Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaki chodzik pchacz dla dziecka?

26 października 2017 0

Pchacz, choć można zaliczyć go do grupy chodzików, nie jest klasycznym chodzikiem. To przedmiot, który przemieszcza się i daje oparcie dziecku zaczynającemu się uczyć chodzenia. Gdy dzieci stawiają swoje pierwsze, niestabilne jeszcze kroki, bardzo często podpierają się na mijanych przedmiotach – stołach, krzesłach, innych meblach. Nie zawsze jest to bezpieczne. Stabilny, bezpieczny i solidny pchacz przemieszcza się wraz z dzieckiem, dzięki czemu stanowi stałe oparcie. Może także pełnić inne funkcje – na przykład posiadać z przodu koszyk na zabawki i klocki, by dziecko mogło je wozić ze sobą. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając chodzik-pchacz? Na prędkość obracania się kółek – zbyt szybko jadąca zabawka będzie uciekała dziecku, frustrując je i narażając na upadki.

Popularne firmy i modele pchaczy

Fisher Price (sprawdź)

Najpopularniejszy model Fisher Price to pchacz interaktywny, który oprócz swej podstawowej funkcji, pozwala także na zabawę i naukę. Posiada różne moduły – wydaje dźwięki, a zabawa jest możliwa zarówno na stojąco, jak i w pozycji siedzącej. Jego podstawa to solidne cztery kółka, na których dziecko może się oprzeć.

pchacz zaprojektowany przez fischer price

Vtech

Chodzik-pchacz Gawędziarz to również interaktywny model pchacza firmy Vtech. Stabilny pchacz pomaga w stawianiu kroków i łapaniu równowagi, posiada także moduł edukacyjne, dzięki któremu dziecko może grać w wiele gier i bawić się, ucząc. Moduł jest zdejmowany, dzięki czemu dziecko może się nim bawić niezależnie, także w pozycji siedzącej.

IKEA

Także w popularnym markecie meblowym IKEA można znaleźć ciekawy, prosty pchacz. Jego pierwotna funkcja to wózek na klocki, dzięki któremu dziecko może przemieszczać swoje skarby. Wózek posiada możliwość regulowania kół, sprawdza się także w roli chodzika-pchacza. Zalecenia producenta mówią, że produkt ten nadaje się dla dzieci w wieku od jednego roku. 

chodzik pchacz firmy ikea

Bright Starts

To ciekawy model, który łączy w sobie trzy funkcje – pchacza, jeździka oraz zabawki – lwa. Dziecko może z pomocą tej zabawki jeździć (tak, jak w „samochodziku), a także chodzić, pchając ją przed sobą.

Little Tikes

Ta zabawka także posiada interaktywny, edukacyjny panel. Dziecko może bawić się nim zarówno siedząc, jak i stojąc. Jeśli pchacz nie sprawdzi się jako wspomaganie nauki chodzenia, można złożyć go, otrzymując zabawkę interaktywną bez kółek i możliwości przemieszczania.

pchacz little tikes 2017

Pchacze drewniane

Drewniane, naturalne i tradycyjne pchacze dla dzieci także wracają do łask. Drewniane nie zawsze znaczy proste – taki chodzik także może pełnić funkcję zabawki interaktywnej, choć niekoniecznie elektronicznej. Istnieją także bardzo proste, wdzięczne pchacze – zwierzątka, które machają łapkami gdy kręcą się kółka. To idealny prezent dla dzieci, które potrzebują wsparcia podczas chodzenia, lecz nie chcą i nie lubią się przy tym rozpraszać dodatkową zabawą.

Większość pchaczy dostępnych na Polskim rynku znajdziesz tutaj: http://www.zlotesklepy.pl/kategoria/pchacze