Trwa ładowanie proszę czekać ...

Markowe torebki damskie

30 listopada 2021 0

Podobno jedną z największych tajemnic kobiety jest jej torebka. Trudno prześledzić historię torebki oraz jej przemiany w wyglądzie i funkcji. Można uznać jednak, że zwyczaj noszenia torebki przez kobietę ma ok. 200 lat. Pierwotnie dotyczył on wyłącznie kobiet o wysokim statusie społecznym i sama torebka była raczej dodatkiem do ozdobnej sukni niż rzeczywistą potrzebą. W XIX w. torebka nabrała funkcjonalności, zmieniająca się moda ograniczała możliwości ukrycia pod tkaniną potrzebnych drobiazgów, przeniesiono je zatem do miękkiego batystowego woreczka, ściąganego sznureczkiem. Tak wyglądał początek najbardziej funkcjonalnego przedmiotu, jaki potrzebuje kobieta.

Jeżeli nie torebka to co w zamian?

Torebka to pewnego rodzaju klejnot, który nie musi się wszystkim podobać, ważne że podoba się właścicielce. Potrzeba i moda, w pewnym momencie niezwykle restrykcyjnie, narzuciły kobiecie obowiązek posiadania torebki, z którym nie każda z nich umie się pogodzić. Na szczęście współczesna moda przynosi coraz więcej rozwiązań, dając coraz więcej możliwości wyboru, np.plecaki miejskie damskie na: https://answear.com/h/plecaki-vans.html. Plecaki stały się w ostatnim czasie nową wersją torebki, tylko jeszcze bardziej praktyczną i wygodną. Ten moment musiał nadejść. Zmieniająca się wizja projektantów albo kazała kobiecie nosić wielkie torby, które z każdym wyjściem do miasta stawały się coraz cięższe, albo maleńkie torebki, w których mieści się chusteczka, klucze i komórka. Tymczasem pracująca kobieta nie zawsze potrzebuje walizki, a tym bardziej nie potrzebuje kosmetyczki - torebki. Plecak zatem to przykład połączenia wielu funkcji użytkowych i estetycznych.

plecaki Vnas

Damski plecak w mieście

Plecak damski, codzienny, nie może być zbyt obszerny. Pozostaje on cały czas w funkcji torebki. Powinien pomieścić podstawowe przedmioty, które nosi się na co dzień. A jednocześnie powinien być estetyczny, uszyty z tkaniny lub ekoskóry w taki sposób, by zatracił swoją sportową funkcję. Ważna jest też kolorystyka plecaczka, która powinna być podobna do tej, jaka obowiązuje estetykę damskich torebek. Podstawowym kolorem jest oczywiście czerń i brąz na zimę, czasem kolor granatowy, ale kilka innych w ostatnim czasie również robi furorę. Kolor khaki, bordowy, zielony butelkowy czy niebieski - to odcienie, które często wypierają te najbardziej klasyczne, a na pewno kolor czarny. Damskie plecaki wyglądają lekko, sportowo i niezobowiązująco, są znacznie praktyczniejsze niż torebka, a ich noszenie na plecach zdrowsze dla kręgosłupa niż noszenie ciężkiej torebki na ramieniu.