Trwa ładowanie proszę czekać ...

Przygotowania do ślubu: kiedy kupować obrączki?

15 marca 2017 0

Biżuteria ślubna ma niewątpliwie znaczenie symboliczne, dlatego narzeczeni powinni wybierać ją wspólnie. Przygotowania do ślubu i wesela wymagają niemało czasu, wysiłku i uwagi, dlatego warto rozplanować je w czasie. Kiedy wpisać w przedślubny grafik wybór i kupno obrączek?

Ustalcie czego szukacie

W salonach jubilerskich nie brakuje licznych wzorów obrączek, dlatego może się wydawać, że ich wybór nie powinien sprawić większego problemu żadnej parze. Trzeba jednak uświadomić sobie, że biżuteria ślubna to przede wszystkim symbol miłości, którego nie zdejmujemy bez względu na okoliczności. W związku z tym powinna ona być wyjątkowa, a zarazem wygodna i dostosowana do naszego gustu. Może więc okazać się, że rozwiązania proponowane w sieciowych salonach jubilerskich nie spełniają naszych oczekiwań, a wtedy nie pozostaje nic innego, jak zamówienie obrączek w indywidualnych pracowniach. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w sytuacji, kiedy marzymy o obrączkach wyjątkowych jak np. te prezentowane na www.inneobraczki.pl. Co wyróżnia je spośród innych? Z pewnością możliwość personalizacji, a także wykorzystanie dawnych technik jubilerskich i nietypowych materiałów. Narzeczeni poszukujący wyjątkowej biżuterii ślubnej z całą pewnością powinni zapoznać się z przykładowymi realizacjami zamówień, jakie są prezentowane na podanej stronie.

3 miesiące wcześniej...

Narzeczeni powinni zainteresować się wyborem obrączek już na trzy miesiące przed ślubem, aby spokojnie móc porównać ofertę co najmniej kilku salonów jubilerskich. Chociaż może się wydawać, że to bardzo dużo czasu, to im bliżej do uroczystości, tym więcej spraw do załatwienia. Trzeba też wiedzieć, że niektóre z modeli obrączek nie będą dostępne od ręki, zwłaszcza jeśli podoba nam się nietypowy wzór, a sezon ślubów trwa w pełni. Z klasycznymi obrączkami wykonanymi ze złota nie powinno być większych problemów, w przypadku tych robionych na zamówienie nie warto odwlekać wizyty u jubilera. Dzięki temu będziemy mieć wystarczająco dużo czasu, żeby ustalić szczegóły związane z wyglądem biżuterii ślubnej, a jeśli zaistnieje taka potrzeba – dokonać poprawek.

O czym pamiętać?

Podczas ustalania rozmiaru obrączki należy uwzględnić fakt, że upały oraz ciąża mogą powodować puchnięcie palców, co nierzadko zaburza pomiar. Warto też mieć świadomość, że biżuteria ze złota może uczulać, a wtedy lepszym wyborem będzie tytan, albo platyna. Jeśli nie chcemy mieć problemów ze zmianą rozmiaru obrączki w przyszłości, najlepiej będzie wybrać klasyczny model ze złota. W przypadku tych zdobionych nie zawsze jest to możliwe, a wtedy zazwyczaj jubiler wykonuje nową obrączkę o tym samym wzorze, zaś starą otrzymujemy w rozliczeniu. Podczas zmiany rozmiaru obrączki z kamieniami szlachetnymi nierzadko są one wprawiane do poprawionej biżuterii, a wtedy klient płaci tylko za wykonanie samej obrączki i oprawienie ozdób. Przymierzając wybrany model upewnijmy się też, czy jest on wygodny.

Materiał partnera zewnętrznego