Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kwarantanna a związek. Czas próby?

6 kwietnia 2020 0

Czas epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie może okazać się trudnym testem dla związków. Niezależnie od tego, czy razem przechodzicie kwarantannę, czy zostaliście przez nią rozdzieleni.  Lęk, tęsknota, irytacja, nuda i kryzys gotowy. W tych niepewnych czasach warto mieć pewność, że wasz związek przetrwa wszystko.

Czas epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie może okazać się trudnym testem dla związków. Niezależnie od tego, czy razem przechodzicie kwarantannę, czy zostaliście przez nią rozdzieleni.  Lęk, tęsknota, irytacja, nuda i kryzys gotowy. W tych niepewnych czasach warto mieć pewność, że wasz związek przetrwa wszystko. 

Sytuacja, gdy bez zapowiedzi zostają rozdzielone dwie kochające się osoby jest conajmniej dziwna. Mogą pojawić się nieoczekiwane problemy w związku. Dwutygodniowa rozłąka nie jest na tyle długa by sama w sobie była niebezpieczna dla relacji, ale już wszystkie powiązane z nią okoliczności mogą stanowić ku temu podstawę. Jak sprawić, by związek przetrwał ten trudny czas? Jak uniknąć kryzysu? W jaki sposób pielęgnować relację?

Związek na odległość

Przez stopniowe rozprzestrzenianie się koronawirusa w naszym kraju, wiele par zostało przymusowo rozdzielonych. Chęć zastosowania się do zaleceń polskiego rządu lub odbywanie kwarantanny przez jednego z parnerów sprawiły, że większość osób zrezygnowało z randek i spotkań towarzyskich. Jak przetrwać ten trudny czas w izolacji od siebie oraz jak wykorzystać go wartościowo dla waszej relacji? Niech ta rozłąka będzie wartościowa. Rozmawiajcie przez telefon czy komunikator internetowy. Bądźcie dla siebie wsparciem. Może to czas na rozwijanie pasji, porządki w szafie lub remont? Do dzieła! 

Poważne rozmowy

Obecna sytuacja zmusza do poważnych rozmów o życiu, śmierci, chorobach. Na co dzień, w natłoku obowiązków nie mamy czasu, ani ochoty rozmyślać na tak poważne tematy.  Stan epidemiologiczny sprzyja więc takim rozważaniom. Zastanawiamy się nad przyszłością, która może stopniowo była odkładana w czasie. Ślub, wspólne mieszkanie, dzieci? Nareszcie jest czas, by poważnie zastanowić się nad relacją i opracować plan na najbliższą przyszłość. 

Komunikacja online - próba porozumienia?

Uważa się, że powinno się unikać poważnych rozmów, przeprowadzanych przez telefon czy komunikator internetowy. Ale dlaczego? Obecna sytuacja zmusza do rozmów online. Gdy jesteśmy razem możemy pomilczeć, obejrzeć wspólnie film. W komunikacji internetowej jesteśmy zmuszeni do intensywnej wymiany zdań. Jeśli rozmowa jest dla was problematyczna, może warto głębiej przyjrzeć się waszej relacji?

Kwarantanna - sprawdzian dla relacji 

Wspólna kwarantanna może być problematyczna, szczególnie jeśli oboje  pracujecie w domu. Małe mieszkanie, wspólny pokój, brak przestrzeni? Wasza miłość może zostać wystawiona na próbę przez tak bardzo prozaiczne rzeczy. Są jednak sposoby, by ten czas wspólnie przetrwać i nie zwariować. Domowe kino, romantyczna kolacja czy gry planszowe to pomysły na wspólne spędzanie czasu. Niech będzie ciekawie, oryginalnie i inaczej niż zwykle. Spróbujcie się nawzajem zaskoczyć!

Eksperymenty w łóżku

Jeśli mieszkacie wspólnie, nie dotyczy was zasada społecznej izolacji. Nie unikajcie kontaktu fizycznego. Pocałunki, trzymanie za ręce, seks - są jak najbardziej na miejscu. Podtrzymanie bliskości leży w interesie was obojga. Eksperymenty? Czemu nie! Akcesoria BDSM czy wibrator dla par? Wybór należy do was. Porozmawiajcie o waszych fantazjach. Dzięki temu wasza relacja będzie głębsza, a zbliżenia staną się niezapomnianym przeżyciem. 

Materiał partnera zewnętrznego