Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ile kosztują przygotowania Panny Młodej do ślubu?

16 sierpnia 2017 0

Ślub to niewątpliwie jeden z najważniejszych dni życia. Nie dziwi więc fakt, że przyszli małżonkowie do tematu organizacji tej uroczystości podchodzą bardzo profesjonalnie i dla wielu z nich cena nie gra roli. Ma być strojnie, elegancko, z pompą. Ile wydaje wyłącznie na swoje przygotowania przyszła panna młoda? Bez czego nie może się obyć tego dnia?

Najdroższe wesela świata, które zostały kiedykolwiek zorganizowane, nie bez kozery dotyczą rodzin królewskich, najbardziej możnych tego świata, bowiem ich całkowity koszt organizacji dochodzi do kilkuset milionów dolarów! Niemalże pół miliarda dolarów kosztował ślub córki jednego z sułtanów. Wysadzana kamieniami szlachetnymi suknia i diadem z pewnością odegrały swoja rolę – to na pannie młodej skupiał się wzrok wszystkich zebranych gości.

To, o czym powinna pamiętać przyszła panna młoda podczas swoich przygotowań, można zawrzeć w kilku podstawowych punktach. Lista ta może być rozbudowywana i poszerzana, o czym świadczą najdroższe wesela w Polsce, jednak ogromny wpływ na to mają fundusze, które młodzi małżonkowie są w stanie przeznaczyć na dzień swojego ślubu. Najdroższy organizowany ślub w Trójmieście wahał się w granicach 400 tysięcy złotych.      

Już mi niosą suknię z welonem…

Suknia panny młodej to jej najważniejszy atrybut tego dnia. Aktualne ceny sukien ślubnych w salonach wahają się od około 1500 zł aż do… granic możliwości; obecnie nie jest problemem zamówienie wymarzonej, wyśnionej sukni wysadzanej brylantami czy wyzywanej złotą nicią, o wszystkim decyduje wyłącznie zawartość portfela. Wiele pań, które jednak muszą liczyć się z kosztami, decyduje się na alternatywne suknie ślubne: takie tworzone przez Internet w specjalnie utworzonych portalach – koszt takiej sukni może nawet wynosić 50% ceny salonowej, wypożyczone z wypożyczalni czy komisów, odkupione od koleżanki czy uszyte na wymiar u krawcowej – najczęściej prywatna osoba proponuje cenę konkurencyjną do tej salonowej. Należy pamiętać, że nie jest istotne to, ile nasza suknia kosztowała, ani to, skąd pochodzi, ale czy dobrze się w niej czujemy. Komfort i wygoda podczas najważniejszej nocy życia z pewnością jest kluczową wytyczną.

Do sukni należy dobrać, według gustu, dodatki: welon, wianek na głowę, szal, kolorowe buty, piękną biżuterię, która podkreśli wymarzona suknię. Nie można zapomnieć także o bukietach dla panny młodej i świadkowej, które będą dopełniały ich stylizację.

Loki, koki…

Panna młoda ma wyglądać tego dna absolutnie olśniewająco. To jedyny warunek. Aby to sprawić, konieczna będzie między innymi wizyta w salonie fryzjerskim. Dość częstą praktyką jest to, że panna młoda wybiera się do wybranego fryzjera dużo wcześniej przed ślubem – na tzw. fryzurę próbną. Fryzjer będzie  miał możliwość poznać typ włosów panny młodej, ich podatność na układanie się i upięcia. Praktykowanie umawiania  wizyt na fryzurę ślubną ma niewątpliwie wiele zalet, panna młoda będzie mogła na spokojnie ocenić, jaka fryzura jej zdaniem pasuje do wizji tego dnia, a fryzjer już w dniu ślubu będzie dokładnie wiedział, czego od niego się oczekuje. Koszt ślubnego upięcia waha się w granicach 100-200 zł. Za fryzurę próbną należy zapłacić osobno, najczęściej w granicach 80 zł. Dość popularnym w tym sezonie dodatkiem są wianki lub żywe kwiaty wplatane we włosy. Styl boho, rustykalny i naturalny wciąż jest na topie.

Jak malowana!

Panna młoda z pewnością tego dnia nie obejdzie się bez pięknego makijażu i wypielęgnowanych dłoni – w końcu to one będą na pierwszym planie podczas zakładania obrączek, więc prezentować musza się nienagannie. Koszt manicure, zawierającego pielęgnacje dłoni i paznokci, malowanie lakierem hybrydowym (znacznie trwalszym od zwykłego) to około 50-100 zł. Koszt ten może się zwiększyć, jeżeli panna młoda będzie musiała wspomóc się np. przedłużaniem żelowym paznokci. Ślubny makijaż nie powinien przytłaczać panny młodej, powinien być dopasowany do typu urody, do sukni i przede wszystkim pasować do osobowości. Jeżeli na co dzień nie malujesz się mocno, również na ślub wybierz delikatny makijaż, pamiętaj, że masz się czuć pięknie i komfortowo. W przypadku makijażu sprawa wygląda podobnie, jak w przypadku fryzur. Wiele osób umawia się na dwie wizyty – pierwszy makijaż ślubny może być swego rodzaju testem, eksperymentem, można porozmawiać z makijażystką o dobieranych kolorach, o swoich gustach i preferencjach, a makijaż w dniu ślubu z pewnością będzie nienaganny. Koszt jednego makijażu waha się od 100 do 200zł.

Jeżeli wciąż myślisz o kosztach związanych z weselem, wątpliwości i kosztorysy nie dają ci spokojnie zasnąć, pamiętaj, że czasami warto odpuścić, poszukać alternatywnych opcji danej usługi, a także należy wziąć pod uwagę to, że wiele rzeczy można zrobić własnoręcznie: zaproszenia, winietki na stół, upominki dla gości - z pewnością będzie w nich więcej serca i na dłużej zapadną w pamięci.

Jeżeli jesteś w trakcie przygotowań ślubnych, koniecznie zajrzyj na portal http://www.wesele.com.pl/,  na którym odnajdziesz mnóstwo przydatnych porad i artykułów pomocnych podczas przygotowań przedślubnych. 

 

Materiał zewnętrzny