Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kilka słów o skórze naturalnej - jak pielęgnować galanterię skórzaną

11 kwietnia 2017 0

W produkcji galanterii skórzanej najczęściej stosuje się skórę licową, nubuk, zamsz i bycast. Zapraszamy do naszego poradnika, który dotyczy skór. Skóra licowa to skóra, która ma gładką strukturę. Licowanie to proces, który będzie poprawiał walor estetyczny a dodatkowo uodporni na zabrudzenie i wilgoć. Licowanie może polegać na obróbce mechanicznej i pokryciu skóry woskiem, by mieć perfekcyjną jakość i strukturę. 

Naturalna skóra licowa będzie podlegać procesowi starzenia się, a tym samym tracenia swoich właściwości. Na powierzchni pojawić się mogą zmiany, smugi z osadzającego się kurzu. Jeśli chodzi o skórę licową stosować można preparaty ochronne, które będą znaczenie pomagać nam w pielęgnacji produktu. najlepszym sposobem będzie wielokrotne jego natłuszczanie. Może to również chłonąć tłuszcz, który będzie pojawiał się jako ochrona skóry, która jest narażona na uszkodzenia i zabrudzenia. 

Redakcja poleca: swiatgalanterii.pl

Obecnie dość często myli się skóry zamszowe oraz nubukowe. Zamsz będzie skórą, która jest odpowiednio obrobiona i ma strukturę meszku z długim włosiem. Nubuk to przeszlifowana wierzchnia cześć skóry, która ma delikatny meszek. Oba te rodzaje są miłe i przyjemne w dotyku, jednak będzie także podatne na zabrudzenia, uszkodzenia oraz wilgoć. Dlatego właśnie często będzie trzeba czyścić i konserwować taką skórę. Tego typu skóry nie będą lubić wilgoci, najlepiej będzie zabezpieczyć produkt dobrym preparatem zanim będziemy go pierwszy raz używać. Warto także pamiętać o tym gdy wykorzystujemy takie propozycje produktów, które dość często są używane i dlatego mogą się niszczyć. 

Bycast lub inaczej Bykast najczęściej kojarzony z meblami był używany na początku do tworzenia obić tapicerskich. Obecnie jest to materiał, który służy do przygotowania galanterii skórzanej. To taka skóra, która jest zamknięta powierzchniowo i specjalnie barwiona pigmentami i będzie pokryta środkami do impregnacji skór. Można taką skórę odpowiednio zabezpieczyć i tym samym będzie miała lepszą wytrzymałość. Jeśli chodzi o obecnie proponowane nam skóry można powiedzieć o pojawiających się propozycjach miękkich ściereczek, którymi będzie można skórę zabezpieczyć. Na jakość skóry wpływa również ewentualna zmiana temperatury oraz wilgotność miejsca przechowywania. Dlatego trzeba kontrolować w jakich warunkach używamy swojej skóry. nie można przetrzymywać jej długo na mrozie, nie można dopuszczać do tego, że pojawiać się będzie nadmierny kontakt z wilgocią, ponieważ w ten sposób skóra będzie się niszczyć znacznie szybciej.