Trwa ładowanie proszę czekać ...

Sukienka na eleganckie okazje

12 kwietnia 2017 0

Każda z nas lubi ubrać się pięknie, a elegancki wieczór to do tego znakomita okazja. Eleganckie wieczory mogą naturalnie być bardzo różne, bo może to być spotkanie firmowe, moze to być randka, może to być wesele, a nawet nasz własny ślub. Dlatego naszą elegancję musimy dopasowywać do elegancji wydarzenia, do którego się przygotowujemy. Wybór jest przeogromny, więc każda z nas na pewno znajdzie coś, w czym będzie się dobrze czuła i jeszcze lepiej wyglądała.

Co powinna mieć dobra sukienka wieczorowa?

Dwie sukienki wieczorowe mogą być różne jak dzień i noc, ponieważ inspiracji jest tutaj cała masa i nie da się jednoznacznie zdefiniować sukienki wieczorowej. Na pewno jednak każda z nas potrafi rozpoznać sukienkę wieczorową na pierwszy rzut oka, co znaczy, że istnieje szereg cech wyróżniających sukienki eleganckie na ważniejsze okazje. Mamy tutaj do czynienia z ubiorem oficjalnym, więc musi być stylowy. Dobry styl w tym wypadku to spokojne podejście do eksperymentowania i raczej pozostawanie w ramach przyjętych schematów. Łatwo jest przesadzić. Opcja stonowana, podkreślająca klasyczne walory kobiece na pewno nas nie zawiedzie. Pamiętajmy tylko, że piękno nie musi być wyzywające.

Interesujące propozycje

Każda okazja to oczywiście inne propozycje. Im bardziej eleganckie i oficjalne wydarzenie, tym dłuższa powinna być nasza suknia. Wszystkie oficjalne bale, firmowe czy inne, a także zabawy sylwestrowe – na nie powinna się wybierać szlachetna dama. Princeska to z kolei rozwiązanie dobre na własny ślub. Taka suknia posiada obszerny klosz, który zostaje w pamięci gości. Z ponadczasowych rozwiązań na pewno także można przywołać kilka propozycji. Rzeczy bardziej uniwersalne będziemy zakładać na okazje, które oczywiście są ważne, ale z całą pewnością nie będą przez nas wspominane za kilkadziesiąt lat na bujanym fotelu. Chodzi o jakieś ważniejsze uroczystości naszych bliskich czy dalszych przyjaciół, jak również okazje, na których wypada się pokazać.

Klasykiem klasyków będzie tutaj „mała czarna”, która jest wzorem piękna dla wielu środowisk. Wybierając tę sukienkę nie da się popełnić gafy. Jej wielką zaletą jest to, że pasuje niemalże do każdej figury. Mała czarna to oczywiście cała seria różnych sukienek o jednej myśli przewodniej. Są krótkie małe i są małe trochę dłuższe, a nawet bardzo długie. Wielkość dekoltu i podobne kwestie będziemy dobierać do naszych upodobań i naszej figury, jak również do tego, jak formalne jest wydarzenie, na które się wybieramy. Nie zawsze będziemy odsłaniać plecy.

Więcej modowych inspiracji znajdziesz na sukienkowyszal.pl >>