Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zakupy w Internecie - jakie produkty Polacy kupują online?

2 maja 2018 0

Zakupy w Internecie na dobre zagościły w mentalności Polaków, nie tylko wśród młodzieży, ale również u osób starszych. Z jakich sklepów internetowych Polacy korzystają najczęściej? Na jakie produkty najchętniej wydają pieniądze?

Odzież

Niekwestionowane pierwsze miejsce wśród wszystkich produktów kupowanych w Internecie, zajmuje odzież. Szczególne zainteresowanie odzieżowymi zakupami online wykazują panie, dla których spędzanie wieczorów przy komputerze i wyszukiwanie modowych perełek jest prawdziwą rozrywką. Sklepy odzieżowe, które swoją działalność prowadzą online, cieszą się wysokimi obrotami i dużym popytem na oferowany asortyment.

Kosmetyki

Drugą grupą produktów często kupowanych w Internecie są kosmetyki. Podobnie jak w przypadku odzieży, zakupów tych znacznie częściej dokonują panie. Rosnąca moda na życie zgodne z naturą znajduje odzwierciedlenie w rodzaju kupowanych kosmetyków. Drogerie internetowe, które posiadają w swoim asortymencie kosmetyki naturalne, przeżywają prawdziwe oblężenie. Nie inaczej jest w przypadku sklepów, w których kupić można modne ostatnio lakiery hybrydowe i akcesoria potrzebne do wykonania hybrydowego manicure. Dobra drogeria internetowa często organizuje różnego rodzaju promocje, które przyciągają nowych klientów i stwarzają okazję do zakupu ulubionych kosmetyków w obniżonej cenie.

Sprzęt elektroniczny

Tym asortymentem zwykle zainteresowani są panowie. Ceny w internetowych sklepach ze sprzętem elektronicznym często są zdecydowanie niższe niż w sklepach stacjonarnych. Wielu Polaków w sklepie stacjonarnym ogląda towar "na żywo", a później zamawia go przez Internet, oszczędzając czasami znaczną sumę pieniędzy. Dodatkowo, w Internecie dostępny jest także ogromny wybór akcesoriów do kupowanego sprzętu, np. wieszak na telewizor można nabyć przy zakupie telewizora, torba dołączona jest do laptopa, a dodatkiem do telefonu jest eleganckie etui. 

Leki i suplementy diety

Często mówi się, że najbardziej dochodowym biznesem w Polsce jest prowadzenie apteki. Polacy często kupują środki przeciwbólowe, suplementy diety lub dermokosmetyki właśnie w aptekach. Z tego powodu wiele z nich rozszerzyło działalność i oferuje sprzedaż swoich produktów online. Z aptek internetowych najchętniej korzystają osoby, które kupują większą ilość preparatów i kosmetyków, np. młodzi rodzice nabywający środki dla dzieci lub osoby, które mają problemy z poruszaniem się.

Wszystkie zakupy online

Polacy coraz więcej rzeczy nabywają drogą elektroniczną. Trend ten wspomagany jest przez przepisy, które chronią prawa konsumenta w Internecie.