Trwa ładowanie proszę czekać ...

Podsumowanie roku 2016 – czyli jakie torebki nosiłyśmy w mijającym roku

16 grudnia 2016 0

Grudnia każdego roku wszystkie wielkie, międzynarodowe czasopisma modowe robią podsumowanie minionego roku. Większość z nich porównuje kreacje, robi zestawienia zarówno największych sukcesów, jak i największych porażek. Wśród nich można znaleźć zdjęcia kreacji, które z całą pewnością zainspirują do stworzenia ciekawej stylizacji na sylwestrową noc.

Oczywiście nie można zapomnieć o najważniejszych dodatkach, które niewątpliwie będą dopełniały całości - uśmiech i modna torebka. Poniżej znajduje się mini ranking największych torebkowych hitów ubiegłego roku.

Mówi więcej niż 1000 słów

Mnóstwo kobiet na całym świecie uważa, że dodatki są niekiedy ważniejsze niż sama kreacja. Biorąc pod uwagę, że kobieta nie wyjdzie z domu bez swojej torby, może być to prawdą. Dawno temu przeminęła moda, która głosiła, że modna torebka, to taka, która jest praktyczna i pasuje do wszystkiego. W obecnych czasach, gdzie przepływ towarów przebiega bardzo płynnie jest to zbędne i większość kobiet może pozwolić sobie na to, żeby posiadać więcej niż jedną względnie modną torebkę. Z kobiecego punktu widzenia jest ona niezwykle ważnym elementem codziennego życia, ponieważ mieści ona wszystkie najważniejsze przedmioty.

Model codzienny

Powinien być średnich rozmiarów. Najważniejsze, aby pomieścił wszystkie niezbędne do życia przedmioty, takie jak portfel, klucze do mieszkania, telefon, dokumenty do samochodu, szminkę i puder. Prawda jest taka, że im większą przestrzeń ma się do zagospodarowania, tym więcej przedmiotów będzie się do niej wkładało. Większość modnych torebek nie powinna być przeładowywana, ze względów estetycznych. Materiały, nawet te najwyższej jakości pod sporym, częstym naciskiem ulegają procesowi rozciągania, co w efekcie końcowym może prowadzić do szybkiego zużycia się modelu. Podczas wyboru modelu codziennego najlepiej postawić jest na zastanowić się, który odcień kolorystyczny będzie pasował najbardziej do stylu ubierania się. To, że dana torebka jest modna, nie oznacza, że dobrze będzie prezentowała się z naszym prezentowanym stylem. Najczęściej wybierane barwy to oczywiście czarny i beżowy. Modele wykonane są ze sztucznej skóry, która ma właściwości takie jak ta prawdziwa ale jest bardziej przyjazna dla środowiska. Poza tym, jest o wiele łatwiejsza w utrzymaniu.

torebka damska

Wiosna 2016, czyli czas frędzli

Minionej wiosny termin „modna torebka” wiązał się bezpośrednio z frędzlami. Były one nieodłącznym elementem dekoracyjnym każdego modelu, niezależnie od wielkości, czy koloru. Z kobiecego punktu widzenia była to bardzo ciekawa propozycja ze strony projektantów, ponieważ wróciły one do łask po paru latach nieobecności. Z całą pewnością z ogromnym sukcesem podbiły serca kobiet w różnym wieku.

Modne torebki w wersji mini w tym roku charakteryzowały się geometrycznością i stonowanym minimalizmem. Nie mniej jednak, to stwierdzenie nie oznacza braku jakichkolwiek ozdób czy elementów wyróżniających jeden model od drugiego, wręcz przeciwnie! Rok 2016 sezon wiosna-lato był bardzo bogaty pod względem użytych materiałów. W dużych sklepach sieciowych bardzo mocno był forsowany styl boho, który opiera się na zamszu, skórze i delikatnych, lnianych koszulach. Wraz z tymi materiałami i modnymi torebkami można było stworzyć wymarzoną stylizację, która łączyła w sobie komfort i wygodę, a także funkcjonalność.

Lato czasem szaleństw

Każdego lata w Polsce i na całym świecie odbywa się ogromna ilość festiwali, na które najwygodniej jest wziąć małą, zgrabną torbę. Większość wydarzeń kulturalnych to idealne miejsce, aby dokładnie przyjrzeć się modnym torebkom, ponieważ każda dziewczyna bez wyjątku rozpoczyna przedwyjazdowe przygotowania parę tygodni wcześniej. W tym roku królowały modele przypominające worki. Brzmi to źle, jednakże każdy model jest 100% przemyślanym projektem. Zdecydowanie są one stworzone do przenoszenia małych przedmiotów bez obawy, że coś z niej wypadnie, bądź, że ktoś coś z niej wyjmie. Zarzuca się ją na ramię, a pod naciskiem przedmiotów modna torebka jest automatycznie zaciskana.

Początek jesieni, czyli letnie rozstania

Po letnich szaleństwach przychodzi czas na powrót do rzeczywistości, która serwuje zazwyczaj nową dawkę modowych atrakcji. W tym sezonie jesienno-zimowym projektanci modnych torebek zdecydowanie postawili na funkcjonalność, ponieważ w każdej dostępnej torebce rozmiaru średniego, można zmieścić wszystkie potrzebne przedmioty. Do łask wrócił model z długim pasem, który można zarzucić na ramię. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich pań lubiących dźwigać ciężkie rzeczy w torebce. Modne kolory to odcienie szarości przeplatane z przełamanymi odcieniami żółci, różu i fioletu.