Trwa ładowanie proszę czekać ...

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli o tym, jak powstają modne wyroby skórzane

28 grudnia 2016 0

Torebki, paski, buty, portfele… to akcesoria, z których korzysta dosłownie każdy z nas, niemal każdego dnia. Z jednej strony – są niezwykle praktyczne. Z drugiej, mają niezwykły wpływ na to, w jaki sposób prezentuje się nasza stylizacja. A to detale nadają im charakteru.

Jakie detale i w jaki sposób są wykorzystywane, by design był jeszcze bardziej trendy? Oto kilka przykładów.

Styl rockowy? Proszę bardzo!

Styl rockowy czy punkowy zdają się być dziś już ponadczasową klasyką, którą rozpoznać można na pierwszy rzut oka. To design chętnie wykorzystywany przez producentów i projektantów. Czym się wyróżnia? Najbardziej charakterystyczny element ozdobny to ćwieki. Pojawić się mogą dosłownie wszędzie. Tego typu dodatki kaletnicze są stosowane przede wszystkim na torebkach. Ale to dopiero początek zabawy. Możesz postawić też choćby na ozdobioną ćwiekami kurtkę ramoneskę, a nawet na buty. Botki czy szpilki udekorowane w tak „ostry” sposób nadadzą każdej stylizacji niezwykłej drapieżności. Nawet jeden wysadzany ćwiekami detal ozdobny może sprawić, że outfit umożliwi wyróżnienie się z tłumu.

Subtelna elegancja na wielkie wyjścia

Elementy ozdobne sprawdzą się również przy tworzeniu bardziej stonowanych i eleganckich torebek czy innych dodatków. Cieniutki i delikatny łańcuszek, który zastąpi pasek torebki, lub eleganckie ozdobne zapięcie idealnie skomponują się na przykład z klasyczną małą czarną, a cała stylizacja doskonale sprawdzi się podczas bankietu, kolacji w ekskluzywnej restauracji czy premiery w operze. Wystarczy przyjrzeć się temu, co znaleźć dziś można w sklepach ze stylową galanterią skórzaną i obuwiem, by przekonać się, że fantazja producentów nie zna granic.

Praktycznie przede wszystkim

Okucia kaletnicze i inne tego typu detale, stosowane przy projektowaniu i produkcji skórzanej galanterii i obuwia, pełnią również funkcje praktyczne. Jednym z przykładów mogą być karabińczyki, które pozwalają na odpięcie paska, dzięki czemu możemy nosić tę samą torebkę zarówno na ramieniu, jak i jako kopertówkę. Jako kolejny można wymienić różnego rodzaju zapięcia, które nie tylko ładnie wyglądają, ale i pozwalają łatwo otworzyć i zamknąć torbę bądź portfel.

Pewne jest jedno – te niewielkie detale, na które często w ogóle nie zwracamy uwagi, składają się na design oraz funkcjonalność akcesoriów. Zarówno tych, które wybieramy na co dzień, jak i tych na największe wyjścia. Warto więc przyjrzeć się im bliżej.

Jesteś producentem galanterii i szukasz stylowych i wytrzymałych okuć kaletniczych oraz elementów ozdobnych? Sprawdź ofertę hurtowni kaletniczej Armet – tu odkryjesz pełen katalog możliwości.

Artykuł sponsorowany