Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak dobrać biustonosz, aby nie zdeformować dużego biustu?

30 stycznia 2019 0

Duży biust niewątpliwie jest atutem każdej kobiety. Niestety znalezienie odpowiedniego stanika w tym przypadku wcale nie jest łatwe.

Przede wszystkim należy zadbać o to, aby biustonosz nie zdeformował biustu, a jednocześnie go nie spłaszczył. W dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, czym kierować się przy wyborze biustonosza.

Po pierwsze odpowiedni rozmiar

Na samym początku należy pamiętać, aby znaleźć odpowiedni rozmiar biustonosza. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma obwód. Tutaj trzeba wiedzieć, że stanik powinien idealnie przylegać w obwodzie, nawet wtedy, gdy zapinamy na najluźniejszą haftkę. Oczywiście nie można tutaj przesadzić, gdyż zbyt ciasny obwód zdeformuje biust, nie wspominając o tym, że wywoła duży dyskomfort, a nawet ból. Zbyt duży obwód sprawia, że stanik przesuwa się ku górze, a na plecach tworzą się nieestetyczne fałdki. Równie duże znaczenie ma wielkość miseczki. Miseczka powinna się kończyć pod linią pachy. Brodawka niezależnie od fasonu biustonosza, powinna być całkowicie zakryta.

Miseczka powinna przylegać wręcz płasko do żeber. Biust nie może się również wylewać zarówno górą, jak i bokiem. Czasem przy przymierzaniu biustonosza wydaje się, że miseczka jest zbyt duża, ale może to być złudne wrażenie, gdyż istotne jest zebranie całego biustu aż spod pachy i odpowiednie jego ułożenie. Warto także zwrócić uwagę na linię piersi, która w biustonoszu powinna być gładka. Dzięki temu uniknie się efektu dzielenia biustu na pół.

Z fiszbinami czy bez – jakie wybierać biustonosze w dużych rozmiarach?

Często można usłyszeć, że biustonosze z fiszbinami polecane są tylko dla kobiet z małymi piersiami, gdyż ich główną rolą jest powiększanie biustu. Jednak nie jest to prawdą, gdyż dzięki fiszbinom można świetnie wymodelować także duży biust. Istotne jest rozmieszczenie fiszbin, a także ich forma.

Powinny one mieć półkolisty kształt, który modeluje dolny obrys. Tak dobrane fiszbiny nie tylko modelują biust, ale również odciążają ramiona. W przypadku dużych biustów warto zrezygnować ze staników mocno usztywnianych, które wyłożone są gąbką. Kobiety z dużym biustem mogą zatem wybierać nie tylko miękkie biustonosze bez fiszbin, ale również te z tzw. drutami.

Wybór ramiączek ma znaczenie

W przypadku staników w dużych rozmiarach można zaobserwować, że ramiączka są zawsze dość szerokie. Nie jest to bez znaczenia. Solidne ramiączka są dodatkowym wsparciem dla kręgosłupa, gdyż to na „ich barkach” leży utrzymanie dużego biustu. Ramiączka powinny być odpowiednio dopasowane i wyregulowane.

Bardzo istotne jest, by przy regulacji długości obwód nie podnosił się do góry. Jeśli tak się dzieje to prawdopodobnie obwód jest źle dobrany. W przypadku dużych biustów należy absolutnie unikać ramiączek silikonowych, gdyż pod wpływem ciężaru piersi wpijają się one w skórę, tworząc skaleczenia, pomijając fakt, że po prostu nieestetycznie się prezentują.

Fasony biustonoszy – odpowiednie i niewłaściwe dla dużego biustu

Kobiety z dużym biustem często narzekają, że znalezienie odpowiedniego fasonu biustonosza jest trudne. Wybór jest szeroki, ale warto wiedzieć, że biustonosz dobiera się nie tylko pod kątem rozmiaru, ale również kształtu biustu. Kobiety z dużym biustem powinny przede wszystkim unikać biustonoszy bardzo mocno wyciętych. Zatem absolutnie nie sprawdzą się w tym przypadku balkonetki czy bardotki, gdyż mogą one dać karykaturalny efekt wylewającego się biustu.

Z kolei biustonosze typu spacer, które posiadają stałe ramiączka, to najlepszy wybór dla kobiet z obfitym biustem. Pozwalają skórze oddychać, a ponadto można wybrać modele bezszwowe, które nie odznaczają się na cienkiej odzieży. Oczywiście naturalnym wyborem dla dużego biustubiustonosze w dużych rozmiarach z pełną miską, zasłaniającą cały biust. Nie sprawdzą się one do wydekoltowanych kreacji. W takiej sytuacji lepszym wyborem będą biustonosze typu spacer.

Dzięki odpowiedniemu biustonoszowi można doskonale wymodelować biust, a także go podnieść. Ma to oczywiście duże znaczenie w przypadku kobiet z obfitymi piersiami, jak i tych, które narzekają na obwisły biust. Rzecz jasna trzeba pamiętać, aby znaleźć odpowiedni rozmiar i dobrać model, który będzie pasował pod określoną odzież. Kupowanie zbyt wyciętych biustonoszy nie jest absolutnie dobrym wyborem, nie tylko dlatego, że popełniamy modowe faux pas, ale również dlatego, że zbytnie eksponowanie dużego biustu może zakończyć się wyeksponowaniem tego, czego nie chce się pokazać.

 

Materiał partnera zewnętrznego