak i mężczyźni dbali o swoje kosmyki i regularnie je przycinali. Zawód fryzjera jest więc jednym z najstarszych zawodów na świcie. Niemniej jednak obecnie, usługi fryzjerskie stały się znacznie bardziej rozbudowane oraz zaawansowane. Coraz więcej młodych dziewczyn decyduje się więc na to, by odbyć niezbędne kursy oraz szkolenia. Wiedzą one dobrze, że daje im to niekwestionowaną możliwość otwarcia w przyszłości własnego biznesu. Niemniej jednak warto w tym momencie zaznaczyć, że otwarcie i prowadzenie własnego salonu kosmetycznego jest ogromnym wyzwaniem. Przede wszystkim wynika to nie tylko z całej masy spraw formalnych, ale z samej konieczności odpowiedniego urządzenia swojego lokalu. Salony fryzjerskie zawsze powinny mieć sprzęty najwyższej jakości, a także niezwykle estetyczne. Tylko wtedy bowiem będzie można zapewnić im solidny start i sukcesywny rozwój. Obecnie chyba nikt nie wyobraża sobie salonu kosmetycznego bez obecnej w nim myjni fryzjerskiej. Jednak na rynku można wyróżnić nieskończenie wiele ich rodzajów, a wszystko to sprawia, że wybór staje się niezwykle trudny. Wobec tego która myjnia fryzjerska sprawdzi się o wiele lepiej- przenośna czy stacjonarna?

Myjnia fryzjerska - charakterystyka sprzętu

Myjnia fryzjerska jak np. ta dostępna na tej stronie: http://ayala.com.pl/produkty/myjnie-fryzjerskie to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Nie da się ukryć, że sprzęt ten ułatwia zadanie zarówno fryzjerom jak i w nieopisany sposób poprawia komfort klientek. Jest to przede wszystkim sprzęt, który wymaga jedynie podłączenia do instalacji wodnej lub napełnienia dopasowanego zbiornika wodą. Posiada on niewielki zlew, z odpowiednim wgłębieniem na szyje i kark klientki. Do sprzętu dołączona jest również odpowiednia dysza, za pomocą której można dozować wodę i wykonywać odpowiedni natrysk. Takie myjnie fryzjerskie sprawdzają się zarówno w salonach fryzjerskich jak i w przenośnych pracowniach fryzjerskich. Zapewniają one fryzjerce świetny dostęp do głowy i włosów klientki, a samym klientkom zapewniają komfort i relaks podczas mycia i płukania ich kosmyków. Myjnie fryzjerskie mogą być zarówno stacjonarne- wówczas są to sprzęty o dość pokaźnych gabarytach, a także mogą być one przenośne, wówczas analogicznie są one odpowiednio mniejsze. Oczywiście zanim sprzęt zostanie zakupiony trzeba odpowiednio sprawdzić jego jakość. Musi być ona maksymalnie wysoka, by myjnie fryzjerskie rzeczywiście w optymalny sposób mogły wywiązywać się ze swojej roli. Najlepiej wybierać więc produkty oferowane przez znanych i renomowanych producentów jak np. https://ayala.com.pl/, wówczas można mieć absolutną pewność, że długo i skutecznie będą one wspierać pracę w salonie fryzjerskim i zapewniać klientkom najwyższy możliwy komfort podczas mycia kosmyków.

Myjnia fryzjerska

Przenośna czy stacjonarna? Które rozwiązanie jest lepsze?

Wspomniane już zostało, że myjnie fryzjerskie mogą być zarówno stacjonarne jak i przenośne. Jednak które rozwiązanie jest lepsze? Otóż wiele tu zależy od specyfiki pracy fryzjerki. Jeśli prowadzi ona swój własny salon, to oczywiście lepszym wyborem okażą się myjnie stacjonarne. Są one o wiele większe, a często także zapewniają dość mocno rozbudowaną funkcjonalność. Jeśli jednak charakterystyka pracy fryzjerki polega również na tym, że dojeżdża ona do swoich klientek by np. wykonać upięcie okolicznościowe, wówczas o wiele lepszym rozwiązaniem będzie myjnia fryzjerska przenośna. Cechuje się ona mniejszymi gabarytami, więc będzie można z łatwością zapakować ją do samochodu czy torby i pojechać z nią na wizytę do klientki.

Kto powinien zainwestować w przenośną myjnię fryzjerską?

W przenośną myjnię fryzjerską warto zainwestować wtedy, kiedy fryzjerka prowadzi również usługi mobilne. Wówczas będzie ona mogła ze swoim sprzętem podróżować bez większego problemu. Co więcej myjnia przenośna jest również dobra w momencie, kiedy salon fryzjerski rozpoczyna dopiero swoją działalność. W tym wypadku do głosu dochodzą tu głównie względy ekonomiczne. Przenośne myjnie fryzjerskie z reguły są tańsze od ich stacjonarnych odpowiedników. Warto więc rozważyć ich zakup.