Trwa ładowanie proszę czekać ...

Artykuły papiernicze niezbędne w każdym biurze

18 czerwca 2019 0

W wyposażeniu biura musi znaleźć się wiele niezbędnych akcesoriów. Wśród nich wyróżniamy również różnego rodzaju artykuły papiernicze. Które z nich są absolutnie niezbędne? W jaki sposób wybierać artykuły papiernicze do swojego biura?

Jak wybierać artykuły papiernicze?

Pamiętajmy, że wszelkie dokumenty, które powstają w naszym biurze, w pewnym sensie reprezentują naszą firmę. To jak będą się prezentowały świadczy o szacunku dla klienta oraz prestiżu firmy. Dlatego wybierając artykuły biurowe, weźmy pod uwagę ich jakość. Dzięki niej będą one prezentować się elegancko i porządnie, a także nie ulegną szybkiemu zniszczeniu. Oczywiście dokumenty do wewnętrznego obiegu w firmie nie muszą być aż tak eleganckie i profesjonalne jak te przeznaczone dla ważnych klientów, czy partnerów. Niemniej jednak profesjonalne artykuły papiernicze to bardzo ważne wyposażenie każdego biura. Co więcej, musimy zwracać uwagę na przeznaczenie poszczególnych produktów, tak aby były wykorzystywane zgodnie z nim.

Które artykuły papiernicze są niezbędne w biurze?

Papier do drukarki

To bardzo ważny produkt, od którego jakości będzie zależał wygląd naszych dokumentów. Najbardziej standardowym formatem papieru do drukarek jest A4. Nadaje się on do większości biurowych drukarek i kserokopiarek. Warto pamiętać, że istnieją jednak też inne formaty papieru, które stosuje się do produkcji papieru fotograficznego czy też papieru do zastosowań specjalnych. Wybierając papier do drukarki, zwróćmy uwagę na jego klasę. Klasy oznaczają jakość papieru i są one oznaczane literami A,B i C. Klasa A oznacza papier Premium, który posiada najwyższy stopień białości i gwarantuje bardzo dobry zadruk. Jest przeznaczony do wydruku dokumentów zewnętrznych. Klasa B to papier Business, który odznacza się wyższym stopniem białości i bardzo dobrym zadrukiem. Nadaje się do użytku zewnętrznego oraz wewnętrznego. Z kolei klasa C, czyli papier Standard, odznaczający się standardowym stopniem białości, przeznaczony do codziennego użytku i dokumentów wewnętrznych. Kolejnym ważnym czynnikiem jest gramatura papieru, czyli waga metru kwadratowego podana w gramach. Od gramatury zależy grubość kartek, czyli również ich wytrzymałość, a także jakość samego druku. Jeśli chcemy wydrukować bardziej sztywny, a tym samym wytrzymały i elegancki dokument, powinniśmy użyć papieru o większej gramaturze niż ten, którego używamy do dokumentów w obiegu wewnętrznym firmy.

Druki akcydensowe

Każdy pracownik biurowy wie, jak istotne podczas pracy w biurze są wszelkie druki akcydensowe, wykonane z papieru samokopiującego. Potrafią one niezwykle przyspieszyć i usprawnić pracę asystentów, sekretarzy, księgowych i wielu innych pracowników. Możemy wyróżnić takie druki akcydensowe jak np.: dowód wpłaty, książeczka nadawcza, delegacja, polecenie przelewu, księgowania, czy zgłoszenie reklamacji. Dzięki nim, wypisanie stosownego druczku oraz jego kopii zajmuje znacznie mniej czasu.
 
etykiety do segregatorów

Etykiety do segregatorów

Segregatory to nieodzowny element wyposażenia każdego biura. Aby zachować w nich ład i porządek, warto zainwestować w specjalne etykietki. Pozwolą one z łatwością odszukać potrzebne dokumenty, ebz potrzeby przeglądania wszystkich segregatorów. To znacznie przyspiesza pracę w biurze.

Notesy i kołonotatniki

Oczywiście w żadnym biurze nie może zabraknąć notatników, w których można zapisać ważne informacje i mieć je zawsze pod ręką. Są małe i poręczne, oraz znacznie wygodniejsze niż pojedyncze kartki, które łatwo zgubić. Jeśli istnieje taka potrzeba, można wybrać notes, z którego łatwo wyrywa się kartki. Możemy zdecydować się również na twardą okładkę, która sprawi, że notes będzie bardziej wytrzymały i odporny na zniszczenia, ale również trochę cięższy.

Gdzie zrobić zakupy do biura?

Te i wiele innych artykułów papierniczych, najlepiej kupić w hurtowni papierniczej, która gwarantuje najlepsze ceny i duży wybór produktów. Jedną z hurtowni internetowych, w  których warto zrobić zakupy do biura jest https://sklep.lobos.pl/ , który oferuje różnego rodzaju artykuły biurowe odznaczające się najwyższą jakością.