Trwa ładowanie proszę czekać ...

Portfel z ochroną RFID – jak działa i dlaczego warto go mieć?

11 grudnia 2019 0

Lubisz płacić kartą w sposób zbliżeniowy? Oczywiście, to dokładnie tak jak rosnąca część naszego społeczeństwa – plusów jest wiele, nie trzeba mieć przy sobie gotówki, a sama płatność jest szybka i bezproblemowa. Ilość punktów, w których można płacić kartą również rośnie, dlatego gotówka w kieszeni nie jest już tak oczywista, jak jeszcze dekadę lub dwie temu. Trzeba jednak wiedzieć, że wraz z rozwojem systemów płatności, rozwijają się również kieszonkowcy.

Co to jest RFID w portfelu?

Zacznijmy od tego, jak duża część społeczeństwa nosi przy sobie karty płatnicze w zatłoczonych miejscach. Zakupy w markecie, podróż komunikacją miejską, dyskoteka lub bar w weekendową noc, można by tak w nieskończoność wymieniać atrakcyjne miejsca do łowów dla kieszonkowców. Jeśli nie mamy przy sobie gotówki, ryzyko kradzieży potencjalnie maleje. Jednak dzisiaj kieszonkowcy potrafią kraść również w sposób zdalny. Posiadają czytniki, które pobierają informacje z naszych kart płatniczych i przelewają na swoje konta pieniądze z naszych środków.

Aktualnie suma, do której nie jest wymagane wprowadzanie numeru PIN to 50 zł, jednak w przyszłości liczba ta ma wzrosnąć do 100 zł. Tyle możemy stracić w sekundę, wystarczy, że złodziej przybliży się do naszej kieszeni, plecaka lub torby. Dlatego na rynek wypuszczono serię portfeli RFID. Modele te posiadają w swojej budowie specjalne, aluminiowe zabezpieczenia, tworzące klatkę Faradaya. Skutecznie blokuje to nawiązania połączenia z chipem RFID na karcie płatniczej i nikt bez naszej wiedzy nie będzie mógł w sposób zbliżeniowy wykradać naszych środków.

Portfele męskie z RFID: https://gentle-man.pl/295-portfel-meski-rfid

Portfel z ochroną RFID – czy różni się od klasycznego?

To pytanie zadaje sobie wielu zainteresowanych. Portfel z zabezpieczeniem RFID nie jest jednak ani cięższy, ani większy od klasycznego, męskiego portfela ze skóry. Na pierwszy rzut oka nic je nie różni. Wspomniane zabezpieczenie wszyte jest w przegrody lub ścianki portfela, nie zajmuje więc dodatkowego miejsca. Producenci zadbali, by RFID w portfelu nie rzutowała na jego użytkowanie, portfel jest więc równie trwały i elastyczny, jak jego tradycyjny odpowiednik.

Portfel z RFID może występować jako elegancki portfel męski ze skóry. Chcąc zabezpieczyć się przed kradzieżą kieszonkową „zbliżeniową” nie musimy rezygnować ze stylowej galanterii skórzanej. Producenci szybko uzupełnili swoją ofertę o ten bestsellerowy model i dzisiaj bez trudu zakupimy dowolny portfel męski z RFID.

Co ważne, portfel RFID nie posiada terminu ważności – system zabezpieczenia nie wymaga okresowej wymiany ani się nie zużywa. Oparty na prostych prawidłach fizyki stanowi więc długoletnią ochronę dla naszych środków na koncie. Portfel RFID to inwestycja, która warta jest swojej ceny – gwarantuje wszak komfort psychiczny w miejscach o podwyższonym ryzyku kradzieży, bez konieczności rezygnowania ze stylu gentlemana. Dla nas to strzał w dziesiątkę i kandydat na czołówkę prezentów dla mężczyzn na nadchodzący rok!

Materiał partnera zewnętrznego