Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kuchnia - aranżacje

22 czerwca 2018 0

Zazwyczaj do kuchni kupujemy gotowy zestaw mebli lub robimy je na wymiar. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Najwięcej problemów stwarza nam dobranie odpowiedniego stołu i elementów dekoracyjnych. Kuchnia, to miejsce, w którym przyrządzamy i jemy posiłki. Stół pełni w niej ważną rolę. Jak wybrać najlepszy stół do kuchni? Na co zwrócić uwagę?

Stół do kuchni

Wybór kuchennego stołu nie jest prosty. Uzależniony jest przede wszystkim od ilości dostępnego miejsca. Stoły owalne i okrągłe są eleganckie i wygodne, jednak zajmują dużo przestrzeni. Prostokątne i kwadratowe są bardziej ustawne. Można je ustawić na środku lub pod ścianą.

Stół do małej kuchni

W małej kuchni należy wykorzystać każdą dostępną przestrzeń optymalnie. Dlatego w braku miejsca, rolę stołu pełnić może składany lub wysuwany blat, będący przedłużeniem parapetu, czy blatu szafek.  Aby najkorzystniej wykorzystać dostępne miejsce, warto pomyśleć o stole rozkładanym. Na co dzień złożony, rozkładamy go tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba. Dobrym rozwiązaniem jest stół z szafką lub szufladą. Ukryte pod blatem, są dodatkowym schowkiem na kuchenne przybory.

Wyspa kuchenna

W dużej lub otwartej na salon kuchni, pięknie będzie prezentowała się wyspa. Szafki, na których umieszczony jest większy blat, mogą mieć większą wysokość od klasycznego stołu. Blat musi wystawać poza krawędź szafek tak, by wygodnie można było przy nim siedzieć. W połączeniu z hokerami, jest to piękne zestawienie i do tego, bardzo wygodne.

Jak wybrać najlepszy stół?

Oprócz rozmiaru i konstrukcji stołu, należy zwrócić uwagę na trwałość mebla. Wykonany z dobrych materiałów, będzie nam długo służył. Szczególną uwagę należy zwrócić na blat. Ponieważ pełni on także rolę dodatkowego stanowiska roboczego, musi być odpowiednio odporny na wysokie temperatury i wilgoć. Powinien być twardy i gładki. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by sprawdzić stabilność stołu. Jest to w kuchni bardzo ważne, by miał odpowiedni ciężar i stał pewnie.

Oświetlenie

Oprócz światła ułatwiającego prace w kuchni, warto zainstalować dodatkową lampę nad stołem. Zwłaszcza, jeżeli jest to mebel wolnostojący. Nad wyspą kuchenną, świetne efekty daje oświetlenie punktowe, ułożone szeregowe.

Dekoracja okna-lambrekiny

Przed laty lambrekiny zdobiły okna w eleganckich wnętrzach. Dziś wracają w nowej odsłonie, jako nowoczesne ozdoby okienne. Wąski pas materiału, zakrywający górną część okna, jest teraz ozdobny i pozwala na dużą kreatywność. Duży wybór pozwala na dopasowanie ich zarówno do wnętrz klasycznych, jak też nowoczesnych.

Lambrekiny do kuchni

Do wyboru mamy różne materiały, faktury, kolory i formy. Lambrekin może przypominać krótką firankę lub zasłonkę. Może być ozdobiony, gładki, z wycięciami, frędzlami, plisowany. W kuchni sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy okno znajduje się nad kuchenką, czy zlewem. Mogą z powodzeniem zastąpić firankę, bez narażenia na uszkodzenie, gdyż są znacznie krótsze.

Rola lambrekinów

Lambrekin może zastępować firanki lub zasłonki. Może też być ich uzupełnieniem. Pozwala na ukrycie detali, które przeszkadzają nam wizualnie. Zdobią okno i nadają wnętrzu elegancji i przytulności. Ponieważ nie są drogie i nie stanowią stałego elementu aranżacji, pozwalają na zmiany. Wystarczy zdjąć lambrekin i zastąpić go innym, by wnętrze nabrało innego wyglądu. Odpowiednio dobrany lambrekin może optycznie powiększyć wnętrze.

Jak wybrać lambrekin do kuchni?

Zaczynamy od wyboru tkaniny. Czy ma to być zwiewny woal, czy może płótno? Zależy to od aranżacji całej kuchni. Warto jednak wybierać proste formy i materiały łatwe w praniu, gdyż w kuchni są one narażone na wybrudzenie. Należy zwrócić uwagę na to, by tkanina nie była kurczliwa i nie miała tendencji do blaknięcia. Kolorystyka powinna współgrać z całością aranżacji. Zbyt intensywne kolory, mogą przytłoczyć wnętrze i będzie ono wyglądało na przeładowane.

Aranżując kuchnię, warto wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Musi być urządzona ergonomicznie i wygodnie. Wszystkie elementy muszą pasować do siebie stylem i kolorystyką. Postawmy w kuchni na minimalizm i elegancję, a dzięki odpowiednio dobranemu stołowi i dodatkom, takim jak lambrekiny, uzyskamy przytulne i stylowe wnętrze.