Trwa ładowanie proszę czekać ...

Spraw, by Twoje wnętrza były ultrakobiece!

12 kwietnia 2018 0

W jakiego typu przestrzeniach najchętniej przebywamy? W takich, które są podobne do nas samych, które posiadają nasze cechy. Dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że coraz więcej uwagi poświęcamy temu, by wnętrza naszych domów oraz mieszkań nie były pozbawione kobiecości. Mowa zwłaszcza o sypialniach, pokojach dziennych, przedpokojach czy łazienkach, w których w kilka chwil wyczarować możemy absolutnie wyjątkowy klimat. Jakie dodatki (prócz tych naściennych) warto zatem zastosować, by osiągnąć przysłowiowy efekt „wow”? Czas sprawdzić to już teraz?

Parawanowe love!

Okazuje się, że parawan pokojowy to wprost idealna możliwość szybkiej, niedrogiej i bardzo wyraźnej zmiany w każdym wnętrzu. Wszak jeśli poszukujemy swojego stylu we wnętrzach i pragniemy wreszcie skończyć z bylejakością i brakiem konkretnego klimatu, wystarczy po prostu, że zastosujemy ten rodzaj przenośnego panelu służącego jako delikatny mebel. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim możemy w ten właśnie sposób sprawić, by poszczególne strefy danej przestrzeni zostały od siebie bardzo skutecznie i stylowo zarazem oddzielone, ponadto zaś to najlepszy sposób na to, by nadać wnętrz wyjątkowego charakteru. Nie na darmo mawia się, że właśnie parawan drewniany stać się  może głównym elementem dekoracyjnym danej przestrzeni!

Jaki konkretnie klimat chcesz wyczarować?

Jeżeli chodzi o typowo kobiece przestrzeni, okazuje się, że ostatnimi czasy mamy w nich do czynienia z kilkoma bardzo wyraźnymi trendami .Po pierwsze specjaliści z branży aranżacji wnętrz zwracają uwagę na fakt coraz większej popularności przestrzeni typu glamour. To bowiem luksus czerwonych dywanów, prestiż eleganckich kwiatów pojawiających się na powierzchniach naściennych dekoracji, to blask kryształów (prawdziwych lub też sztucznych), to bardzo charakterystyczna kolorystyka. Na szczęście jednak bez trudu uda nam się znaleźć dokładnie takie parawany, które wyczarują w damskiej sypialni klimat glamour – i będzie pięknie!

Dobrym pomysłem jest też postawienie na styl rustykalny – będzie bowiem wiejsko, sielsko i anielsko. To często wybieranych przez płeć piękną klimatów w pomieszczeniach z całą pewnością należy także shabby chic z uroczymi przecierkami, dużą dawką bieli i szarości oraz postarzanymi elementami. Oto jest recepta na przestrzeń, w której rządzi kobieta!