Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy warto kupować kołyskę?

15 kwietnia 2020 0

Wciąż dla bardzo wielu osób zakup kołyski dla dziecka wydaje się fanaberią, jednocześnie należy zauważyć, że szybko zmieniają zdanie po kilku nieprzespanych nocach. Należy pamiętać, że maluch z czasów ciąży jest przyzwyczajony do delikatnego bujania i właśnie takie ruchy działają na niego kojąco. Z tego powodu dostarczanie mu znajomych ruchów będzie wpływało pozytywnie na jego samopoczucie, ale również wspierało rozwój układu nerwowego.

Kołyska jako praktyczny element wystroju pokoju dziecka

Praktyczność w urządzaniu pokoju dla dziecka to priorytet, którego każdy powinien się trzymać. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie można utrzymać porządek w mieszkaniu, ale jednocześnie maluch będzie miał poczucie komfortu. Niewiele osób wie o tym, że im więcej przedmiotów w otoczeniu dziecka, tym bardziej dekoncentruje je, co jest szczególnie uciążliwe w początkowych miesiącach. Należy pamiętać o tym, że już samo przyjście na świat jest stresujące, dlatego zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa jest naprawdę bardzo ważne.

            Często rodzice mają zaplanowane, że po urodzeniu maleństwa od pierwszych dni będą je zwyczajnie odkładali do łóżeczka i samo będzie zasypiało. Niestety, maluch znajduje się w zupełnie obcym świecie i znacznie trudniej będzie mu zasnąć w samotności, podczas gdy do tej pory robił to w obecności mamy. Dlatego naukę samodzielności należy odłożyć na późniejszy termin, natomiast na samym początku skupić się na poczuciu bezpieczeństwa. Maleństwo potrzebuje maksymalnej bliskości, ponieważ w ten właśnie sposób uczy się całkowicie nowego świata.

Kołyska do pokoju rodziców

Dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie pokoju dla dziecka, jeśli taka jest wola rodziców. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, by maluch był przy mamie możliwie jak najwięcej. Z tego właśnie powodu kołyska w sypialni rodziców będzie mogła okazać się idealnym rozwiązaniem. Maluch będzie spał maksymalnie blisko mamy, a jednocześnie delikatne kołysanie będzie działało zbawiennie na jego układ nerwowy. Szczególnie polecana jest tutaj kołyska dla dziecka DREAMER™, ponieważ bujanie odbywa się wzdłuż ciała malucha, a tym samym jest to naśladowanie ruchu, który wykonuje się przy usypianiu w ramionach.

Kołyska ma mechanizm, który ochrania przed zbyt intensywnym bujaniem, dzięki temu nie ma zagrożenia, że malucha to rozdrażni. Oczywiście na rynku można spotkać wciąż kołyski, które są bujane na boki, jednak coraz większa świadomość rodziców, jeśli chodzi o rozwój dziecka, sprawia, że kierują się dobrem dziecka. Ponadto kołyska bujana wzdłuż ciała pozwala na ustawienie jej przy łóżku czy ścianie. Co jak wiadomo, jest sporą oszczędnością miejsca. Kołyska dla dziecka może znajdować się w pokoju rodziców, ale równie dobrze można ją przestawiać do dowolnego pomieszczenia, w którym aktualnie ktoś przebywa. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ młoda mama może spędzać czas nawet na świeżym powietrzu, mając maluszka obok siebie. Kompletując wyprawkę dla noworodka, należy pamiętać o tym, w jak dużym stopniu ten wybór będzie zależał od późniejszego komfortu korzystania z zakupionych przedmiotów. Kołyska jest niezwykle pomocna, ponieważ nie tylko działa kojąco na malucha, ale kołysanie wzdłuż ciała pobudza do prawidłowego rozwoju układ nerwowy.