Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak dopasować strój kąpielowy do budowy ciała?

24 czerwca 2020 0

Kiedy słońce zaczyna świecić coraz mocniej, a większość ludzi marzy o spędzeniu wakacji na gorącym nadmorskim piasku, dla kobiet problemem staje się dobór odpowiedniego kostiumu kąpielowego. Modele jak i trendy zmieniają się bardzo szybko. Bikini, stroje kąpielowe jednoczęściowe, push up czy tankini. Warto stawiać na trendy, czy lepiej zaufać własnym gustom?

Rodzaje sylwetki, a kostium kąpielowy

Moda plażowa co sezon zmienia swoje oblicze. Raz modne są kobiece stroje kąpielowe dwuczęściowe, raz w trendach leży jedynie noszenie stroju jednoczęściowego. Nasza sylwetka nie zmienia się co lato, dlatego bardziej niż na trendach, należy się skupić na rodzaju sylwetki. Kostium kąpielowy damski powinien idealnie leżeć i sprawiać, że poczujesz się pewna siebie. Dobrze byłoby gdyby zasłaniał części ciała, z których nie jesteś zadowolona.

Jeśli wybierasz strój kąpielowy najpierw określ typ sylwetki!

Jego trafne określenie pozwoli Ci dobrać strój kąpielowy damski tak, by Twoje ciało wyglądało idealnie i atrakcyjnie.

  • Klepsydra – Najbardziej kobieca figura. Szersze biodra i ramiona przecięte wąską talią. Pasuje do niej każdy kostium kąpielowy. Należy pamiętać o odpowiednim podkreśleniu atutów i trzymających właściwościach stroju – zwłaszcza staniku podtrzymującym obfitszy biust.
  • Jabłko – Sylwetka bez wyraźnego wcięcia w talii. W przypadku tego rodzaju sylwetki stroje kąpielowe damskie powinny optycznie dzielić sylwetkę wyznaczając talię.
  • Odwrócony trójkąt – Najbardziej męska figura, szerokie ramiona oraz wąskie biodra i małe pośladki. To figura, która doskonale prezentuje się kiedy kobieta zakłada gładki kostium kąpielowy jednoczęściowy lub stroje kąpielowe dwuczęściowe poszerzające dół sylwetki. 
  • Prostokąt – Sylwetka bez zarysowanych kobiecych kształtów. Warto wybrać stroje kąpielowe, które nadają kształtu – poszerzą biodra, podkreślą biust lub wydzielą linie talii.

W każdym typie sylwetki powinnaś skupić się na dążeniu do osiągnięcia równowagi.  Co to znaczy? Jeśli masz mocno zarysowane biodra optycznie rozszerz górę lub zwęzić dół ciała. Równowaga pomiędzy górą a dołem sprawi, że rozmiar nie będzie miał znaczenia!

Ta świadomość pozwoli Ci nie tylko dobrać krój, ale też kolor, wzór czy zdobienia stroju kąpielowego. Skrzętnie wykonanym wzorem lub małym świecidełkiem umieszczonym w odpowiednim miejscy świadomie odwrócisz uwagę od mankamentu sylwetki, a przekierujesz uwagę na swoje zalety!

Jeśli jednak myślisz, że posiadając krągłości  czy nie idealną talię musisz wybrać strój kąpielowy jednoczęściowy jesteś w błędzie! Stroje kąpielowe dwuczęściowe są odpowiednie dla każdego rozmiaru i typu sylwetki. Powinnaś skupić się jedynie na wyborze odpowiedniego kroju!

Stroje kąpielowe dwuczęściowe odpowiednie dla każdej sylwetki!

Nie Idealna sylwetka to nie problem, by nosić stroje kąpielowe dwuczęściowe – to wyzwanie! Znajdź kostium kąpielowy, który zatuszuje niedoskonałości i uwydatni zalety! Kostium kąpielowy składający się z dwóch części może przybierać różną formę :

- skąpe bikini,

- bandeau,

- balkonetka,

- tankini,

- braletka.

Dodatkowo dół od kostiumu kąpielowego nie zawsze musi występować w formie klasycznych majtek od bikini. Mogą być to skąpe stringi kąpielowe, dół z podwyższonym stanem, spódnico- spodnie lub szorty kąpielowe.

Jeśli masz zbyt kształtne biodra odwróć od nich uwagę zakładając kostiumy kąpielowe z mocno zdobioną górą (falbany,cekiny). Gdy Twoim kompleksem są wystające boczki i większy brzuch zrezygnuj z dołu kostiumu w kroju biodrówek, a załóż wyszczuplające tankini lub obciskające majtki z podwyższonym stanem. 

Dobieraj i komponuj stroje kąpielowe dwuczęściowe dowolnie. Kupuj oddzielnie dół i górę odpowiednio dobierając rozmiar.

Materiał partnera zewnętrznego