Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czy przedłużanie rzęs może im szkodzić?

7 lutego 2018 0

Istnieją różne zabiegi na rzęsy – farbowanie, trwała, lifting rzęs. Jednak najczęściej wykonywane jest przedłużanie rzęs metodą podstawową lub objętościowo. Warto wiedzieć, czy stylizacja może powodować wypadanie rzęs.

Zawsze wtedy, gdy codzienne malowanie rzęs maskarą staje się męczące, stylizacja rzęs to rewelacyjne rozwiązanie. Możemy je nie tylko przyciemnić, ale również zregenerować, podkręcić, wydłużyć i zagęścić. Mamy coraz więcej możliwości i chętnie z nich korzystamy, mimo że wiele z zabiegów kosmetycznych upiększa rzęsy tylko tymczasowo.

Przedłużanie rzęs, czyli najpopularniejszy wśród zabiegów, polega na doklejaniu pojedynczych sztucznych rzęs lub kępek w taki sposób, aby zagęścić linię rzęs i podkreślić kształt oka. Przedłuża się wyłącznie górne rzęsy, stosując syntetyczne włoski o różnej długości, grubości, kolorze, a nawet skręcie – wszystko po to, aby efekty były jak najbardziej naturalne.

Niestety zabieg ten ma wiele minusów. Najczęściej wymieniane wady przedłużania rzęs to bardzo wysokie koszty, tymczasowy efekt (utrzymuje się maksymalnie kilka tygodni), konieczność regularnego uzupełniania ubytków i ograniczenia, jakie wiążą się z noszeniem sztucznych rzęs. Nie wolno używać kosmetyków z olejami, które mogłyby rozpuścić klej. Przez pierwsze dni nie należy narażać rzęs na kontakt z wilgocią. Osłabiać efekty może nawet dotykanie rzęs, od którego często trudno się powstrzymać. Samo przedłużanie może także szkodzić rzęsom.

Jaki wpływ na rzęsy ma przedłużanie?

Każda sztuczna rzęsa lub kępka rzęs (nawet do ośmiu cienkich włosków) przyklejona jest do naturalnej rzęsy, dlatego wypada wraz z nią. To spore obciążenia dla delikatnych włosków, które bez odpowiedniej pielęgnacji mogą być słabe i mieć tendencję do łamliwości. Regularne noszenie przedłużanych rzęs może mieć wpływ na kondycję włosków, osłabiać je, powodować wypadanie i kruszenie. Cebulki rzęs osłabiają się nie tylko pod wpływem obciążenia, ale także częstych podrażnień i uczuleń na syntetyczne materiały lub składniki kleju do rzęs. Spada potencjał wzrostu rzęs, dlatego po zdjęciu przedłużenia są cienkie, rzadkie i słabe.

Jak wzmocnić rzęsy po przedłużaniu?

Nawet jeśli przedłużanie zniszczy rzęsy, możemy przywrócić im witalność i piękno. Wystarczy zajrzeć na ranking odżywek do rzęs i wybrać tę o najlepszej kompozycji składników. Dobrej jakości serum zadziała na cebulki rzęs, zregeneruje je i wzmocni. Przyspieszy również wzrost, a nawet zaktywizuje uśpione cebulki, dzięki czemu linia rzęs uzupełni się o nowe, małe rzęski. Stosowana zgodnie z zaleceniami odżywka może w ciągu kilku tygodni sprawić, że rzęsy będą mocniejsze, gęstsze i dłuższe. Jeśli lubimy naturalny i nieprzesadzony efekt, wzmocnione odżywką rzęsy mogą okazać się wystarczająco wyraziste i przedłużanie rzęs nie będzie już potrzebne.

 

Materiał zewnętrzny