Trwa ładowanie proszę czekać ...

Korektor cery oraz 3 inne kosmetyki, dzięki którym Twój makijaż będzie perfekcyjny

20 września 2019 0

Każda kobieta chce wyglądać pięknie na co dzień, jednak nie każda z pań może się cieszyć na tyle gładką cerą bez niedoskonałości, że może sobie pozwolić na chodzenie bez makijażu. Poranny makijaż jest więc jedną z tych czynności, którą miliony kobiet wykonują codziennie, aby czuć się nie tylko pięknie, ale także aby odzyskać pewność siebie i poczucie własnej wartości. W uzyskaniu wrażenia gładkiej, zdrowej i nienagannej cery pomagają specjalistyczne kosmetyki, takie jak korektor cery, korektor pod oczy, baza pod makijaż i podkład. 

  1. Baza pod makijaż
  2. Korektor cery i korektor pod oczy
  3. Podkład 

Obecne trendy w makijażu stawiają na naturalny, świeży i promienny wygląd. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się więc kosmetyki pozbawione sztucznych dodatków, które oprócz maskowania niedoskonałości, przynoszą też zdrowotne korzyści dla skóry.  

Baza pod makijaż 

Baza pod makijaż to kosmetyk często niedoceniany przez kobiety, a uwielbiany przez wizażystów i profesjonalistów w dziedzinie makijażu. Ignorancja pań wiąże się często z niewiedzą i nieświadomością dobroczynnego wpływu bazy na jakość i trwałość całego makijażu. Skóra twarzy większości pań posiada pewne niedoskonałości w postaci wyprysków, drobnych zmarszczek, nierówności lub suchych, łuszczących się skórek. Jeśli nie zostanie wykorzystana baza, wszystkie te niedoskonałości są pokrywane przez podkład, który w efekcie po czasie może zbierać się w jednym miejscu i tworzyć nieestetyczne plamy na twarzy. Baza pod makijaż ma inną strukturę. Przede wszystkim stanowi ona izolację między skórą twarzy a kolorowymi kosmetykami, a jej główną funkcją jest wytworzenie gładkiej powłoki, na której podkład można równomiernie i łatwo rozprowadzić po twarzy. Baza wypełnia więc drobne ubytki w skórze, a dodatkowo utrzymuje pozostałe kosmetyki na miejscu przez wiele godzin. Specjaliści szacują, że zastosowanie bazy pod makijaż może wydłużyć trwałość całego makijażu nawet o 12 godzin! 

Korektor cery i korektor pod oczy 

Korektor cery i korektor pod oczy to dwa różne kosmetyki o podobnym działaniu. Nie można ich jednak stosować zamiennie, gdyż zwykle mają inną konsystencję, kolor i przeznaczenie. Zadaniem korektora cery jest wyrównanie kolorytu twarzy oraz zamaskowanie niedoskonałości, w postaci wyprysków, przebarwień, sińców, rumieni, popękanych naczynek i wielu innych. Korektor cery nakłada się zwykle na podkład, cienką warstwą, lub punktowo, jedynie na obecne na skórze niedoskonałości. 

Korektor pod oczy to bardzo ważny kosmetyk, którego nie może zabraknąć w kosmetyczce żadnej kobiety. Wiele pań popełnia błąd i do zakrycia sińców pod oczami używa podkładu. Tymczasem jego formuła jest zbyt ciężka dla tak delikatnej skóry, jaka znajduje się w okolicy oczu, dlatego do jej makijażu należy używać korektora. Dobrze sprawdzają się te o lekkiej konsystencji, które łatwo rozprowadzić na skórze, ale jednocześnie kryjące, które bez większych kłopotów zniwelują cienie pod oczami. Przed aplikacją korektora skóra powinna być odpowiednio nawilżona. Należy też pamiętać, aby podczas samej aplikacji korektor wklepywać w skórę i nie naciągać jej. 

Na rynku można kupić korektory różniące się od siebie nie tylko kolorem i konsystencją, ale również formą nakładania. Na https://www.wizazsklep.pl/102-korektory można więc kupić korektory w sztyfcie, w kremie i w płynie - wybór najlepszego zależy od preferencji użytkowniczki i jej umiejętności robienia makijażu. 

Podkład 

Największym błędem, jaki można popełnić w makijażu, jest użycie niewłaściwego podkładu. Wybierając odpowiedni kosmetyk trzeba zwrócić uwagę na jego kolor oraz przeznaczenie. Każdy rodzaj skóry wymaga użycia innego podkładu. Obecnie na rynku znajdują się podkłady inteligentne, które nie tylko dopasowują się do rodzaju cery, ale również działają na korzyść jej zdrowia - propozycje skierowane do pań o cerze przetłuszczającej się, skłonnej do wyprysków, są wzbogacane o składniki matujące i pochłaniające sebum, a te dla cery suchej mają dodatkowe składniki nawilżające. 

Umiejętny dobór podkładu to nie wszystko, trzeba też go odpowiednio nałożyć. Można do tego używać palców, pędzli lub gąbeczek, tzw. beauty blenderów - wybór jest indywidualny. Trzeba jednak zadbać, aby podkład był równomiernie rozprowadzony (w czym pomoże wcześniejsze nałożenie bazy pod makijaż), również w miejscach newralgicznych, jak okolice włosów, oczu, ust i nosa. Podkład należy też nanieść za uszami oraz na szyi, aby makijaż twarzy nie odznaczał się od reszty skóry. Podkłady maja tendencję do ścierania się z twarzy w ciągu dnia, dlatego warto je utrwalić, stosując puder lub spray do utrwalania.

Na tak przygotowaną twarz można nałożyć pozostałe kosmetyki, np. cienie do powiek, róż, bronzer lub rozświetlacz. Niektóre korektory stanowią też dobrą bazę pod cienie do powiek - utrwalają je i zapobiegają zbieraniu się w załamaniu powieki. Baza pod makijaż, korektor cery, korektor pod oczy i podkład to kwartet kosmetyczny, który zapewni każdej kobiecie gładką i nieskazitelną cerę na cały dzień.

Artykuł sponsorowany