Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wybieramy meble dla dziewczynki

19 października 2020 0

Meble to bez wątpienia najważniejszy element składowy pokoju każdej dziewczynki. Jeszcze kilka lat temu ich wybór nie był przy tym zbyt duży. Dziś sytuacja zmieniła się jednak, a różnorodność, z jaką mamy do czynienia, może doprowadzić nas do zawrotów głowy. Możemy wybierać tak wśród mebli klasycznych, jak i nowoczesnych. Te ostatnie są zresztą opcją wybieraną najczęściej. Trudno nie zachwycać się nowoczesnymi wnętrzami, a i nasze mieszkania są przeważnie urządzone właśnie w taki sposób. Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby przy urządzaniu pokoju dziecięcego towarzyszyła nam inna koncepcja.

Białe meble dla dziewczynki

Jeśli zastanawiamy się na bielą jako nad dominującym kolorem w pokoju dziewczynki, już na starcie możemy sobie pogratulować, bo trudno o wybór bardziej udany. Kolor biały charakteryzuje się tym, że pasuje niemal do wszystkiego, a co za tym idzie, wybór dodatków przestaje być w jego wypadku skomplikowany. Białe meble dla dziewczynki możemy dziś znaleźć bez trudu w każdym sklepie meblowym. Nie oznacza to jednak, że wszystkie są tak samo atrakcyjne. W związku z tym w centrum naszej uwagi powinny znaleźć się przede wszystkim te z nich, które są starannie wykonane, a do tego wykorzystano do ich produkcji jedynie najwyższej jakości materiały. Przeważnie są one droższe niż meble gorszej jakości. O ich zakupie możemy jednak mówić z przekonaniem jako o inwestycji na lata. Białe meble mają jeszcze jeden plus, którego nie można nie docenić – sprawdzają się znakomicie w pokojach dziewczynek w każdym wieku.

Rozmiar mebli dla dziewczynki

Czasem, gdy oglądamy piękne meble do dziewczęcego pokoju, ich urok jest na tyle duży, że zdajemy się zapominać o pewnych ograniczeniach, które mogą okazać się dla nas sporym wyzwaniem. Co ciekawe, czasem poważniejszymi niż ograniczenia budżetowe mogą być te, które dotyczą metrażu. Pokoje dziecięce przeważnie nie należą do pomieszczeń przesadnie dużych. Jeśli i my zmagamy się z tym problemem, powinniśmy zadbać o to, aby przesadnie duże nie były także meble w pokoju dziewczynki. Pokój dziewczynki powinien być lekki, a zbyt ciężkie meble mogłyby niepotrzebnie wprowadzać wrażenie ciasnoty typowe raczej dla piwnicy i spiżarni.

Meble dla dziewczynek w różnym wieku

Poszukując mebli do pokoju dla dziewczynki, możemy zdecydować się na ich różne rodzaje. Szukając przemyślanych kryteriów wyboru warto więc zadać sobie pytanie o jej wiek. Inne meble są wybierane do pokoju malutkiego dziecka, a inne, gdy jest ono zdecydowanie starsze. Meble dla małych dziewczynek przeważnie składają się z zaledwie kilku elementów, mamy więc do czynienia z komodą, małymi szafkami oraz wbudowanymi łóżeczkami. Meble dla trzylatki są już bardziej rozbudowane, gdy zaś zastanawiamy się nad tym, jak urządzić pokój sześciolatki, mamy na uwadze to, że w pokoju musi znaleźć się także miejsce przeznaczone do nauki. Mając to na uwadze nie można oszczędzać ani na biurku, przy którym dziewczynka będzie odrabiać lekcje, ani na fotelu. Na szczęście, producenci doskonale zdają sobie z tego sprawę i chętnie informują o przeznaczeniu wiekowym swoich mebli.

dedekids.pl