Trwa ładowanie proszę czekać ...

Hybryda sweterek — czego potrzebujesz i jak ją wykonać?

25 listopada 2020 0

​Stylizacja sweterkowa na paznokciach to modne zdobienie na jesień i zimę. Do jej zrobienia najlepsza jest hybryda. Sweterek jest dzięki niej prosty w wykonaniu, trwały oraz wyrazisty. Ale lakiery hybrydowe to nie wszystko. Ważne są także dobrze dobrane akcesoria oraz ich odpowiednie wykorzystanie.

Dlaczego hybryda i sweterek to doskonałe połączenie na jesień?

Hybryda i sweterek są dla siebie wprost stworzone z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim konsystencja lakieru pozwala na zrobienie estetycznego zdobienia bez jego rozlewania na płytce paznokcia. Wzorek możesz od razu utwardzić pod lampą, dzięki czemu natychmiast zyskuje swoją ostateczną formę. Może być trójwymiarowy, a jednocześnie trwały i odporny na zniszczenia. 

Sweterek to zdobienie, które najlepiej zrobić właśnie hybrydą, ewentualnie żelem do zdobień. Dodatkowo lakiery hybrydowe to idealne rozwiązanie na jesień. Deszcz, niskie temperatury, wiatr — nic nie zniszczy Twojej stylizacji. 

Czego potrzebujesz, aby zrobić stylizację sweterkową hybrydą?

Do wykonania zdobienia nie wystarczy sama hybryda. Sweterek musisz w końcu czymś namalować. Najlepsze będą do tego cieniutki pędzelek i sonda. Pierwszym zrobisz kreski, sonda z kolei przyda się do wykonania niewielkich, ozdobnych kropek. Jeśli chcesz, do zrobienia sweterka możesz użyć też żelu do zdobień, ale hybryda w zupełności wystarczy. 

Wybierz więc zwykły lakier hybrydowy w odcieniu, jaki sobie wymarzyłaś. Przygotuj do tego także cały zestaw, niezbędny do techniki hybrydowej, a więc przede wszystkim lampę, bloczek polerski, cleaner i waciki bezpyłowe. Możesz pomyśleć, że potrzeba Ci też specjalnych umiejętności. To nieprawda — z tym zdobieniem poradzi sobie nawet niedoświadczona osoba. A więc pora zaczynać!

Jak zrobić sweterek hybrydą na paznokciach?

Przygotuj płytkę jak zwykle przed malowaniem hybrydą. Stylizację sweterkową zacznij od pomalowania paznokci na wybrany kolor, najlepiej dwiema warstwami, i utrwal je w lampie. Następnie chwyć za pędzelek i zacznij tworzenie wzorków! Możesz zrobić je na wszystkich paznokciach albo tylko na wybranych. W sieci znajdziesz wiele przykładowych zdobień, ale równie dobrze możesz polegać jedynie na swojej wyobraźni.

Wystarczy, że pędzelkiem namalujesz wzdłuż paznokcia wzór, przypominający splot swetra. Możesz go dodatkowo ozdobić kropkami, zrobionymi sondą. Następnie utwardź zdobienie w lampie. Powtarzaj ten krok aż uzyskasz trójwymiarowy efekt.Całość pokryj topem i gotowe! Jeżeli używasz żelu do zdobień, który nie jest w tym samym odcieniu, co baza, pomaluj wzorek po utwardzeniu jeszcze jedną warstwą lakieru kolorowego. 

Wystarczy dobrze utwardzona hybryda i sweterek jest od razu gotowy. Możesz wrócić do swoich zajęć i zamiast martwić się o paznokcie, cieszyć się pięknym i modnym manicure`em nie do zdarcia przez najbliższe tygodnie!

Artykuł partnera