Trwa ładowanie proszę czekać ...

Laser frakcyjny a piękna i gładka skóra

23 lutego 2022 0

Ciąża, trądzik młodzieńczy, zrzucanie zbędnych kilogramów oraz poważne operacje w wielu przypadkach zostawiają nieestetyczne ślady na skórze. Co prawda blizny, rozstępy czy przebarwienia nie zagrażają w jakikolwiek sposób zdrowiu, ale często powodują, że ocena osób posiadających takie defekty jest bardzo niska.

Na szczęście dziś z dużą pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Laser frakcyjny pozwala na skuteczne usuwanie wielu niedoskonałości na ciele.

Laser frakcyjny – nowoczesna technologia wygładzająca i odmładzająca

Jest to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, który w widoczny sposób poprawia kondycję skóry. Laser frakcyjny może być z powodzeniem stosowany na różne części ciała.

Ta nowoczesna technologia pozwala osiągnąć w pełni zadowalające efekty odmłodzenie twarzy oraz skóry. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla zdrowia pacjenta.

W jaki sposób działa laser frakcyjny?

Podczas wykonywania zabiegu wiązka lasera CO2 mocno przenika w głąb skóry i stymuluje poszczególne tkanki. Naświetla ona skórę i uszkadza poddany zabiegowi obszar naskórka oraz skóry właściwej. Później następuje proces gojenia.

Wówczas to fibroblasty zostają pobudzone do działania i w związku z tym produkują większą ilość kolagenu. Z czasem uszkodzone tkanki zostają zastąpione przez nową, zdrową oraz pozbawioną niedoskonałości skórę. 

Podczas wykonywania tego zabiegu wiązki laserowego światła wnikają na głębokość co najmniej 1,5 mm. Im dalej dotrą, tym większa ilość tkanek może być odbudowana.

Czas naświetlania jest zależny od rodzaju zabiegu. Może on trwać od 15 do 30 minut. Zalecane jest przeważnie wykonanie od 3 do 6 naświetlań. Urządzenie to podczas zabiegu równomiernie dziurkuje skórę malutkimi nakłuciami. Działanie takie sprawia, ze skóra potrzebuje niewiele czasu na regenerację.

Dla kogo laser frakcyjny jest dobrym wyborem?

Zabieg z pomocą tego nowoczesnego urządzenia jest polecany dla tych wszystkich osób, które ze względu na posiadane niedoskonałości na ciele nie czują się szczęśliwe.

Laser frakcyjny – urządzenie Medika doskonale nadaje się nie tylko do wykonywania zabiegów na bardzo delikatnych obszarach tj. powieki, szyja, dekolt czy dłonie, lecz także wszędzie tam, gdzie na ciele widnieją nieestetyczne blizny, rozstępy oraz zmarszczki.

Obecnie tysiące kobiet, które to pragną atrakcyjnie i młodo wyglądać mimo wciąż tykającego zegara biologicznego decyduje się na ten zabieg. Jego moc doceniają też coraz częściej ci mężczyźni, którym zależy na tym, aby dobrze wyglądać.

Laser frakcyjny – efekty po zabiegu

Decydując się na wykonanie zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, ze w pełni zadowalające efekty nie będą widoczne tuż po wyjściu z gabinetu kosmetycznego.

Po wykonaniu zabiegu skóra zazwyczaj jest zaczerwieniona, ale rumień ustępuje po kilku godzinach. Czasem może także pojawić się złuszczanie naskórka. W dużej mierze jest to zależne od wrażliwości skóry. Niemniej już po paru dniach od wykonania zabiegu:

 • skóra jest odmłodzona

 • nastąpiła widoczna redukcja przebarwień

 • zmarszczki znacznie się wygładziły

 • skóra stała się jędrna i elastyczna

 • blizny zostały w dużym stopniu zredukowane

 • rozstępy są prawie że niewidoczne

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Niezwykle ważne jest, aby do zabiegu wykonywanego z pomocą lasera frakcyjnego odpowiednio się przygotować. Istotne jest to, aby:

 • pół roku przed zabiegiem odstawić leki zmniejszające krzepliwość krwi, antydepresanty oraz leki fotouczulające

 • na dwa tygodnie przed zabiegiem zrezygnować z opalania się, zarówno na słońcu, jak i w solarium

 • na dwa tygodnie przed zabiegiem nie zażywać witaminy A

 • nie stosować preparatów kosmetycznych zawierających retinole i retinoidy będące pochodnymi witaminy A

 • na dwa tygodnie przed zabiegiem nie pić ziół fotouczulających tj. dziurawiec oraz nagietek

 • na dobę przed zabiegiem zrezygnować ze spożywania napojów alkoholowych

Należy pamiętać o tym, że zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego nie może wykonać kobieta w ciąży oraz karmiąca piersią. Przeciwwskazaniem są także choroby nowotworowe, cukrzyca, bielactwo, opryszczka oraz łuszczyca.

Laser frakcyjny a gojenie się ran

Po wykonaniu zabiegu skóra nie prezentuje się zbyt estetycznie. Wygląda ona jakby była poparzona. Aby móc jak najszybciej cieszyć się z posiadania idealnie gładkiej skóry warto stosować regularnie kremy nawilżające oraz balsamy o działaniu regenerującym. Bardzo dobrą skuteczność wykazuje krem z filtrem SPF 50.

Każda osoba powinna bezpośrednio po wykonaniu zabiegu uważać na to, aby nie doszło do zakażenia bakteryjnego skóry. W tym celu warto w miejscach objętych zabiegiem używać osobnego ręcznika. Ważne jest również to, aby zadbać o czyste ubrania oraz świeżą pościel.

Przestrzegając powyższych zasad już po niedługim czasie można na nowo cieszyć się z posiadania pięknej, gładkiej skóry pozbawionej wszelkich niedoskonałości.

Artykuł partnera