Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak stworzyć świąteczną atmosferę w domu?

21 grudnia 2016 0

Przygotowania do świąt wymagają sporo wysiłku i uwagi. Podczas biegania za prezentami, gotowania świątecznych potraw czy porządkowania domu łatwo zapominamy o tym co najważniejsze. Dlatego warto poświęcić nieco uwagi na udekorowanie mieszkania i wprowadzenie świątecznej atmosfery. Jak to zrobić?

Ozdoby choinkowe

Chociaż w dzisiejszych czasach kupienie dowolnych ozdób na choinkę nie stanowi najmniejszego problemu, dobrym rozwiązaniem jest własnoręczne przygotowanie łańcuchów czy bombek z papieru. Do tej czynności warto zaprosić dzieci – wspólne ozdabianie, klejenie i wymyślanie efektownych dekoracji z pewnością będzie doskonałym pomysłem na spędzenie czasu w gronie rodziny. Możecie nawet wykonać własnoręcznie szopkę, którą później ustawicie pod choinką. Inne rozwiązanie to wspólne pieczenie świątecznych pierniczków, które ozdobicie kolorowym lukrem i cukierniczymi dekoracjami. Takie ciasteczka można później zawiesić na choince – wraz z bombkami, światełkami i cukierkami będą wyglądać pięknie.

Dekoracja domu

Świąteczne stroiki to nieodzowny element dekoracji wigilijnego stołu. Oczywiście możesz je kupić, ale podobnie jak w przypadku ozdób choinkowych – warto przygotować je samemu, wystarczy tylko wykorzystać swoją kreatywność. Do ich wykonania potrzebne będą gałązki świerkowe, świeczki, bombki, wstążki oraz gąbka florystyczna. Oczywiście to nie jedyny sposób na udekorowanie domu. Oprócz tego możesz powtykać w pomarańcze goździki i całość umieścić w ozdobnej misie – dodatkową zaletą takiej dekoracji jest piękny zapach kojarzący się z Bożym Narodzeniem. Ciekawym rozwiązaniem jest też śnieg w sprayu – do kupienia np. w sklepie Godan Party. Za jego pomocą stworzysz na szybach piękne kompozycje przywodzące na myśl rysunek mrozu. Szablony można zrobić samemu bądź kupić w sklepach papierniczych. Oprócz tego warto ozdobić przydomowy ogródek albo balkon wykorzystując kolorowe światełka. Podczas zakupów pamiętajmy, aby wybierać wyłącznie produkty przeznaczone do użytkowania na zewnątrz.

Postaraj się zapomnieć o stresie

Stres towarzyszy nam każdego dnia i jest związany głównie z pracą. Na czas świątecznej przerwy warto zapomnieć o swoich zawodowych obowiązkach i całą uwagę poświęcić rodzinie i wspólnym spotkaniom przy świątecznym stole. Co prawda może to być trudne, jednak wysiłek się opłaci, bo do pracy wrócimy z dodatkową energią. Pamiętaj, że nic tak nie wprawia w świąteczny nastrój jak kolędy czy piosenki o Bożym Narodzeniu, dlatego warto podczas przygotowywania wigilijnych potraw czy pieczenia ciast włączyć radio albo płytę z tego typu muzyką. Z całą pewnością odpowiednie utwory poprawią Ci nastrój i będą przypominać o radości, jaką niesie Boże Narodzenie.

Przygotowania do świąt wcale nie muszą być stresujące – wystarczy tylko wszystko rozsądnie rozplanować w czasie. Pomyśl o prezentach nieco wcześniej. Niektóre zakupy spożywcze również możesz zrobić na kilka tygodni przed Wigilią. W ten sposób zyskasz cenny czas na inne przygotowania, czy dekorowanie domu.

Materiał partnera