Trwa ładowanie proszę czekać ...

Poznaj korzyści technologii Dual Cook Flex!

10 lipca 2019 0

Piekarnik jest sprzętem, którego jedni nie używają prawie w ogóle, a inni nie wyobrażają sobie bez niego życia. Jeśli należysz do drugiej grupy, z pewnością zgodzisz się ze stwierdzeniem, że dobry piekarnik jest niezbędny do przygotowania wielu pysznych i zdrowych posiłków. Przy zakupie nowego piekarnika warto zwracać uwagę na jakość urządzenia i ilość funkcji, które mogą znacznie poprawić komfort korzystania ze sprzętu i przekonać do pieczenia nawet najbardziej sceptycznie nastawione osoby. Dobrym przykładem nowoczesnego i funkcjonalnego piekarnika jest model NV75N7626RB z serii Samsung Dual Cook Flex. Na czym polega ten system i jego innowacyjność?

Dual Cook Flex – czym się wyróżnia?

Dual Cook to technologia zapoczątkowana przez firmę Samsung. Jej podstawowym założeniem było rozdzielenie piekarnika na dwie komory, co pozwala na jednoczesne przyrządzenie dwóch potraw. Pomysł ten wykorzystano przy opracowaniu modeli innych marek, np. Beko BIE22301X. Samsung poszedł jednak o krok dalej, wprowadzając do systemu ulepszenie – o ile wcześniej w system Dual Cook wyposażone były piekarniki jednodrzwiowe, o tyle modele nowsze, takie jak NV75N7626RB, posiadają innowacyjne drzwi Flex Door, czyli klapę dzieloną na pół. Tego typu drzwi umożliwiają swobodny dostęp do komory górnej bez konieczności otwierania komory dolnej.

Jakie zalety ma system Dual Cook Flex? Przede wszystkim, dwie komory piekarnika wcale nie zajmują więcej miejsca niż jeden zwykły piekarnik. Przykładowo, model NV75N7626RB ma wymiary 595x595x570, czyli takie same, jak standardowy piekarnik pojedynczy. Poza tym, system Dual Cook Flex ma naprawdę wiele zalet, jeśli chodzi o samo przygotowanie potraw. Przede wszystkim, jednoczesne przygotowywanie dwóch dań pozwala na zużycie mniejszej ilości energii i, co za tym idzie, oszczędzenie czasu, co podczas przygotowywania świątecznej kolacji lub posiłku dla gości może być szczególnie istotne. Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N7626RB to doskonała opcja dla osób, którym zależy na oszczędzaniu pieniędzy – to model należący do klasy energetycznej A+. Oprócz tego, pomimo podziału na komory możliwe jest zarówno korzystanie z jednej, jak i obydwu komór równocześnie. Oczywiście, w obydwu komorach można w tym samym czasie wykorzystywać zupełnie inny program gotowania i inne temperatury, bez ryzyka ich mieszania się ze sobą. Takie rozwiązanie zabezpiecza także przed utratą ciepła z dolnej komory – dzięki temu możliwe jest sprawdzenie gotowości potrawy przyrządzanej w górnej komorze i utrzymanie odpowiedniego poziomu temperatury w niższej, a tym samym czas przygotowania jest znacznie krótszy.

Ciekawą funkcją, w jaką wyposażono Piekarnik Samsung Dual Cook Flex NV75N7626RB i inne piekarniki z serii Dual Cook Flex, jest czyszczenie parowe. Ten rodzaj czyszczenia piekarnika polega na wlaniu odrobiny wody na dno urządzenia i ustawieniu programu czyszczenia. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest doczyszczenie nawet najtrudniejszych do usunięcia plam z przypalonego jedzenia i tłuszczu. Na komfort użytkowania wpływa także obecność przejrzystego i intuicyjnego podświetlanego panelu sterowania. Szybkie nagrzewanie i różnorodne programy pieczenia sprawią, że korzystanie z tego systemu polubi każdy.

 

Materiał partnera zewnętrznego