Trwa ładowanie proszę czekać ...

Fryzury ślubne w stylu boho

15 grudnia 2017 0

Wybór fryzury ślubnej to obok sukni czy makijażu jeden z najważniejszych dylematów, przed jakim staje każda panna młoda. Warto postawić na oryginalność, a także dziewczęcość i delikatność. W sezonie 2018 hitem będą fryzury ślubne w stylu boho.

Stylistyka boho czyli bliskość natury, skromność, dziewczęcość i nonszalancja jest obecnie popularna nie tylko w modzie, ale też w stylizacji wnętrz, dziedzinie beauty czy w trendach ślubnych. Świetnie sprawdzi się jako motyw przewodni wesela czy inspiracja do stworzenia fryzury panny młodej. Najnowsze trendy w branży ślubnej, jeśli chodzi o fryzury, to przede wszystkim warkocze, luźne sploty, fale, kontrolowany nieład i jak największa naturalność, do tego dodatki w postaci wianków, opasek czy kwiatów czyli wszystko to, co składa się na styl boho. Im bardziej naturalnie, tym lepiej, zgodnie z popularnym ostatnio nurtem hygge hair. Każda panna młoda, która zdecyduje się na fryzurę w stylu boho zyska pewność, że będzie wyglądać naturalnie, dziewczęco i świeżo, a jednocześnie pozytywnie wyróżni się na tle innych panien młodych.

Dodatkowo plusem fryzur w stylu boho jest to, że są bardzo łatwe do zrobienia, a także szybkie w przygotowaniu. Często wystarczy tylko wpięty we włosy odpowiedni dodatek, aby odmienić całą stylizację. Świetnie będzie wyglądał wianek z polnych kwiatów, połączony z delikatnymi lokami lub naturalnym upięciem z drobną, błyszczącą ozdobą. Modne są również kucyki, a także odmiana warkocza w formie grubego kłosa. Jeżeli chodzi o koki to powinny być luźno i nisko upięte, lekko pofalowane, z wypuszczonymi pasmami włosów, najlepiej połączone z warkoczem i wykończone prostą, delikatną ozdobą albo kwiatami. Jeśli zdecydujemy się na warkocz to powinien być klasyczny, wykonany w bardziej luźny sposób, dobierany z lekko podtapirowanych włosów. Bardzo dobrze będzie wyglądał warkocz związany wokół głowy.

Absolutny hit sezonu to rozpuszczone włosy, które będą naturalne, a jednocześnie eleganckie, w dodatku będą intrygująco powiewać. Obowiązkowe przy rozpuszczonych włosach są fale, naturalne, delikatne, lekko niedoskonale, w stylu surferskim.  Aby fale nabrały odpowiedniego charakteru koniecznie należy trochę rozczesać lub rozwarstwić palcami kolejne pasma, aby wyszła nonszalancka stylizacja. Fale świetnie będą wyglądać razem z wiankiem. Najlepiej jeśli będzie on wykonany z żywych, polnych kwiatów.

Niektóre panny młode boją się, że do fryzury w stylu boho nie będzie pasował welon. Nic bardziej mylnego, odpowiednio dobrany, delikatny, lekki, koronkowy welon bez ozdób będzie świetnym dopełnieniem stylizacji.

Fryzury w stylu boho najlepiej sprawdza się jako dodatek do skromnych prostych, zwiewnych sukni bez nadmiaru błyszczących ozdób, do stylizacji w stylu retro oraz lat 70, a także dodadzą uroku każdej dziewczęcej, naturalnej kobiecie.

Przykłady fryzur w stylu boho można znaleźć np. na platformie ślubnej Wedding.pl. Wystarczy wejść na stronę https://wedding.pl/inspiracje/fryzury-slubne/ Być może uda się znaleźć inspirację do stworzenia swojej wymarzonej fryzury ślubnej. W końcu każda panna młoda marzy o tym, by w dniu swojego ślubu wyglądać wyjątkowo.

Foto: Unsplash.com 

 

Materiał zewnętrzny