Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wróć do formy na wiosnę

14 marca 2017 0

Sport to zdrowie - ta, jak się wydaje, banalna maksyma jest bardzo prawdziwa. Dlatego warto wrócić do aktywności fizycznej, jeśli zdążyło się zasiedzieć przez zimę.

Jak zacząć treningi

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na bieganie, jazdę na rowerze, siłownię czy jakąkolwiek inną formę aktywności fizycznej trzeba rozsądnie zabrać się do treningów. Przede wszystkim, nie warto zakładać, że możemy zrobić więcej niż jesteśmy w stanie. Budowanie kondycji to proces, jeśli pierwszego dnia treningu przebiegniesz pół kilometra i nie będziesz mieć siły na więcej - nie forsuj się. Systematycznie zwiększaj wysiłek. Nie chodzi przecież o to, żeby następnego dnia po ćwiczeniach nie móc się podnieść z łóżka.

Przygotowania "okołotreningowe"

Bardzo ważne jest, aby każdy trening zaczynać rozgrzewką. Kilka ćwiczeń na początek lepiej przygotuje organizm do wysiłku. Poza tym, istotne jest też to co się je. Odpowiednio zbalansowany posiłek dostarczy mięśniom energii do pracy. Oczywiście, żeby treningi przebiegały prawidłowo, konieczne jest także dobranie odzieży i obuwia. Dlaczego? Nie chodzi tylko o wygodę. Na przykład treningowe buty zamortyzują uderzenia stóp o podłoże, zapobiegając dzięki temu kontuzjom.

Trenuj z trenerem personalnym

Jakie są dwa główne problemy, na które napotykają osoby rozpoczynające trenowanie? Jednym z nich jest pierwsze zmęczenie, które zniechęca do systematyczności. Trenującym wydaje się, że ich forma fizyczna nie pozwala na systematyczne ćwiczenia. Drugą kwestią jest brak wiedzy - plan treningowy może być zupełnie nieefektywny, jeśli nieprawidłowo wykonujemy kolejne powtórzenia. Wtedy też łatwiej o kontuzje. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy trenera personalnego. Znaleźć go można na przykład za pomocą portalu www.sport-ekspert.pl. Trenerzy, z którymi można się skontaktować dzięki stronie, zajmują się różnymi dziedzinami sportu i posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej. Pomogą dobrać Ci plan treningowy, wytłumaczą jak ćwiczyć, żeby odnieść pożądany efekt. Co ważne - zmotywują Cię do pracy nad sobą. Trener personalny też kiedyś zaczynał i pewnie nie raz zwątpił w to czy da radę, dlatego rozumie, ile wysiłku trzeba włożyć w to, żeby nabrać formy.

Materiał partnera zewnętrznego