Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czym jest lakier hybrydowy i jak go nakładać?

12 lipca 2021 0

​Czy wiesz, jakie zalety ma lakier hybrydowy? Poznaj tajniki jego nakładania i przekonaj się, że naprawdę warto!

Lakier hybrydowy – czym się różni od tradycyjnego?

Nie ma co ukrywać – niemal każda z nas maluje paznokcie. Choć paznokcie same w sobie są niewielkie i dla wielu mężczyzn mogą wydawać się mało znaczącym detalem, my kobiety doskonale wiemy, jak istotny jest ich estetyczny wygląd. Na szczęście w XXI wieku nie trzeba dokładać przesadnie wielu starań, aby w każdym momencie móc pochwalić się eleganckimi i pięknymi paznokciami. Jednym z najlepszych sposobów na cudowne paznokcie jest lakier hybrydowy. Porównując lakier hybrydowy do jakiegokolwiek innego zwykłego lakieru do paznokci, ten pierwszy wypada znacznie lepiej pod niemal każdym względem. Wyjątkiem może być jedynie cena, pamiętaj jednak, że za jakość trzeba zapłacić nieco więcej – a lakiery hybrydowe nie są przy tym przesadnie drogie. Do najważniejszych cech lakierów hybrydowych zalicza się ich wysoką trwałość oraz odporność na uszkodzenia, dzięki czemu po ich zastosowaniu utrzymują się one nawet przez 3-4 tygodnie. Ponadto lakier hybrydowy nabłyszcza paznokcie oraz niweluje efekt matowienia.

Na rynku czeka na Ciebie bardzo bogaty wybór lakierów hybrydowych. Sprawia to, że raczej bez większych problemów znajdziesz produkt na miarę swoich potrzeb – mimo to warto wiedzieć, czym kierować się przy podejmowaniu tej decyzji. Bezsprzecznie jednym z najważniejszych czynników jest skład lakieru hybrydowego. Nie powinien on zawierać takich składników jak DBP, toluen czy formaldehyd. Ponadto przyjrzyj się konsystencji lakieru, gdyż w dużej mierze wpływa ona na jakość jego nakładania. Gęsty lakier trudno równomiernie rozprowadzić na powierzchni paznokcia, rzadki natomiast może z niej spływać. I oczywiście kolory – tu ogranicza Cię właściwie tylko fantazja. Wybór barw i odcieni jest ogromny, otwórz swój umysł i stwórz unikalną kompozycję, która w pełni wyrazi Ciebie.

Manicure hybrydowy – jak go zrobić?

Wykonanie manicure hybrydowego wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Pierwszym krokiem jest oczywiście skompletowanie niezbędnych narzędzi, które nie ograniczają się wyłącznie do lakieru. Sama procedura wykonania paznokci hybrydowych nie powinna Ci sprawić wielkich trudności nawet za pierwszym razem. Oczywiście musisz być uważna, a w razie wątpliwości spytaj bardziej doświadczoną koleżankę lub sprawdź jeden z internetowych poradników.

Pierwszy etap to przygotowanie paznokci. Niezbędny w tym celu będzie pilnik, którym przypiłujesz paznokcie. Następnie odsuń na bok narastające skórki lub je usuń oraz opiłuj płytkę paznokcia. Na wacik bezpyłowy nałóż cleaner, którym oczyścisz powierzchnię i pozbawisz ją tłuszczu. Czasami na tym etapie przydatny jest też primer.

Teraz możesz rozpocząć swoją wyjątkową stylizację. Zdecyduj się na jedną z baz hybrydowych i zaaplikuj jej cienką warstwę na paznokieć, a następnie utwardź ją za pomocą lampy. Kolejny krok to nałożenie lakieru hybrydowego. Po nałożeniu każdej warstwy ponownie należy utwardzić ją działaniem lampy. Na koniec zastosuj top hybrydowy i ponownie użyj lampy. Prawda, że proste? Jak zatem widać, zaledwie kilka chwil dzieli Cię od wymarzonych paznokci hybrydowych. Wybierz jakościowy lakier hybrydowy i inne akcesoria, aby sprawić sobie wyjątkowe paznokcie, które utrzymają się przez kilka tygodni.

Materiał partnera zewnętrznego