Trwa ładowanie proszę czekać ...

Moda damska - koszule

29 lipca 2021 0

​Chociaż moda damska wciąż ulega dynamicznym przeobrażeniom, to pewne elementy kobiecej garderoby pozostają ponadczasowym synonimem dobrego stylu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje koszulka polo, która, umiejętnie połączona z resztą stroju, może stanowić idealne dopełnienie codziennego ubioru.

Czym jest koszulka polo?

Koszulkę polo będzie odróżniał charakterystyczny kołnierzyk, a także wcięcie w dekolcie (mające zazwyczaj stosunkowo niewielkie rozmiary) ozdobione kilkuguzikowym zapięciem. W połączeniu ze spodniami typu jogger, koszulki polo tworzą stylizację o charakterze sportowym, jednak doskonale sprawdzą się również w innych zestawieniach.

Podstawą jest właściwy wybór koszulki, a przede wszystkim – rozmiaru. Ten rodzaj ubrania sprawdza się najlepiej, gdy nie jest ani przesadnie ,,oversizowy”, ani też nadmiernie przylegający. Warto również zwrócić uwagę na skład materiałowy – ma to wpływ zarówno na naszą wygodę (a dobrze dobrana koszulka polo może być śmiało zaliczana do ubrań wygodnych), jak i na ogólną trwałość.

Koszulka polo jako element codziennych stylizacji

Wszelkiego rodzaju koszule damskie zdecydowanie można nazwać klasycznymi elementami garderoby i koszulka polo nie jest tutaj wyjątkiem. Oznacza to, że pomimo swojego sportowego kroju i charakteru, śmiało może być używana jako część stylizacji casual smart. W takim przypadku najczęściej będzie łączona z marynarką (której krój nie musi być stricte elegancki, co zapewni dobre dopasowanie dwóch powyższych elementów).

Koszulki damskie i polo dostępne na:

Aby nadać całej stylizacji codziennego i niezobowiązującego charakteru, warto dodatkowo założyć spodnie (dobrym wyborem mogą okazać się te o kroju chinos bądź skinny fit). Idealnym przykładem wygodnego, ale i stylowego ubioru będzie również połączenie koszulki polo, jeansów oraz butów sportowych. Jeżeli chcemy pozostać przy casualowo-sportowych zestawieniach, w towarzystwie koszulki polo sprawdzą się także różnego rodzaju bluzy z kapturem, kurtki skórzane bądź swetry.

Koszulka polo – wybór dodatków i pozostałych elementów ubioru

Tak jak to już zostało wspomniane – koszulka polo i codzienne spodnie stanowią idealne połączenie (choć sprawdzą się również inne jeansowe elementy dolnej garderoby, takie jak chociażby szorty czy spódniczki mini). Jeżeli koszulka jest elementem stylizacji o zdecydowanie sportowym charakterze, wybór obuwia jest stosunkowo prosty – bez obaw można założyć sneakersy, wspomniane wcześniej zwykłe trampki lub po prostu sandały (w zależności od temperatury i rodzaju otoczenia). Jeżeli ubiór jest casualowy, dobrze sprawdzą się baleriny, a nawet nieco bardziej eleganckie buty na wysokim i wąskim obcasie. Warto również zadbać o dodatki takie jak zegarek lub oryginalny pasek klamrowy.

Materiał partnera zewnętrznego